» »

Gonilniki za WinXP 3dfx grafične

Gonilniki za WinXP 3dfx grafične

Guru 3D - Nvidia je, ko je prevzela 3dfx, dobila tudi vse pravice nad trženjem njihovih idelkov. To pomeni vse! Tehnologije, čipi in tudi gonilniki. Teh gonilnikov, ker je to pač Nvidia, ni dovolila vgradati v prihajajoči Microsoftov operacijski sistem, WinXP. Kar pomeni, da WinXP ne bodo imeli že vgrajenih gonilnikov za celo vrsto grafičnih kartic.
Ker pa s(m)o računalničarji p'rjazne d'ušce, se je že najdel nekdo, ki je sam napisal gonilnike za Voodoo3, Voodoo4 in Voodoo5, ki resnično delujejo v WinXP. Dobite jih tukaj.

dodatek by slycer: ker imam tudi jaz na zalogi link do gonilnikov, sem popravil napačno povezavo. Upam, da ne zameriš.

9 komentarjev

mico ::

Tisti link do gonilnikov ni glih taprav :)

|klemen|(c) ::

AMD roadmap? >:D Po moje ta slikca ne bi dost kaj pomagala pri delovanju 3Dfx kartic pod XP-ji. :8)

baghera ::

Hehe nanaša se na prejšnjo novico :)

Pretorijanec ::

Upsss. Se mi je mal mudil... slycer: thx!

andrej ::

1. gonilnike tip ni sam napisal, ampak jih je pobral iz prejsnjega builda XP-jev. To je v bistvu hack.
2. Mislim, da Nvidia ni odgovorna za driverje. Nvidia je samo kupla patente, tehnologije, imena, itd... preberite si press release.
To je na siteu od 3dfx-a:
"
Under this agreement, nVidia will acquire certain, specific assets from 3dfx including technology, company and product brands and other assets. In addition, the 3dfx board of directors has recommended to our shareholders the dissolution of the company over the next few months. Until that time, however,
_____3dfx products will remain available at various retail and online locations, and ___we___ will continue to support our current and future customers.____

For additional information, please see the press releases that were issued by 3dfx on December 15, 2000.
"

Pretorijanec ::

andrej: s tem, ko ne obstaja več 3dfx tudi ni ve uradnih driverjev. Nvidia ima podjetje in lastništvo. Torej če ona ne dovoli, da se njena intelektualna lastnina (ki ga je pridobils z odkupom 3dfx-a) vstavlja kamorkoli, se le-ta pač ne bo. Torej uradne podpored 3dfx-ovim karticam v WinXP ne bo.

Lucio ::

No vsi anti 3Dfx poldeki. Na WinXP delujejo prav lepo tako uradni driverji kot IceMan-ovi za Win98, tako da za podporo ni za skrbet.:D:D

andrej ::

Pretorijanec: se enkrat si preberi sporocila za javnost. Nvidia NIMA 3Dfx-a. Nvidia ima samo tehnologije, patente, trade marke, itd. Nima pa izdelkov. Daj idi na 3dfx site pa si preberi, da 3dfx SAM podpira obstojece izdelke!

Vprasanje pa je kaj tocno so oni kupli in kako...

Jeebs ::

Fora je v tem, da je sel 3Dfx c kurac in z njim prakticno vse, kar so imel. Dejte mi povedat, zakaj bi se Nvidia po poslovni logiki brigala za nekaj, kar v bistvu ni nikol blo njeno...;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siemens I-surf ISDN adapter in WIN XP

Oddelek: Strojna oprema
101802 (1417) pchelpsi
»

Problem s SOF2 in voodoo3...!

Oddelek: Igre
8851 (737) Frgazor
»

Problemi z 3d pospešenimi igrami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6889 (752) Gejmer
»

WinXP brez podpore za 3dfx

Oddelek: Novice / Grafične kartice
152198 (2198) undefined
»

windows xp uporabnost

Oddelek: Operacijski sistemi
211368 (1061) zlickon

Več podobnih tem