» »

Intel Pentium 4 se bodo izrazito pocenili.

Intel Pentium 4 se bodo izrazito pocenili.

Hartware.net - V času, ko govorimo o nenehnem zniževanju cen procesorjev, se naj bi 28. 8. zgodilo še eno veliko znižanje P4 procesorjev. Izgleda, da je začel Intel z svojo politiko nadomeščanja P3 procesorjev s P4. Tako naj bi se P4 1,8 GHz pocenil za celih 55% in naj bi stal v masovni prodaji samo $256. Oktobra pa naj bi stal isti procesor le še $225. Celotne tabele si lahko ogledate tukaj . Kot lahko vidite, naj bi v zadnji četrtini leta dočakali 2,2 GHz P4 procesor in celo 1,2 GHz Celeron procesor. Glede na predvidena ekstremna znižanja P4 procesorjev bi bilo dobro, če bi se pocenile tudi osnovne plošče zanje. Zagotovo pa se bo boj zniževanja še nadaljeval.

11 komentarjev

OldSkul ::

Oh yeas!!!
Intel vidim da so tvoji delavci in vsi taglavni začel tablete za glavo jemat!!!>:D

TBR ::

Se pozna, da so Alpho kupil. zdrava pamet doprinese k končnem rezultatu

dr.J ::

Zdaj morajo le še RamBusove modele prepričati, da pocenijo svoje unikate.

Senitel ::

Hm a bo tud DDR čipovje za P4??

dr.J ::

Ja, bo. Samo Intel ga letos ne sme imeti, ker ima tako pogodbo z Rambusom, ima ga pa že VIA. >:D
Samo z DDRom P4 ne gre več tako hitro...>:D

hatch ::

ne dr.J...

Na computexu so bli testi z beta chipseti.. in je bil DDR 10% hitrejsi od RDR... to pa zaradi precej manjsega CAS latencya.

RDR ima CAS 4-6... DDR pa 2-3

msmiha ::

Me prav zanima če bo AMD kar mirne duše gledal. Upam, da še bo kaj iz AMDja

dr.J ::

Sem se zmotil - s SDRAM-om je pa P4 menda res bolj počasen.
Po pa zanimivo videti nForce DDR s TwinBank+Palomino kombinacijo.

hatch ::

Vi resnicno pricakujete cudeze od nForce? Jaz dvomim da bo kaj boljsi od AMD 760, ze iz razloga da je to prvi chipset od nvidie.

Za amd-je bo verjetno sis735 chipset najboljsi in tudi najcenejsi.

OrlyTM ::

Hja ... nForce ima zares nevejetne performanse na papirju. Nvidia je pri snovanju uporabila precej zanimivih in novih rešitev.

počakati in videti ... in glede na dosedanje dosežke tega podjetja, jim jaz kar verjamem.

lp
OrlyTM

yjj ::

nForce bi znal biti zanimiva reč, samo poglejte konzolo PS2, grafična in proc nista nič posebnega, sta pa v neposredni povezavi kar daje zavidljive rezultate,upajmo da bo Nvidiji uspelo nekaj podobnega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladen 775 Procesor

Oddelek: Kaj kupiti
91289 (1108) d0rK
»

AMD predstavil 65 nm procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
363463 (2347) gfighter
»

1.2GHz Celeron

Oddelek: Novice / Procesorji
62003 (2003) OldSkul
»

P3 dražji od P4

Oddelek: Novice / Procesorji
101790 (1790) asteroidk
»

Kakor sem obljubil

Oddelek: Novice / Procesorji
91474 (1474) Space Surfer

Več podobnih tem