» »

Hladen 775 Procesor

Hladen 775 Procesor

d0rK ::

Zdravo,


jz vs pa prosim, ce mi lahko priporocite nek hladen procesor na 775 podnozju. Zadeva
bo laufala na maticni Asus P5GL-MX. V specifikacijah sm najdu da ta plata podpira sam
P4 procesorje. Ampak tej so na istem podnozju kot Core 2 Duo. Ali to pomeni, da podpira
tudi te?

Procesor je namenjen za web/dns/mail/ftp streznik ki pa ne bo pretirano obremenjen
tko da visoka frekvenca ni prioriteta. Pomembno mi je samo, da bo zadeva ultra hladna
in posledicno ne bo potrebovala veliko hlajenja. Optimalno bi bilo da bila stvar tisja od
diskov.

Kaksen predlog torej?


Hvala.

michel ::

Ne, na tvojo plato ne bo šel Core 2 Duo. Pa tudi Pentium D ne. Tukaj klikni za procesorje, ki jih tvoja matična podpira. Za nekatere od naštetih boš moral posodobiti bios.
Tvoja matična podpira tudi procesor Celeron D, vendar ti svetujem da ostaneš na Pentiumu 4.
Ne glede da je podnožje 775 Core 2 Duo ne dela na starejših ploščah.
Pa Pentiumi 4 so kr hladni procesorji, kakšen boljši hladilnik na njemu in bo zadeva laufala odlično.

d0rK ::

Supr, bom ustou na P4. Ampak katero revizijo?



Ce se prov spomnm so Prescotti ful vroci, ane? Wikipedia prav, da so se najboljsi
procesorji iz serije Cedar Mill. Je to res? Se da kje pri nas dobit to serijo? Recimo
v oko mi je padel tale : Intel Pentium 4 631 Cedar Mill 3.0GHz. Bi ta delou?

opeter ::

Ravno ta, katerega si izbral je eden izmed dokaj vročih. Pa tudi poraba je dosti-dosti večja.
Priporočam recimo kakega P4 iz serije 650 ali poznejše, saj ti imajo 84 W TDP (prejšnji do 115 W in več), pa še hladnejši so.

Iskanje na Ebay-u

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

d0rK ::

Ai ti preprican? Glih Cedar Mill naj bi meu porabo ok. 84 W.



Decoding Intel's Processor Nomenclature

opeter ::

OK, morda je Cedar Mill OK, ampak to, kar sem jaz omenjal je zadnja, posodobljnea revizija Prescottov (takega imam jaz, 3.4 GHz-nega).

dzinks63 ::

:)) Zate so zanimivi predvsem od P4 630 do P4 670 ( od 3000MHz do 3800 MHz),
Cedar Mill so 65nm in 86W, Prescott pa je 90 nm in 84W. Drugače pa poglej primerjave : link

d0rK ::

Super stran.


Kolebam med 630 in 631 ker vec kot 3000Mhz za server nikako rn rabim pa se vsec mi je
ker je okrogla cifra. Ampak, nikjer ne najdem nobenih testov omenjenih procesorjev.

Pyr0Beast ::

Znižaj voltažo, nimaš kej zgubit, gretje pa tudi pada s kvadratom napetosti (al neki podobnega :D )

d0rK ::

A kdo ve ce bo to znizanje cen 22. kej vplival tut na cene P4 procesorjev? Direktno ali indirektno.


Tnx.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motherboard live update je freeznu, kaj naj naredim

Oddelek: Strojna oprema
391343 (1078) hojnikb
»

Nizje cene procesorjev Core 2 Duo - KDAJ?

Oddelek: Strojna oprema
311848 (1157) opeter
»

PENTIUM d ali CORE2 duo??

Oddelek: Strojna oprema
151804 (1269) Čmrlj
»

Po Cedar Millu sedaj še Presler

Oddelek: Novice / Procesorji
73137 (2832) PrimozR
»

Intel napoveduje nove procesorje in vezna čipovja

Oddelek: Novice / Procesorji
72820 (2426) Jux

Več podobnih tem