» »

Creative SB Audigy 2

Creative SB Audigy 2

Digit Life - Creative je že pred časom izdal naslednika svoje družine Audigy, imenovanega Audigy 2. Napovedali so, da ga bo moč kupiti nekje v drugi polovici oktobra in, glej, glej, danes, dan pred vstopom v drugo polovico oktobra, se je na internetu pojavil njegov test. Na Digit-Life so dobili v preizkus novega Creativovega prvaka, ki vam obljublja 24 bitni zvok s 192 kHz na sedmih (6.1) zvočnikih. S kartico so bili sorazmerno zadovoljni, postavlja pa se vprašanje, ali ne ponuja kartica nekoliko premalo za žafransko ceno 130 dolarjev. Klik!

22 komentarjev

Boeing ::

Pol se bo pa čez 2 meseca ali pa še manj ugotovilo, da je fora sam u driverjih al pa mal precinjenih uporčkih... :)

Sicer pa o tem ne morem kaj dosti trdit, ker kartic kot takih niti nisem podrobneje vzel pod drobnogled (oz. vsaj slike pcb-ja)...

Me pa prav zanima, kakšna je dejanska razlika pri teh dveh... morm enkrat v živo slišat pa če me bo prepričal... pa magari tut dam teh 130 dolarjev... [:\]
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Dr_M ::

no sam pr nas ne bo 130 dolarjev, ampak bo 230. ://
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mrTwelveTrees ::



BREZ VEZE ! |O

a pol ko si jo pa kupis pa misliš da si car... dej povej mi KAJ TI BO ? da se boš važu okoli ? :|

POTRATA DENARJA !
da bi dal samo za zvočno 130 dolarjev.... hehahah od kje ste padl.... :))

MadMax ::

Potrata denarja?
Ni nujno.
Kdor razliko v zvoku slisi in je zanjo pripravljen placat, naj izvoli.
Ce imas prevec denarja in si bahac, spet: izvoli.

Nekaterim se zdi potrata denarja 2 ali 3 tedne dopusta na morju. Ali pa izleti v tujino. Da ne omenjam, da si nekateri za turizem celo najemajo kredite.

Osebno sem lastnik prve polne verzije Livea, pa vem, da s slabsim ne bi bil zadovoljen.
Upam, da bom imel kmalu moznost primerjati Audigy2 z mojim Liveom (ali pa tudi ne-lahko me namrec zagrabi zanj, pa bo spet treba cvenk zbirat;) ).

Vsekakor pa ne obstajajo racunalniska hrescala (beri: zvocniki), na katera bi razliko lahko slisal. (dodatek: misljeno za stereo sistem-v surround se ne bi poglabljal)

Torej: `ko voli, nek izvoli.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

AndraZK ::

igo1, ne sodi vseh po sebi... Nekateri imamo pc vezan s hifijem in zato je vsakršna izboljšava zvočnih kartic (ki so šele pred kratkim stopile v to smer) samo pohvalna!

Vsekakor tist extra kanal ZELO rabijo vsi z 6.1 receiverji.

LP, AkY

Lee_Nover ::

bi prow rad sprobu tole v primerjavi z nForce k mam zdej

igo1 ... butast komentar, kaj pa recs za tiste k dajo 100 jurjew za graficno kartico ?
al pa k majo scsi diske ceprow so 5x drazji od IDE diskov ..
nekomu so pomembne druge zadeve .. pac odvisno od posameznika

CaqKa ::

se morem strinjat z igo1!

in to v pogledi ako uporabnik že poseduje recimo tako kot jaz SB Live! (prva polna verzija) imam tudi na HiHi vse skupaj priklopljeno.. ups ne na HiHi ampak na kr fajn feršterkerijo... takšno kartico se bo splačalo kupit če maš res neko staro 2 kanalno kartico pa še to šele takrat ko si pripravljen odštet to ceno.

za igračarskega uporabnika kakor tudi za gledanje filmov pa je 4.1 zankrat dovolj vse ostale kanale ki nastanejo pri 5.1-7.1 se da lepo emulirat z ostalimi 4imi... za današnji '3d' zvok, ki pa je v resnici le 2d, je 4.1 sistem povsem dovolj. vse ostalo v 2d prostoru se da emulirat (probajte v driverih od livea ono muhico okoli sebe vrtet ki je v tistem demotu). Ko bomo pa ločevali med zvočniki spredaj levo spodaj in spredaj levo zgoraj bo pa pesem drugačna. takrat se bo pa z 8.1 sistemom dalo določiti vse smeri - v 3d seveda... pravem 3d ne takem kot ga danes poznamo, ki je višinsko neodvisen...

AndraZK ::

caqka: NAKA :D
Jazst imam na HIFI povezano z digitalnim izhodom večino časa. Filmi v DD5.1 SO precej boljši kot v "emuliranem načinu"... Seveda pa je to stvar posameznika in že obstoječe opreme (oz želje za naprej...). Zaenkrat imam 5.1 receiver, in v tem primeru NE bom menjal zvočne kartice... če pa kupim 6.1 ali samo kvalitetnejšega 5.1 pa vsekakor. Navdušila me je predvsem zelo pogrešana opcija v Live5.1, in sicer ločitev digitalnega izhoda in analognega za front in sub...
Poleg tega članek pravi, da je kvaliteta zvoka dejansko nekaj bolša (nisem natančno bral, a mislim da je tako mišljeno), tako da je poskrbljeno tudi za stereo HIFI navdušence...

CD playerja še niso dosegli in ravno zato odobravam stalne novosti in poskuse v to smer. Konec koncev, enkrat bo vse v računalniku :D

OK, samo ne mi primerjat ac3 signal do receiverja z analogno emulacijo 5.1 na štirih zvočnikih... To je smešno ;)

nojus ::

itak da je razlika med 4.1 in 6.1. ampak se ne gre samo za dva satelita več, ampak za vecji razpon frekvence, ki jo je kartica sposobna predvajat, % suma, ki ga povzroci kartulja, skoraj 100% cmss.

tisti, ki trdite da z emulatorji laho naredite enako-->
potem je vseno ce imas 1 sam zvocnik in emulator 5.1?
oz. po domace povedan je isto kot fu... z ancko z prve pomoci VS. Bejba

CaqKa ::

ušesi imaš samo dve...

nojus ::

tudi oci imas samo dve, pa imas najbrz graficno z 3d pospesevalcem.
al spilas prehistorika??

Dr_M ::

ja sam ti dve usesi sta sposobni zaznavat 3d zvocno sliko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

nima smisla... današnje '3d' 2d zvocnike se da lepo emulirat tudi z samo 4.1 sistemom.. če pa tega pri creativu ne znajo narediti dovolj kvalitetno, pa to ni moj problem, kakor to tudi ne pomeni, da se to nebi dalo naredit...

problematika je ta, da verjetno marsikdo (naša familija ni med njimi) nima dovolj prostora za postavitev 6, 7,8 ali več zvočnikov.

seveda slišijo ušesa 3d sliko... samo, za to je dovolj že 8 zvočnikov....

newem zakaj ljudem ne namontiramo še kakih dodatnih dveh ali treh uh da bo zvok bolje 'definiran'.

Boeing ::

CaqKa: dej prosim, ne tule flancat da Creative ne zna nardit kvalitetne zvočne, lepo prosim... moje osebno mnenje glede tega je, da Creative definira pojem kvalitete na področju računalniškega zvoka, in dokler kdo drug ne izda še boljše zadeve, bo tako tudi ostalo !
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

luni ::

Boeing ti pa se nisi slisal za Turtle Beach, Philips in Terratec zvocne? Ce ni masovno popularno se ne pomeni, da ni dobro :).

To je kot bi rekel da je Britney Spears pojem kvalitete muzike dandanes.
Artificial Intelligentia

CaqKa ::

boeing: 'naflancal' sem samo teorijo... praksa je pa res drugačna... pač ni vse popolno, ampak zgorna dejstva še vedno držijo



/edit

pravzaprav me je aky malo zmedel, tako da sem napisal da creative ni sposoben dobro razporediti zvok na 4 zvočnike. očitno je aky 4.1 sistem primerjal kaj te vem kak... sam pa SEM primerjal 4.0 in 5.1 sistema.... za 4.0 lahko za lep vzgled vzamemo creativove demote ali pa tudi halflife preko EAXa, zvok je s štirimi zvočnimi izvori v 2d prostoru natančno definiran. za tisti dodatni .1 bas signal pa si pač morš znat povezat iz običnih 4ih kanalov ;) in takšna konfiguracija JE dovolj za '3d' zvok

kar se pa tiče tega kar je nojus povedal pa pač kdor potrebuje kartico z velikim razmerjem signal/šum bo pač primoran vedno kupovat najnovejšo zvočno... za Janeza je 4.1 z <90 dB signal/šum prav zadostna

MadMax ::

Saj je za Janeza tudi Fiat Uno povsem dovolj.
In v cem se vozis ti?

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

AndraZK ::

4.0 je dovolj za 3d razporeditev zvoka... ampak filmov ne gre gledati brez sprednjega centra, medtem ko zadnji mogoče res ni nujen.
Prednost te kartice vidim jazst, kot sem že povedal, v ločitvi spidif signala od analognih center/sub. Poleg tega je pomemben S/N, ter zmožnost predvajanja DVD-Avdio... Zaenkrat edina kartica ki to zmore? Vsekakor to ni metanje dnarja stran, če ti tehnologija od računalnika naprej omogoča poslušanje DVD-A.

Še vedno pa čakam na zvočno kartico ki bo zvok zakodirala v DD in ga prek spidifa poslala receiverju... nforce naj bi to počel, a ne poznam nikogar, ki bi imel nforce + DD receiver.

Še beseda o ostalih, manj znanih zvočnih kartica... Zakaj so manj znane? Zaradi pomankanja zanimanja za kvaliteto, ki jo je treba plačati, znati slišati, imeti dovolj dobro periferijo za izkoristek :). Prav tako sem videl zelo malo testov teh zvočnih kartic... A vseeno se mi zdi, da le te ne grejo v smer HomeTeather in igračkarske idnustrije.

CaqKa ::

imaš kartico s 192 khz vzorčenjem pol pa vse skup priklopiš na navaden veršterker... aja ti seveda poslušaš preko slušalk :>

AndraZK ::

Kaj je zate navadn feršteker? :D
DD receiver ki podpira 192kHz to ni. :D

CaqKa ::

če ga ima vsak ki si bo kupil to kartico sem bicikl... ah ma kaki... če ga ima 10% sem bicikl...

AndraZK ::

Prav imaš!
Kot sem tudi jazst zgoraj napisa... ne bom menjla zvočne kartice za sistem, ki ga imam zdaj (cenejši DD), a če (ko?) kupim boljše (5.1 ali 6.1, vseeno), potem kupim tudi to zvočno... če ne bo takrat že kaj boljšega [:\]

Drugače pa, če ciljaš na owce, ki kupujejo kar tako ker majo denar, potem je stvar res enaka kot pri grafičnih... Le te bi potrebovali le najhujši 3d grafični oblikovalci... tu gre še manj kot za 1% :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača kupovati na črni petek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8420186 (15199) darkolord
»

Kam na dopust Oktrobra?

Oddelek: Loža
213381 (2557) kixs
»

Študentski dom v Ljubljani, izkušnje, nasveti?

Oddelek: Loža
126981 (6359) Xickle
»

SAMSUNG i8000 OMNIA 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6912744 (6485) Destroyers
»

ATI: nič več veznih naborov za Intel

Oddelek: Novice / Matične plošče
83205 (2621) Smeagol

Več podobnih tem