» »

pomoc pri accessu

pomoc pri accessu

icecube ::

Zio!!!:D
Imam en problem:
Delal sm podatkovno bazo v accessu, kjer sem si ustvaril katalog. Ta katalog je bil tako narejen, da si imel v nekem oknu (list box) napisan (npr. naslov) nek podatek, nato pa ko si kliknil nanj so se ti izpisali razni podatki (izposojeno, format...). Ker sem si sedaj instaliral windows 2000, mi ta sistem vec ne deluje, ker je novejsi ODBC ter activex.
Zanima me sledece:
- ali mogoce obstaja kaksen konverter
- oziroma baza deluje v redu ce jo na novo napises (kar bi osebno raje naredil), ker pa sm malo sklerozen, sem pozabil kako pripraviti okno do tega, da ko kliknes nek naslov potem on izpise podatke v njem (vem sicer osnove - go to control, nato pa event procedure ali macro - kaj pa potem).

Lepo vas bi prosil za pomoc.

hvala
lp

TuXterrestrial ::

Konvertiranje formov iz accesa 97 ->2000 ni mogoče, ker nista 100% kompatibilna. Moraš na novo napisat.

icecube ::

Ne, ne! zadeva je taka: jaz sem delal podatkovno bazo v office 2000, vendar sem jo delal v okolju windows 98. Nato sem instaliral windows 2000 ter office 2000, vendar mi baza ni vec delovala.

cigo ::

icecube kaj to pomeni, da ne dela, ali slučajno javi kako napako ali kaj podobnega?

icecube ::

Napise mi pa tole:

The expression after update you entered as the event property setting produced the following error: A problem occured while microsoft access was comunicating with the OLE server or ActiveX Control.

- The expression may not result in the name of macro, the name of a user defined function or [Event Procedure].
- There may have been an error evaluating the function event or macro.

Ta error mi izpise le pod sistemom win2k, s tem ko ta isti dokument lepo deluje pod win 9x/ME (ne javlja errorjev, skratka deluje kot hocem).

cigo ::

Tole bo zgolju ugibanje.

Mogoče bi moral primerjati katere ActiveX kontrole imaš instalirane na obeh računalnikih (ter katere verzije) - to najdeš v Tools|ActiveX Controls...

Če bi imel probleme z OLE serverjem, potem verjetno nimaš instaliranih vseh programov, katere imaš na Win9x in jih uporabljaš v Accessu.

icecube ::

Lej, fora je v tem, da je bil office vedno full installation. Mislim da ima win2000 novejsi OLE server oziroma drugacen, ta pa ni skladen s prejsnim iz win98.

Sicer na novo pisem podatkovno bazo, vendar sem pozabil kako bi lahko storil to kar sem prej:

Ce sem kliknil na dolocen naslov, ki je bil napisan v list boxu, so se mi izpisali vsi podatki o tem, prav tako se mi je zgodilo ko sem kliknil na drug naslov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

access -> word ali excel

Oddelek: Programska oprema
51155 (1096) zavajon
»

Internet explorer se ugasa - sam od sebe... HELP !

Oddelek: Pomoč in nasveti
101673 (1561) jarni2
»

[VB.Net] Baze

Oddelek: Programiranje
101599 (1437) Porker
»

Varnostne luknje v IE6/SP2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
538210 (6816) medjugorje-si
»

Problem v accessu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111436 (1315) Mercier

Več podobnih tem