» »

Problem v accessu

Problem v accessu

icecube ::

Zdravo!

Upam da se vam bo dalo prebrati, kaksen problem imam, ki ga sam ne razumem!

Zacelo se je takole:
V windows 95 sem sestavil bazo podatkov, ki bi belezila moje filme (format filma, ime, zvrst, igralci, cas trajanja, opis itd.). Ta baza je bila spisana v office 2000 oz. natancneje v accessu. Baza je zelo lepo delovala, dokler nisem nalozil windows 2000 ter office 2000 (kasneje tudi office XP). Ko sem hotel pogledati kaksno karakteristiko filma, ki je bila vpisana v bazi podatkov, mi je javil access sledeco napako:

The expression After Update you entered as the event property setting
produced the following error: A problem occured while Microsoft Access
was communicating with the OLE server or ActiveX Control.
*T The expression may not result in the name of a macro, the name of a user defined
function, or [Event Procedure].
There may have been an error evaluating the function, event, or macro.

Da pa boste razumeli, vam bom razlozil, kako baza zgleda in na podlagi cesa javi error.

Form je sestavljen tako, da ima list box, kjer so nasteti vsi filmi vpisani v bazo. Poleg list boxa, pa je vec manjsih okenc (text boxov), v katerih so vpisani zgoraj napisane lastnosti (igralci, zvrst, format itd.). Sedaj je zadeva sledeca: ko sem v windows 95 kliknil na ime filma, ki je bil napisan v listboxu, so se prav tako spremenili tudi podatki, v ostalih okencih (text boxih), kjer so pisale karakteristike o izbranem filmu. Prav tako, ko sem kliknil na gumb izhod, mi je sel ven iz baze.
Ko pa sem instaliral windows 2000 in ko sem kliknil na film (pa tudi gumb izhod), z namenom da bi se mi pojavili podatki o tem dolocenem filmu, mi je javil zgoraj napisano napako.

Sedaj imam windows XP in baza deluje cisto pravilno. Ugotovil sem, da dela v windows 9x, me, XP serijah, s tem ko v windows 2000 ter v NT4.0 baza ne deluje (zgoraj napisano kaksen problem mi javi).

Pod windows 2000 sem skusal ponovno sestaviti bazo, ki bi delovala vendar sem pozabil kako mi je uspelo narediti tako, da sem ob kliku na film sprozil, da se pokazejo vsi podatki o tem filmu(tako kot prej v win95). Zato sem probal to narediti v macroju, vendar je bilo to zaman (ce kdo ve kako se to naredi, bi ga zelo lepo prosil ce mi to razlozi).

Zakljucek: Ce bi bila baza samo zame, se pravi za mojo lastno uporabo, se nebi najbolj sekiral. Ker pa sem jo naredil tudi z namenom, da jo predelam za prijatelje, kjer si lahko ogledajo zbirko filmov, bi rad da bi baza delovala tudi pod windowsi 2000.
Torej, ce ima mogoce kdo kaksno resitev oziroma predlog, bi mu bil zelo hvalezen.

Lep pozdrav!!!

Blaz

Paramedic ::

Čudna zadeva. Js se glih zdej poglablam v Access, mam še probleme z ref. integr.
Glede tvojga problem pa zgleda, da se tu ne da kaj, saj se preprosto mogoče ne razumeta. Si probal več komb.: w2k+officeXP; w2k+office2k?
End transmission.

icecube ::

Seveda sem (pise zgoraj v oklepaju).

ToniT ::

Poglej v properties od Listboxa v formi (tistega, na katerega klikneš, ko želiš izbrati film) in tam preveri proceduro (ali makro), ki se ti izvede After Update.

icecube ::

To sem ze naredil, in ugotovil, da je "AfterUpdate" spisan v Visual basicu. Ni mi sicer jasno kako, ker tega nisem jaz spisal (namrec ne znam VB). Ena fora mora biti, ki sem jo izvedel tako, da mi je access spisal v Visual Basicu. Te fore namrec jaz ne vem.
Bi mogoce kdo vedel kako to storiti, da mi bo prav tako prikazoval lastnosti filma z pomocjo macroja?

ToniT ::

Saj to je to. Makro, ki si ga ti s pomočjo korakov naredil, je napisan v VBA.

Mercier ::

Če hočeš, poslji. Me malo zanima (z opisom problema in brez virusov ter skomprimirano).

DeR ::

Ja, če hočeš pošlji bazo, pa lahko bolj natančno pogledam in ti povem kako deluje pri meni...

LP

Loki ::

se jest rabm nekej v accessu...
mam eno tabelo, v kateri so shranjeni ime, priimek in stevilka (telefonska).
zanima me, kako morem definirati input mask da mi bo dovolil stevilke v stilu (04) 111-1111 in/ali (041) 111-111 - sedaj mi vedno, kadar hocem vpisati notri stevilko od gsm, vrne napako.

TIA
I left my wallet in El Segundo

Mercier ::

Oklepaj ni število, opredeli kot tekst – string.
Lahko pa narediš ločeno, če boš recimo vztrajal pri številkah. En vnos za klicno številko (lahko z vnaprej pripravljeno izbiro) in eden za ostalo. Za prikaz lahko potem oboje združiš in dodaš oklepaje. Pa malo si oglej že pripravljene baze, boš našel kaj podobnega.
No, telefonska številka je pač številka in ni število, tako da ni problem, če se obnaša kot tekst. Lahko upoštevaš le prvo napisano vrstico.

Loki ::

moj namen je v bistvu, da bo pri outputu pokazal takole:
meje_ime (041) 111-111 (04) 111-11-11, in da bo v bazi shranjeno kot 041111111, da se bo lahko posiljal SMS.
ker tega pac ne znam izvesti v CF-ju, bo to pac delala baza.:|
I left my wallet in El Segundo

Mercier ::

Dva vnosna polja (oba kot string), eno za klicno in eno za ostalo, vsako pišeš v svojo kolono. V naslednji zapise združiš in vrineš oklepaje in pomišljaje ali karkoli (poglej malo tiste formule, saj je enostavna operacija). To kolono uporabljaš za prikaz. V naslednji združiš in ne vrivaš oklepajev, ta je za SMS. Če iz kateregakoli razloga rabiš še številko (sortiranje se razlikuje pri številkah in pri tekstu, npr.), potem uporabiš še eno kolono v kateri konvertiraš tekst iz one za SMS v številko (spet enostavna formula).

To bi bilo nekako najenostavneje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Access (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
646992 (5050) travica
»

SQL Server in datum nagajata

Oddelek: Programiranje
91807 (1670) dudi
»

Kako do podatka v queryu iz VisualBasicScripta (VBA) v accessu?

Oddelek: Programiranje
112029 (1914) Fim
»

MS Access - help me

Oddelek: Programiranje
101456 (1370) buhica1
»

pomoc pri accessu

Oddelek: Programiranje
6950 (847) icecube

Več podobnih tem