» »

Sony PSP

Sony PSP

The Register - Sony je včeraj najavil PSP oziroma PlayStation Portable - ročno igralno konzolo, ki pa bo morda vsebovala tudi telefon. Torej na način Nokie nGage a vseeno precej drugače. PSP-ju lasten bo UMD (Universal Media Disc) pogon s kapaciteto enega visoko zaščitenega (AES, regije, ID številke ...) dvoplastnega ploščka 1,8 GB.

Igre (in DVDje ter glasbo) bo poganjal 90 nanometrski procesor zgrajen iz MIPS 32-bit R4000, zvezan z 8 MB 333 MHz pomnilnika s prenosom okoli 2,6 GB/s. Poleg tega procesorja bo tu še en, identični, ter dva grafična procesorja, vsak s svojo nalogo, katerih rezultat bo 24-bitna barvna globina in neverjetne zapolnitvene zmožnosti (664 millijonov pikslov na sekundo). 480 x 272-pikslov velik LCD zaslon in 8-kanalni 7.1 3D zvok ter brezžična povezava 802.11b je še nekaj lastnosti, zanima me pa kako bodo zagotovili potrebno napajanje. The Register.

21 komentarjev

Airskull ::

Science Fiction comming to life
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

BaRtMaN ::

Indeed. PC v dlani. 8-O

Beat-O ::

woow, slišal sem govorice, da prihaja nekaj takega ampak tega pa nisem pričakoval, izjemno. Če bojo dal res še telefon not bo tole killer gadget.

Person ::

& killer za denarnice :)
Let's make something useful!

mrTwelveTrees ::

bla bla bla... če mi ga daš zastonj ga ne bi mel... (bi ga prodal) raj mam dlančnik ali karkoli drugega :)

Fury ::

sam upam da bo pokrov cez ekran, ker drugace bos vse mastno od cloveskih frisov ko bojo govoril po telefonu :P

Keyser Soze ::

Uporabljaj kozmetiko za mastno kožo.

Kakšen tip kože pa sploh imaš??

>:D :D
OM, F, G!

pivmik ::

pol pa se bo kozmetika poznala na telfonu :)
LP, Gregor GRE^

jRk0 ::

mrTT:

noben dalncnik nima taksne grafike. kolko vem bi naj to melo grafiko na nivjo psx-a. kar je glede na mali zasloncek odlicno;)
You fuck up once, you loose two teeth.

mrTwelveTrees ::

jRk0: pa nisem več mejhen, da bom igral igrice... sploh pa na taki stvarci... a ni lepše če si kupiš za isti denar prenosnika (rablenega), sicer ne bo ne vem kaj, ampak bo veliko bolje, večji ekran, jah grafika ne bo ne vem kaj.. ampak vseeno bo

skyy779 ::

Tako ql obeska pa še ne!

Kupim!:D

jRk0 ::

ljudje bi te smesno gledali ko bi mel na hrbtu racunalnik, pol bi pa ga prislonil k usesu pa se pogovarjal s punco 8-)
You fuck up once, you loose two teeth.

CaqKa ::

keri ***** misli da bo potreboval 7.1 sistem na tej zadevi? če pa holivud še 5.1 filmov ne zna vredi skup naredit oziroma se mu ne ljubi...

alien-w ::

CaqKa: ja, mene je tut to zanimal. Zgleda da potem zadevo priklopiš na kakšne hude zunanje zvočnike al kako? Ker drgac so lahko samo se slusalke moznost.

nsignific ::

Najbol bojo pa lastniki tega sranja veseli, ko jim bo cefur reku "dej posod mal telefon".

we_are_borg ::

Kdaj pa misli ta gizmo prit v slovenijo pa kolko bi naj bla cena ?
death is irrelevant

BigWhale ::

Sniff, sniff. Naftalin?

Luc ::

Uradni začetek prodaje po celi Evropi naj bi bil 1.september 2005.


Cena naj bi bila tm ene 60.000 SIT.

Luc ::

Da se ga pa dobit tudi tu:
http://www.electricbirdland.co.uk

Brezplačno pošiljanje iz VB, meni še clo DDVja niso računal :D .


Jaz naročil v petek ponoči, v sredo dopoldne me že doma čakal.

Huda zver kaj naj rečem.. vredna vsakega tolarja.

KnOw FeAr ::

Kolk bo pa kej cena iger pa psp-ja v slo???

Stepni Volk ::

Če bo znal vrteti še Divx-e in priklopiti GPS, se bom vanj celo zaljubil... kupil seveda ne, ker načelno ne maram Sony-ev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CES 2011: Nintendo predstavil prihajajočo konzolo 3DS

Oddelek: Novice / Konzole
147479 (6289) Jst
»

Cell v PS3 Slim manjši, varčnejši, tudi zmogljivejši?

Oddelek: Novice / Procesorji
234696 (2861) PrimozR
»

Playstation 3 degradiran, bo Sony to preživel?

Oddelek: Novice / Konzole
395893 (4566) tiborrr
»

Kako zamenjati doloceno barvo z transparentno v PSPju?

Oddelek: Programska oprema
71008 (923) #000000

Več podobnih tem