» »

Deset milijard dolarjev preveč

Deset milijard dolarjev preveč

Yahoo News - Za konec tehle pozno popoldanskih novic pa še zgodba, ki bi bolj spadala v rubriko Saj ni res, pa je. Po poročanju Yahoo je namreč neka ženska na Švedskem na svojem računu našla goro denarja. Gun-Britt Marklund se je odpravila na banko preverit, ali je preživnina za tekoči mesec že nakazana (prbl. 320 dolarjev), a je namesto nje, na svojem računu našla 10 milijard (da, dvet ničel) ameriških dolarjev. Štiridesetletna učiteljica, mati treh otrok, je, kot pravi, takoj sprevidela, da denar ni njej in da mora biti nekaj narobe. Njena preživnina je namreč več kot za dvakrat presegala švedski obrambni proračun.

Kot ponavadi, je bil za napako kriv človeški faktor. Po poročanju tiskovnih predstavnikov udeležene banke, naj bi uslužbenec pri vnašanju nakazila vtipkal nekaj ničel preveč. Banka je Gun-Britt Marklund kot darilo poslala šopek rož, tiskovni predstavnik pa je poudaril, da banka upa, da bo z njimi zadovoljna. Klik!

V Sloveniji se kaj takega ne more zgoditi. Zakaj? Ker naš proračun ne dosega 10 milijard dolarjev. [>:D]

29 komentarjev

Luka Percic ::

ŠOPEK ROŽ!!
Dobrota je sirota..;(

Gandalfar ::

saj bi banka zelo kmalu ugotovila napako in bi se ji opravicili za napako in pobrali denar dol.. itaq ne mores v takem primeru drugega storiti kakor sporociti banki..

goranTNT ::

Ja normalno da to takoj odkrijejo. Sam je pa fajn dat izpis stanja pa se mal pohvalt okol.

mangaldar ::

Ja lahko bi ji vsaj obresti za tistih par dni pustili - 1,6 miljona $ 8-O

Luka Percic ::

Dvakratno preživnino pa bi ji že lahko pustili..

Road Runner ::

ma ona bi mogla najprej zapravt kkšno miljardo pol pa šele prjavt

Gandalfar ::

Racer D: sej neb mogla.. oz. bi bila dolzna vrnt denar.. neka taka fora je pomojem..

Paramedic ::

Pomoje, da če bi uslužbenec pomotoma olajšal njen račun za par ničel, ne bi banka nč reagirala - kot pr nas za položnice - če plačaš preveč, noben nč ne ve za to, če pa premal, ti pa že grozijo z odklopom ;(.
End transmission.

daylight ::

heheh.... gotovina in direkt u mehiko :D

undefined ::

Jaz bi se pa delal neumnega in bi za ta denar čimveč stvari kupil, itak bi to bilo preko tekočega računa s kartico, stanje računa pa ti izpiše že bankomat. Pa naj potem iščejo kam je šlo. Sigurno pa ne bi deloval, kot da sem presenečen ob njihovi napaki. Sami so jo storili, sami naj popravijo.

Toliko o tem dobrota je sirota. Ne sme se pustit, da pride do efekta.

DeLonghi ::

tocno tako...denar poberes z racuna in zbezis v misjo luknjo, spremenis identiteto..le pomislite, kaj vse lahko naredis s takim denarjem!
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

dr.J ::

A da Švedi uporabljajo Klik™? Nism vedu.:D

Ashrack ::

Ce bi biv jaz na njenem mestu! Bi ves denar prenakazau na nek Švedski bančni račun! Ko bi pa banka koncno pogruntala bi pa pac rekel da sm mislil da je to moj dena in da sm ga kje zadel,...! Itaq mi nic ne morjo. IMHO
....

Dr_M ::

sej ni njena krivda da so ji prevec dnarja nakazal.pa tut nevem ce ji banka lahko uzame tist dnar.recimo pr nas tega niti banka ne sme nardit.tko da tut ce bi kej kesa zapravla ji neb nc mogl.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

Dr_M: si preprican o tem?

daylight ::

dr_m.. to pa ni res. banka ti lahko kadarkoli vzame denar z računa če ugotovijo da je slo za napako.

ali3n ::

Če pride do pomote, banka popravi (vzame). Preverjeno na lastnem tekočem računu - 50kSIT je bilo nakazano po pomoti na moj račun - naslednji dan so že popravili napako.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tjulenj ::

jest sm tut že dobu preveč nakazan... sm še isti dan dvignu, pa sploh nism vedu kolk je in sm reku nej mi vse da kar mam... dobim vn 90 jurjov preveč. ok sm si reku, mogoče sm dobu nakazan tut že neki kar bi mogl bit mal kasnej... nasledn dan so me pa z banke klical če lahko denar nazaj prnesem da so se zmotil (pa ne da bi pol prnesu pa je to to, ne pol sm mogu še po bankah sem ter tja skakat, pa še naslednič ko sem dvigal so ene probleme mel... bedniki, zarad njihovih napak nej jest še dva dni okol letam?)

Elemen_T ::

Cool.

S takim denarjem si lahko kupis dve raketi pa bez na Mars.
:D

Dr_M ::

ja pa dub kes nazaj ce ga po pomoti drugam nakazes...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Hmm. MOgoče bi se lahko naredila neumno in vezala $$$ kje na nekaj dni.

Itak maš 8 dni časa za odgovor. Ko bi torej banka hotla od tebe $$$ nazaj, bi počakal z nakazilom za par dni. Nato bi $$$ vrnil in obdržal obresti. Še hujša fora bi bla, če bi $$$ vezal kar na isti banki. Takrat ti verjetno ne bi zaračunal stroškov nakazila itd...>:D

chuck ::

Jaz bi pa naredil slednje, če bi ugotovil na kakšen avtomatu da imam veliko preveč denarja:
1. prijavil bi krajo mojih dokumentov in mogoče še česa, kjer bi po naključju v denarnici bilo geslo za kartico
2. nato na avtomatu v kakšnem drugem kraju dvignil kolikor bi lahko preko avtomata (saj nimajo kamer, ne?)
Krajo bančne kartice seveda ne bi prijavil, oziroma malo kasneje;)

Ko bi banka ugotovila napako niti ne bi mogli terjati denarja od tebe, bi pa se sprožila temeljita preiskava če bi šlo za dosti denarja.

Drugače me ne muči za denar:)

Da vidimo če se kdo spomni boljšega plana.

Brane2 ::

Vsaj pri nas imajo bankomati dnevni limit ( IIRC 30 kSIT).

Torej bi ti obresti nanesle veeeliko več od tega, kar bi lahko dvignil na bankomatu...

undefined ::

Kot jaz vem imajo vsi bankomati kamere.

Drugače pa lahko tudi dvigneš znesek po izbiri, kar je lahko nad 30k SIT. Ne vem pa koliko je zgornji limit te izbire.

poweroff ::

Hmm, po pomoti ti nakažejo veliko denarja, potem pa nenadoma izgubiš dokumente in "nekdo" dvigne denar iz tvojega računa? A misliš da so kriminalisti po župi priplavali?

Airskull ::

To je že en model probu v Slo in vse kar se je zgodil je blo to da je šou u minus. Sploh ni blo nobene preiskave.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

chuck ::

Brane2: Po mojem ti nikoli ne bi izplačali obresti, saj po vsej verjetnosti tista banka sploh ni imela toliko denarja,
ampak je bil tisti znesek preprosto samo številka.

Matthai: Nekateri sigurno. Vendar eno je zadevo predvideti, drugo dokazati.

Grim: Preberi si v celoti.

Koci ::

slovenski proračun znaša nekaj čez bilijon tolarjev (1.093.000.000.000) oziroma pet milijard dolarjev ali pol te vsote
Panta rei!!

undefined ::

Jaz bi bil že zadovoljen s 100k dolarji. Živel bi lahko že od samih mesečnih obresti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon bi služil še z video oglaševanjem

Oddelek: Novice / Ostale najave
184687 (3120) antonija
»

Spopad za gigantski razpis ameriške vojske se začenja

Oddelek: Novice / Ostale najave
196845 (4791) MrStein
»

Oce umrl: Komu pripada penzija?

Oddelek: Loža
204382 (3595) Tilen
»

HTC slabo, Samsung rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
67099 (5952) WizmoTo
»

Deset milijard dolarjev preveč

Oddelek: Novice / Ostale najave
292924 (2924) daylight

Več podobnih tem