» »

Test Radeona 9500 Pro!

Test Radeona 9500 Pro!

več strani - ATI Radeon 9500 Pro je dolgo napovedovana kartica. Danes je prišlo končno dovolj daleč. Na AnandTechu so namreč dobili omenjeno kartico na test, ki so ga seveda z veseljem opravili ter zadevo dokumentirali na kar osemnajstih straneh. Vse te strani vam ponujajo, še posebej v primeru, da vam je dolgčas, veliko zanimivega branja tako, da kar na delo!

Dodatek (18:26): Radeona 9500 Pro so si prav tako ogledali na HardOCP.

23 komentarjev

Thanatos ::

pri meni je že na `to buy´ listi. Kdo ve kje se jo bo dal kupit (pro različico seveda)

Double_J ::

Hja zgleda švoh. Nekje celo slabša kot ti4200!

urosh ::

O, ja! Sigurno je na "to buy" listi. Prvo vprašanje (je bilo že postavljeno) kje ga dobiti (po možnosti original :D ), drugo pa seveda (tudi ni nepomembno) ZA koliko ga dobiti. Ima kdo kake informacije?

lp

franci ::

Na kakšnemu računalniku so to sploh testiral???
Hello, hello, hello, how low?

udarnik ::

mislim da bo cena tud kakih 50000sit,mislim da je ati zamudo:D ti-4200

predvidevam
9000pro 128mb cca 35ksit
9500 64mb cca 40 ksit
9500 pro cca 50ksit

San ::

9700 okoli 65k ?

Razočaran nad 9500 - obe! Zelo. Škoda.

Filo ::

...ma ni švoh veš...to verzijo ki so stestiral se sploh ne bo prodajala ker poleg tega da je neki še tovarniško zmodificerana (če se nisem zmotu) mislm tam so kar ene žičke tovarniško gor......in je ubistvu proc od 9500 na plati od 9700 čipa tako da sploh ni optimiziran in itaq je celotna kartica bila z 64 MB rama in ne 128...(aja zato so ble žičke...), kot je predvideno za 9500 radeona pro...

pa še to pomoje se bo kvaliteta te kartice in radeona 9000 pokazala šele ob igricah dx 9 oziroma ob igricah z večjimi teksturami, se pravi kot so zaenkrat edina prihajajoča igrica doom3.......

San ::

Upam da imaš prav.

||_^_|| ::

Najprej cena pol bom pa reku a je dobra grafična al ne:)

Tr0n ::

V Monitorju so stestirali Hercules 9700 modelcek in je imel pod 10k 3Dmarka na 1024x768 in okoli 170 frejmov v Q3A na isti resoluciji. Ce se jaz z Ti4200 dosezem cez 10k marka in cez 220 frejmov v Q3A. Go figure :).

Senitel ::

Pomoje bo 9500 ravno v DX9 izgledal bolj tako... Poganjal pač bo (pixel shaderje 2.0), kej dosti več pa ne...

Filo ::

...ja upam da ne.... he he

..kar se pa tiče teh testiranj v revij so pa itak čist mem.....halo redkokdaj so te testi pravilni.....npr. v kjoker-ju, kjer je bil isti primer samo druge kartice.....dobra kartica v testih na internetu( na večih priznanih straneh) se iskaže, da je ena izmed boljših vrst, v testih naših preljubih najbrž najboljšjih (he he) revijah pa ispadejo kot navadna povprečna ali pa celo podpovprečna grafična kartica.....sicer ne vem čemu tako, ampak očitno je nekaj narobe ali testi v revijah ali pa so vsi testi na internetu podkupljeni in zmontirani......[:\] 0:)....no sej nikoli ne vemo a-ne....he he

||_^_|| ::

TrOn: ni samo grafična pomembna za 3Dmarke.

bigfut ::

V jokerju je bilo testirano na P4 1.8GHz kjer je Radeon 9700 PRO dobil 9600 točk na 1024/768 res. , na mojem AMD 1500+ z GFR 4 Ti 4200 pa dobim 9500 pik. Zanimivo je, da intel kateri je celih 470 MHz hitrejši od mojega AMDja pokaže kako švoh procesor je kadar gre za igre oz podobno kodo. Sicer pa je R 300 kartica za sisteme 2GHz navzgor saj bolj švoh sistemi zadeve ne izkoristijo dovolj.

Super Sonic ::

mislm ste pa vsolci...
ce bi ksn mal pomislu in gledu konfiguracije na netu in pol v revijah.. se Ati sam je dejal, da se bo 9700 z mocnejsim procesorjem izkaze bolje..
npr. 1.8 , se ne more primerjat z 3giga procem.. sam prns k testiraro majo sistem po pravilih vse pod 2 g.. tko da kartica sploh ne more pokazat vsega... halo?
in itak da na toms hardware vtaknejo not sistem 2.5 pa ga nasopajo na 3giga in pol dobimo rezultate.. pr ns, se jim pa poti 1.8xp(pa ne da bi ga zalu), in pol itak ne gre nikamor..
dejte pol primerjat na 3giga procu 4600 pa 9700, pa bomo vidl... ne pa na 1.8 procu...

sploh pa 9700 je kartica k ma se tolk rezerve da to ni res...
in kwaliteta slike je precej lepsa od katere kolk nVidije in...
gonilnike morjo fantje se mal popravt...



zato se enkrat...
ne primerjajte 4200 z 9700, ker nima, ampak zares NIMA smisla

Tr0n ::

radeon power: heh, logicno da je konfiguracija pomembna. bila je ista, kot jo imam jaz. torej zakaj bi si moral se najprej racunalnik upgrejdat, da bi lahko izkoristil vso moc radeona? v tem pogledu lahko cisto komot primerjas gf4 in 9700 :).

Super Sonic ::

se ne strijam s teboj, res ne...
9700 je kartica druge generacije, poleg tega ima precej vec predpozicij kot 4200 ki kaze svojo moc na slabsi konfiguraciji kot 9700 ki spet zahteva precej vec moci osrednjega proca. npr...
2.0a p4 na 4200 da npr. =10000
3.0a p4 na 4200 da npr.= 10500
med tem...
2.0a p4 na 9700 da npr.=10500
3.0a p4 na 9700 da npr.= 14500pik

to se ne da primerjat, pa tud v ceni ne...
zato mislm da je brez veze da nekdo primerja svojga 4200 z 9700-tko...

Thanatos ::

test na Tomu

Tr0n ::

To ze, samo moras racunat koliko vec moras za tak sistem placat, da dobis tistih 4000 tock vec. Ali po domace povedano, zadeva se trenutno ne splaca. Tudi ce imas denar.

Super Sonic ::

no sej ze sam zarad tega ne mors primerjat ker gre za dva razlicna ranga...
sam s tole 9500 so pa zadel terno. ce nVidia ne bo hitr splavila ksnga konkretnga izstrelka,...
ze itak so zgubil kr neki trga...
opral so jih po domac:P

Filo ::

...evo ta test na Tomu je prava grafična - uradna z 128 Mb rama.....napram tiste pod katero pišemo zdaj komentarje, ki sploh ni ne tič ne miš......

Music Man ::

samo nekaj ne kapiram: kako za vraga ste nekateri tako navdušeni nad tem radeonom 9500 - ogledal sem si test in sem sedaj v dilemi: ali je ATI hotel s precej velikim časovnim zamakom naredit konkurenco nVidiinim Geforcem 4 Ti4200 al so hoteli naredit nekak 'korak naprej'? Karkoli so hotli naredit jim po mojem mnenju sploh ni uspelo in nvidia zarad tega ne bo nič zgubljala trga (glede na to, da so trenutno približno enako hitri Ti4200 že lep čas v prodaji in po veliko ugodnejši ceni). Pa ne mi zdej DX9 to pa DX9 ono pa bla bla bla. Še DX8.1 uporablja tako bore malo iger (pa še v tistih je s pixel shaderjem narejena le voda in nič drugega) kje smo šele z DX9? Mislim, da bo do takrat, ko bo DX9 v vsakdanji uporabi, preteklo še zelo zelo veliko vode, do takrat pa bodo ven prišle še veliko boljše kartice.

Zame je Radeon 9500 ena sama velika žalost

ferdo ::

ja....jaz tudi tako mislim.....ampak bom še vedno v dilemi:D

če ni črno je pa belo.

odloču sm se da bom kupu tisto kar bo cenejš, kr glede na performanse niamm kej zgubit.
kar se pa tiče kvalitete slike...
ati in nvidia mata pomoje enako sliko če je to use odvisno od ramdaca ki sta pr obeh karticah 400MHz
če ni to se pa motm in nimam pojma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975365 (4145) ferdo
»

Katero grafično

Oddelek: Kaj kupiti
281257 (983) MrX
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451710 (1227) falotXP
»

RADEON 9500pro!!! Dobavljiv!

Oddelek: Kaj kupiti
231936 (1062) MEDENA

Več podobnih tem