» »

Katero grafično

Katero grafično

ATI ::

Zanima me katero grafično se bolj splača kupiti? Radeon 9500 128mb ali gf4ti4200 128mb
radeon trentno stane 53000 gf pa 40000. Poglejte si še primerjavo radeonov, ki so jo opravili slotechovci. Malo navit gf je v ločljivosti 1024*768 brez glajenja prehitel radeona, ki je za 13000 dražji. Zanima me kaj bi vi izbrali?

ali3n ::

ATI živjo!
Lepo prosim, da naslednjič izklopiš "Caps Lock" in pišeš poste z malimi tiskanimi. Velike tiskane črke namreč pomenijo KRIČANJE! >:D
Sicer si pa ob včlanitvi prebral pravila, ane?!

Glede nakupa grafikulje ti bodo pa svetovali ostali... veliko sreče ob nakupu.
Dobrodošel na forumu!:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

neo ::

Ze vrabci na strehi civkajo:Ati,Ati,Ati Ati.A je treba se kaj dodati?:D

ATI ::

Ja sm tud jst tko mislu zdej k sm pa vidu te primerjave sm se pa mal zamislu.K za tistih 10k dobim še 256 DDR-a. No sam recmo da cena ni tak problem. Za 10k razlike dobiš enako zmoglive kartice na 1024*768. Itaq ne mislm igrat na visjih al pa nižjih al pa višjih ločlivostih k mislm kupt 15"LCD.:)

ripmork ::

pozdravljen na forumu:) ja,še do pred kratkim sem bil tut jaz v podobni situaciji....
sedaj pa sem se že odloču-definitivno radeon 9500pro.
-še malo počaki da se spustijo cene,pa ga boš dubu za okol45k.

kje so prednosti?
-8 cevovodov za teksture(geforce jih ima 4)
-podpora directx9
-boljša kakovost antialiasinga in anizotropnega filtriranja(+dosti hitrejše od geforca)
....če boš hotu izkoristit grafo do konca in imet res lepo grafiko je radeon 9500pro taprav.

:D

ATI ::

Ja je že res kr si povedu sam fora je v tem da ne vidm potrebe po antialisingu in podobnem.Glede direct-X9 pa tud mislm da bo še kr neki cajta da bo dost špilov k bi ga znal izkoristt. Kero fermo Radeona maš? Pa kok se ga da kj navit? Prej sm mislu na radeona zato ker se je dal cevovode odklent cist na izi. Sam če gledava pa Radeona9500 PRO se pa najbr res splača nabavt.
K bi mu vsej cena padla na kakih 45-50k.:P

overman ::

Kaj pa kaj tujina? Jaz mam radeona 9500 Pro s ta hitrejsimi DDR-i. V avstriji-v grazu sem za njega placal 210 EUR, potem se odstejes carino (17%) =145 EUR= slabih 40.000 SITnih!!! Samo upostevaj, da ga mores potem cez carino na crno spravt, kar pa tudi ni tak problem saj stvar ni kaksno chieftec ohisje-pa tudi to smo ze prek spravli. Razmisli!! (meni ce je izplacalo>:D >:D
Früher oder später wird jeder Geometer :p

overman ::

Aha, sem pozabu: trgovina je bila peluga: www.peluga.at >:D
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Tradewind ::

Jap, poznam to trgovino, samo mene še bolj zanima OVERMAN- katero 9500pro imaš, da si tako z njo zadovoljen?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

MrX ::

ATI: ce v igrah ne nameravas uporabljati AA ter ANISO potem ti toplo priporocam ti4200. prvic, je za 10k cenejsi in drugic, r9500pro pelje scat:D

frenk ::

se strinjam

boštjan ::

ATI,dobrodošel na forumu.
Jaz ti svetujem da si nabaviš 9500pro.Seveda če si pripravljen žrtvovat 51k,kolikor ta radeon pride(definitivno se ne splača 9500 128MB in z 64MB),če ne,pol daj za 4200 64MB 35k ali 128MB 40k.9500pro definitvno seka,brez FSAA in AF,kot tudi z FSAA in AF.Če še nisi uporabljal teh dveh funkcij pol ne veš kaj zamujaš,slika je neverjetno lepa in čista.
Da pa v nekaterih segmentih 9500pro zaostaja za 4200 (pa ne mi govorit da pelje 4200 scat 9500pro, ker so razlike MIN) pa je dokaz da je ta chip geForca, NV28, delan izključno za surovo moč in malo manj za kvaliteto slike, kar pa je pri 9500pro obratno,visoka hitrost in obenem kvalitetnejša (lepša) slika

ATI ::

Ja sam mene tud zanima če bi radeon na moji mašinci pokazu vse kar zmore.K pravjo da zdej osrednji procesor ovira grafično. Mamo comp:

Matsonic 8137c 4X AGP
AMD athlon XP 1700+
256 DDR pc 2100
IBM 40G/b
GF 2 MX400

A mislete da bi radeon pokazu vse kar zmore??

MrX ::

procesor bi blo dobr met 2GB, in pa se 256mb rama. pa sej ga lahko brez problema navijes (proc).

ATI ::

A ni tko da morš na XP jih mostičke povezvat??
Dj a ma kdo kašno pametno stran v slovenščini al pa kj tazga kjer piše kako ga navit.Sam ne vem če z mojo plato sploh loh navijam procesor.A z 1700+ pa nebi delu kukr bi blo treba?|O

MrX ::

globoko grlo ::

ma kaj kompliciraš, 1700+ to ne bo do konca izkoristil 9500pro
če res ne boš uporabljal aa pa ostale fore pol kup 4200, drgač pa 9500pro pa mirna bosna, ane

sicer pa tud vprašanje če ti 1700+ do konca izkorist 4200, pomoje ne

ATI ::

:)) Hvala Mr.X :))

boštjan ::

ATI sam mam 1700+ in 9500pro izvrstno dela,le tvoja plata ni primerna za navijanje,sploh pa ta čipste kt266,ki je dosti slabši od SiS 735,ki je na moji. Na tvojem mestu bi si jaz kako plato novo vzel in 4200.

ripmork ::

ja za tak procesor bi res bolj prišel v poštev kak r9000.....drugač pa tiste,da gf4ti4200
poseka r9500pro-no ja,za tistih 5fps-ov ali še manj je že razlike,več pa ne.

sem pa pregledal veloko benchmarkov(slik) med ati in nvidia taborom,ni moram rečt,da
je na ATI-jevih radeonih slika res bolj kakovostna.....

kar se pa mehčanja robov tiče_probaj.
sam sem probal na mojem gf2 mx,in je bila slika pri 800x600 in 4xfsaa vsaj zame dosti lepša,
kot če bi špilal na dosti višji resoluciji....

...da ne govorim,kako potem to zgleda še z anizotrop.filtriranjem-še vsak,ki ga je sprobal
ni več špilal brez:D ......in če to združiš še z minimalno izgubo hitrosti----
dobiš kakovsotno sliko z veliko fps-i

po surovi moči je res morda gf4 za malenkost močnejši,toda če boš že kupoval zmogljivo grafično in zapravil zanj tolk keša,ga vsaj orenk izkoristi--in kupi r9500pro:D

seveda je izbira tvoja
a gf4 se ti splača kupovat,če boš kmalu spet nadgrajeval.....
radeončka pa boš imel lah vsaj kakšno leto več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

ATI ::

Ma bo po mojem naslednik mojega MX400 kr GFti4200.A mogoče kdo ve kok se da kj navit INNO GF4 k je dost pocen pr mlacomu.
Drugač sm pa vidu k je eden na forumu napisu da se da albatron gf4 4200 dobr navit. Kok bi se dal največ iztisnt iz teh kartic brez zamenjave hladilnikov?? in podobnega.:\

MrX ::

samo INNOta ne kupt! to je najbolj qurceva firma kar jih je. pocen je pa zato ker ima najslabse rame in vse najslabse. a je tko?

boštjan ::

inno ne kupovat,za 35k dobiš leadtekcz 64MB ali pa za 40k 128MB v taipanu.če pa hočeš albatron firmo pa pokliči v SUNRISE.PA TUDI od ABITA seka,samo je pač dražja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

ATI ::

No hvala vam za info. ker se mi je zdel čudn to daje za okol 5k cnej od ostalih firm.:)

ATI ::

Boštjan a mi lahko napišeš naslov od trgovine taipan al kaj je to? K me zanima ker še nism slišu.

boštjan ::

preprosto www.taipan.si ;)

ATI ::

OK hvala boštjan.
A mogoče ve kdo kok se da kj navit Leadtek A280(gf4 ti4200 128mb in agp 8X).Ker se mi zdi da kr dobr hladilnik.Pa a je drugač ta ferma vredu al je podobn k INNO??

Lp :\

boštjan ::

leadtek je znan kot zelo dobra firma za grafične kartice in ga ne moreš metat v isti koš kot INNO

MrX ::

moja bivša karta je bila Leadtek A280 in se mi je navila samo na 275/575 (ti4400), z default hlajenjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ali se splaca? ti4200->ti4400

Oddelek: Kaj kupiti
341797 (1436) mare87
»

Hitra odločitev med R 9500 PRO in GF Ti 4200 8X (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644309 (3495) Dr_M
»

Se Geforce FX 5200 sploh splaca??

Oddelek: Kaj kupiti
261817 (1100) Oblivion
»

GF4 Ti4200 64MB vs 9100 128MB

Oddelek: Kaj kupiti
91100 (929) Gejmer

Več podobnih tem