» »

Brezžično na splet

Brezžično na splet

Volja - Brezžičen internetni dostop sam po sebi ni ne vem kakšna novost. O prednostih in pomankljivostih smo že razpravljali na forumu, v večini primerov pa je bila kot glavni razlog za neuporabo te pogruntavščine navedena previsoka cena namestitve. Korak naprej so naredili pri Voljatelu, kjer so pred kratkim za konkurenčno ceno ponudili brezžičen dostop na Internet na območju Ljubljane. Lokacije baznih postaj so:
  • Stegne
  • Črnuče
  • Šarhova ulica
  • Topniška ulica
  • Voljatel BTC
  • Tivolska ulica
Maksimalni domet posamezne postaje je 5 km. Več informacij tukaj!

10 komentarjev

upirna ::

Kdo pa je naročnik ne reklame? >:D

Yerpo ::

Topniška? Huh, zdaj manjka samo še to, da bo draga uprava študentskih domov pograbila in bo imelo celo naselje dostop do interneta. Eh, ja, spet sanjarim :\

||_^_|| ::

hudo!

Uporabnik ::

res reklamo, samo je pa cenej kot kabel! 1megabit za 8k sit

mrTwelveTrees ::

kako pa to kej v praksi dela ?
kok vleče realno ?
moraš met prenosnik / pc ba oknu bajte ??

Filo ::

hudo hudo...končno so začel s tem brezžičnim telefonom.

snow ::

Impresivno!
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

nicjasno ::

Kaj pa kaj motnje signala in "packet loss" ?

swar ::

Mene tudi zanima delovanje tega wireless neta pri volji,sam ga mislim vzet v prihodnje in bom tudi porocal kako deluje...ce me ne bo kdo prehitel...

Jeebs ::

Ta storitev obstaja že kar nekaj časa, vsaj jaz sem nekaj mesecev nazaj dobil njihovo reklamo, ko sem bil še njihov uporabnik. Takrat je bila stvar seveda precej manj razvita. Sam sem bil tudi zainteresiran za to povezavo, vendar ni bila mogoča. Danes uporabljam ADSL in se mi zdi nekako boljša rešitev. Kot prvo je ceneje (Volja.net ne ponuja študentskega/dijaškega paketa), kot drugo, pa če se ne motim so tudi prenosne hitrosti precej manjše pri tej brezžični varijanti. Do 1,5Mb če sem si prav zapomnil, medtem, ko ADSL zmore do 8Mb. Res pa se ta varijanta verjetno najbolj splača tistim, ki so v dosegu in še nimajo CATV ali ISDN-ja. Čudno se mi zdi edino, ko pišejo na tej strani glede hitrosti, torej 1024/256 ali 256/256. Hm... Kot sem že rekel, takrat so mi rekli, da je s tovrstno storitvijo mogoče iti (v idealnih razmerah seveda) do 1,5Mb. Zakaj je potem taka razlika???
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

volja wireless (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
554889 (3330) @ljash
»

Kako do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
131172 (929) Tody
»

Volja.net: brezžično omrežje v LJ

Oddelek: Omrežja in internet
332348 (1411) Paramedic
»

Siol-Volja

Oddelek: Omrežja in internet
151380 (1038) tiktak
»

Voljatel morebitna konkurenca Telekomu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
272701 (2701) dr.J

Več podobnih tem