» »

na pomoc pri pecenju

na pomoc pri pecenju

gorenc ::

prosim vas za pomoc;

odkar imam nov sistem (tb 1.2, 384rama, geforce ddr, win98, big tower, 300w napajalnik), ne morem vec snemati oz. peci cdjev na mojem teacu 8*4*32.

Uporabljam program nero, ampak med vsakim pecenjem mi resetira ali pa zmrzne racunalnik (!!??), prav tako mi zmrzuje tadrugi cdrom (teac 540), med instalacijami (!!)

Noben se ne greje, med delovanjem sta cisto hladna, temperatura procesorja v leru je 35 stopinj celzija, med polno obremenitvijo pa 44 stopinje!!

Kaj bi lahko bilo narobe? sumim napajlnik, amapak pomojem niti ni prevec obremenjen; procesor, vulcano II, 2x cdrom, 1x trdi disk, ventilator na cipu od maticne, 4x 8cm ventilatorji (vsak pokur ene 1.5W najvec)


:'(:'(

OrlyTM ::

Temu problemu se pa reče VIA 686b Bug, čeprav sem ga jaz preimenoval v VIA BUG !!! Važni so vsi popravki, najnovejši gonilniki 4in1 4.32 ... priporočam da ide busmaster gonilnikov ne instaliraš, ker delajo še večje težave. Pri obeh enotah odklopi dma. Vse skup se ti bo izvajalo malo počasneje (pečenje) toda vsaj delalo bo. V mojem primeru nisem več mogel usposobiti vseh naprav. Zato sem kupil SCSI adapter in cdrom. Odtlej je peklo, vendar počasneje. No, sedaj pa uporabljam winxp in dela vse, čas peke enega cdja se zaključi pri dobrih 6 mionutah.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrejc ::

Tudi jaz sem imel probleme z Teac 12x10x32.
Cd-r in cd daj vsakega na svoj ide. Cd-r daj na sec master, cd pa na pri slave. Potem pa se enkrat namesti nerota ter izberi pekaca. Potem bi ti moralo delat bp.8-O
andrejc

Kriko ::

Kartero verzijo Nerota pa imaš. Če želiš probat z najnovejšim Easy CD Creator-Platinum ti ga lahko pošljem!!

gorenc ::

najlepsa hvala vsem, posebej pa OrlyTM-ju:))

zaenkrat sem sprobal najlazjo stvar - izklopil DMA, in stvar deluje:)) hvala bogu da obstajajo CDRWji, drugace bi fental ze celo skatlo CDjev
res pa je vse skupaj pocasneje, med pecenjem je procesor tako obremenjen, da se miskin kazalec komaj premika (?!).
No saj zaenkrat ni problema, vsaj dokler za taksne stvari ne sestavim nazaja spet svojega dobrega starega celerona 300.

Kriko najlepsa hvala za ponujen program, si ga lahko (bom) izposodim kar v "sluzbi". :D

kockish ::

Orly: kaj ti dela na winxp in ti prej ni?

Namrec, meni v win2k ne dela DMA na teac 540E. Kolikor vem, v win9x deluje, pa me zanima, ce dela tudi v winxp...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TEAC 540E in DMA ???????

Oddelek: Pomoč in nasveti
181994 (1631) Eagel
»

Neenakomeren pretok podatkov v CloneCDju :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
321653 (1287) AnWar
»

Čudna težava pri peki ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161142 (923) Han
»

snemanje cdjev on-the-fly

Oddelek: Pomoč in nasveti
91203 (1043) Han
»

CD-RW Plextor problem

Oddelek: Strojna oprema
151391 (1152) dynamite

Več podobnih tem