» »

PR, pojdi stran!

PR, pojdi stran!

The inquirer - AMD je pri svojih Athlon XP uvedel PR rating. Čeprav bi se na dolgo in široko dalo razpravljati, zakaj je novi Athlon ravno XP (hint hint: novi Microsoft Windows in Office), se je The Inquirer osredotočil na PR rating. AMDjev predstavnik je povedal, da "so uvedli PR rating zaradi Intelove prevare v megahercih" ter hkrati še dodal "da PR rating, ki ga je uvedel AMD, sploh nima nobene povezave z Intelovo najnovejšo serijo procesorjev". Intel je vrnil udarec z izjavo, "da so zadeli jackpot ter da je 2.0 GHz šele začetek". Bistvo? Ko je nasprotnik pod pritiskom, dela napake. AMD je s PR ratingom naredil napako. Kakšno, bo pa še pokazal čas. Mogoče kakšna tožba zaradi zavajanja končnega kupca...

2 komentarja

Mate ::

Sej mnenje mnogih k majo kej pojma o procesorjih in tud moje mnenje je, da je ta PR cist brezvezen in samo mede ljudi... vsaj mene

frudi ::

tožba zaradi zavajanja kupca? a ste vidli kako takšno tožbo v času k5 in 6x86 procesorjev?


in mislim, da je absolutno prezgodaj govoriti, da je amd z uvedbo takšnega sistema poimenovanja storil napako. to se bo pokazalo šele, ko bo jasno, kako se bojo novi athloni prodajali in nič prej. vsi 'dobro informirani' kupci se itak zavedajo prave moči athlona in ne rabijo raznih PR ratingov, da bi jih prepričali v nakup. če pa bodo kaki 'neumni' kupci kupili AMD sistem namesto Intelovega, samo zato ker bo na AMDjevem pisalo 1800+ namesto 1533, pa bo to pomenilo, da je nov sistem uspešen.


poleg tega pa je tudi dejstvo, da če primerjamo hitrosti novih athlonov s P4, so v bistvu ti ratingi zelo konzervativni.




in povzetek mojega mnenja - novi sistem poimenovanja me sploh ne moti; če bo AMD zaradi takega sistema prodal več procesorjev, hvala bogu. če ne, pa se ga bodo že znebili...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD 2.6 T-Bred

Oddelek: Navijanje
361183 (872) WarMaker
»

AMD spremenil oznake Opteronov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
102077 (2077) zile
»

Bartoni

Oddelek: Novice / Procesorji
362576 (2576) Gejmer
»

Se AMD-ju obeta stečaj?

Oddelek: Loža
151337 (1016) root987
»

AMD prenavlja označevanje procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
211892 (1892) Ziga Dolhar

Več podobnih tem