» »

Microsoftove igrače

Microsoftove igrače

Microsoft - Microsoft je tudi za Windows XP izdal PowerToys paketek, tokrat se mi zdi celo rahlo zanimiv. Hiter pregled meni zanimivejših novosti:
  • Open Command Window Here: omogoča, da v Raziskovalcu odpreti mapi odprete ukazno vrstico. Jok, kdaj je že to imel KDE (da o kakšnih 'zgolj' window managerjih ne govorim)
  • Tweak UI: nujnek
  • Power Calculator: podpora funkcijam. Sicer rahlo neroden, a vseeno zelo priporočljiv nujnek.
  • Virtual Desktop Manager: dediščina iz Linuxovih WMjev? Stvar (vsaj meni) deluje počasi ter rahlo nerodno.
  • Zamenjava za preklopni (alt+tab) meni: bolj grafično (kot Start meni okrancljano) okno, ki poleg imena ter ikone programa prikaže še njegovo sliko. V redu, če je odprtih več IEjevih oken, saj vidimo predogled, vendar stvar (zopet: vsaj meni) deluje neznosno počasi.
Priporočam, saj se neljube stvari (recimo 'Alt-Tab replacement') dajo izločiti že ob inštalaciji. Klik!

12 komentarjev

andrej ::

open command prompt here je ze stara zadeva tudi v windows svetu.

glede pocasnega delovanja VD managerja je to problem predvsem zaradi skinov, ki si jih lahko nastavis in nacina delovanja... ko ti odpres tisi zaslon s slikami mora on naredit slike vseh namizij in jih izrisat. pri pocasnejsih sistemih in graficnih je to lahko kar pocasno... ma za silo ze gre...

zlo dober dodatek je Super-Fast user switcher, ki ti omogoca da preklopis na drugega uporabnika z kombinacijo Win+Q. Ce pa ze primerjas zadevo z linuxom pa da, to je ze leta na voljo v raznih linux distribucijah...:D

Mislim pa da primerjava z linuxom ravno ni vmesna. ce bi se sli tak bi lahko cele dneve nastevali kaj ma linux in kaj majo winsi in nikamor nebi prisli....[:\]

Ziga Dolhar ::

Andrej: open cmd prompt je resda stara zadeva, vendar jo v WinXP 'po defaultu', žal ni. Glupo.




Primerjava z Linuxom, da ni umesna? Ja, kakor za koga. Prav tako se mi zdi način večih namizij v Linuxu (tu se sklicujem predvsem na KDE) bolj 'posrečen', ne vem zakaj.




Nazaj k primerjavi: če je ena stvar veliko boljša od druge (v tem primeru Linux > Windows, kar pa nikakor ni pravilo), še ne pomeni, da je primerjava neumestna. Glede na to, da se v Linuxu razvoj vedno bolj nagiba tudi k prijaznosti do uporabnika, se mi zdi umestna.




p.s.: Nočem začeti nove svete vojne :-)


p.p.s.: je komu uspelu na Linuxu (/vwdial) spravit k PRAVILNEMU delovanju 'Telekom' 3com/usr isdn pro ta modem? Danke :]




lp,Žiga

Ziga Dolhar ::

[OT]




Andrej: aja, praviš, da ima Linux nekatere stvari, ki jih Okna nimajo? A pa ima Linux autoexec.bat? :] Pa directX? Pa podporo za 'teme' (tle se sklicujem na Plus!, hehe)? j/k

bastadu ::

A obstaja to PowerTools paketek tudi za Win2kPro? Kje ga najdem?

Neo32 ::

Linux. Linux, Linux hmmm a je Gates postudirov da Linux le ni tko outsajderski sistem?

Ziga Dolhar ::

Neo: ja, najprj MS implementira 'open in cmd', pa ga pri Linuxu pokopirajo, potem pa MS iznajde magnifierja, na Linuxu pa to skopirajo v xmag :]




Aja, pa MS v PowerToys paketek doda hitro 'resizanje' slik, pol pa Linux neki skopira pa to dela skozi ukazno vrstico... le da nekaj let prej :]

lordgreg ::

Hm.. so morda Linux friki poštudirali, da je morda vse skupaj le ena velika favšija proti Windowsom? nehajte se že slepiti. Windows se popravlja iz različice v različico, vedno bolj stabilen postaja še bolj uporabniku prijazen. Kaj pa linux? sicer stabilen že od začetka, vendar pozabljajo, da bi lahko bolj delali na prijoznosti do uporabnika. favšija pa taka,.. kurc pa taki linux.

Mimogrede, Klik-Ninja,.. Powerigračke so že prekleto dolgo zunaj! (najmanj 2 tedna)

andrej ::

open cmd je res uporabna zadeva, ampak ne za vse uporabnike. vecina uporabnikov tega tak ne rabi. ali je bolj pametno to zadevo vgradit v OS ali pa jo ponudit kot dodatek pa je ze bolj policitno vprasanje...

dejstvo je, da vsak kopira od drugega. winsi malo od linuxa in maca, linux od winsow, itd...:D

lordgreg ::

dejstvo je, da je 3/4 linux programo pokradla ime iz Windows programov, a ni tako? :S

||_^_|| ::

men use dela ql

CWIZO ::

A obstajajo tele igrače tut za win2k ?

Filo ::

beee:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Chrome 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5514776 (11381) CyberPunk
»

Razširjeno namizje-2 monitorja

Oddelek: Strojna oprema
214717 (4409) LuiIII
»

Evolucija grafičnega uporabniškega vmesnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
897781 (4819) barbarpapa1
»

Tipkovnica Optimus s spremenljivim prikazom tipk

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
374153 (3150) NorK
»

Brskanje z zavihki v IE 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
806786 (4678) kolesar

Več podobnih tem