» »

Apple proti MSjevi poravnavi v programski opremi

Apple proti MSjevi poravnavi v programski opremi

ZDNet - Na ZDNetu sem zasledil zanimiv članek o miljardo dolarjev vredni poravnavi, o kateri se je pred časom razpisal že vrli minmax. Tokrat se je oglasil Apple, ki ostro nasprotuje Microsoftovemu predlogu, da bi polovico poravnal v denarju, polovico pa v obliki programske opreme. Bistvo tega je, da ima Apple v čezlužnih šolah, za razliko od tostranih (še posebej slovenskih :]), ogromen delež svoje opreme. Če pa bi šole ne dobile opreme, ampak raje denar, bi se lahko odločale o investicijah -- pač v Microsoftovo, Appleovo ali katerokoli drugo opremo. Jasno, vsi vidimo, kam Apple taco moli... V članku je zapisanih nemalo mnenj različnih strani, tako da ogled priporočam. Klik!.

9 komentarjev

Boeing ::

Billy kar naj pljune malo keša, sej mu bo stalo še za kak kofetek... >:D

minmax ::

V bistvu še bolj zanimivo je, da 9 od 20 zveznih držav, ki so sprožile tožbo ne pristaja na poravnavo. Zraven zahtevajo še, da MS spet vključi Javo v Okna, da začne prodajati čista Okna brez middleware sranj (IE, Media player) in, da omogoči licenciranje programske kode za office drugim podjetjem po normalni ceni (kot ga je Applu, tako da je MS Office za appla). To zadnje bi slej ko prej pomenilo tudi MS office za Linux.

Ziga Dolhar ::

Minmax, se ti ne zdi to tako, kot da bi BMW moral vgraditi podporo za Mercedesove rezervne dele?

Mislim, Okna so še vedno komercialen izdelek... Saj ne, da zanje rad plačujem, ampak se mi pa zdi bedasto, da se folk pritožuje nad MSjevo prodajno politiko. Saj niso Rdeč Križ, ampak podjetje.

Sam se ne bi branil nekaj njihovih delnic :]

attackiko ::

Ma ja predlogi so dost cudni.. da naj bi javo spet ukljucil? Kaksna neumnost.. ce hoces gledat na internetu premikajoce slikce mas flash, ce pa res hoces met javo je pa tud ni tezko dobit. To, da je IE sranje prvic slism, do zdej sem mislu, da je najboljsi browser kar jih obstaja.

minmax ::

ninja: sam posredoval sem novico, enako se mi zdi stvar butasta kot tebi. sam bi microsoftu zaradi izkoriščanja monopolnega položaja za uničevanje tekmecev naložil čimvečje denarno breme, s katerim bi potem kupil konkurenčno opremo... pa naj bo to apple, linux ali kaj tretjega. s tem bi dejansko lahko nekaj naredil proti monopolizaciji

tist drugi:
... kar se pa IEja tiče... to da še nisi uporabljal Galeona res ni moj problem :)

Ziga Dolhar ::

minmax: to bi naredil ti, in to bi naredil jaz. Morda ne bi kupil ne-Msjeve opreme, bi pa seveda kupil nekaj po svojih željah... pa naj bo čigarkoli. Da je pa vse skup 'butasto' pa lepo, da se strinjava.




oni drugi, ki drugače nosi ime attackiko: kaj, še nisi uporabljal Galeona? Veš, to pa res ni problem -- zamudil/zamujaš ne ničesar :]. ::Ninja se skrije pred prežečim minamxom:: Poglej, predstavljaj si jedro mozille v obleki ZELo osiromašenega Netscapea ter z nekaj ZELO uporabnimi, pak ne preveč uporabljanimi opcijami... no, to je to. Kot pa se spomnim, je bil rajtam de Galeon pred časom na nekem testu označen kot najboljši brskalnik... v konkurenci mozille, netscapea, konquerorja ter morda še kakega... Hmmmmmmmmm. Minmax, če obstaja 'Wine', obstaja morda tut 'Line'? :]

minmax ::

ninja kar se denarja tiče... heh, itak se nama ne sanja kaj je to miljarda :)

kar se pa tiče galeona, tist je bla bl pikra opomba.. drugače pa res.. na žaloist večino softwarea folk itak ne zna uporabljat... pa naj gre za MS office ali galeona...

najbolje pri galeonu: 1) disablaš lahko reklame, torej pop-up okna (pa še junkubsterja imam da jih res ne gledam) 2) uhlji, ki sem jih začel uporabljat šele prejšnji tteden pa sem že zasvojen :)
so pa še druge stvari... naprimer smart bookmarksi, pa auto bookmarksii, pa še kej bi se najdl

Ziga Dolhar ::

minmax: to pa ne pomeni, da bi rada, da tako ostane :]




Kar si zapisal o tem, da folk programja ne zna uporabljat, je res. Sicer je res, da je razlika med 'ne znati' ter 'ne uporabljati', a kar se tiče Officea, oboje drži.




Zase pravim: Office XP 'nekako' znam uporabljati (beri: uporabljam stile ter poznam razliko med 'entrom' ter 'shift+entrom' (in jo tudi, hehe, uporabljam), svoje poznavanje Worda samega pa ocenjujem na 11 %. Optimistično.




Ehhh :-) Veš, kaj je napaka pri Galeonu? Videz. Če bi bil 'lepši', bi ga folk uporabljal, ker je kul. No, folk itak Linuxa ne uporablja zato, ker bi bil 'kul' (upam da se strinjava, da so Winsi veliko bolj 'kul' kot Linux... kar pa ni nujno dobro), ampak zarad nečesa drugega. Galeona sem sprobaval nekje 2 dneva. Stvar dejansko deluje -- bolje kot večina drugega. A kaj, ko sem sam bolj navajen na okenskega Vernea. Torej - 'Line'? :]

minmax ::

heh videz... to je pa cudno


Linux uporabniki namreč slovijo po tem da na veliko (veliko bolj kot windowsači) twakajo izgled namizij da zgledajo kar se da prilagojeno njim samim (eni majo fetiš hekerskih filmov, drugi hočjo isto obnašanje kot XP). In zato so programi blazno dodelani v področju izbire izgleda... Recimo v galeonu imaš ene 15 različnih izgledov gumbov, + posebej lahko določaš kakšn naj bo spinner, + še GTK temo (ki so itak d best) se da popolnoma razčifukat




Ne vem, ampak po mojih izkušnjah prijatelji ki uporabljajo Linux, ogromno dajo na njegov izgled (jaz sem bolj jebiveter in uporabljam ThinIce temo)




tako da... izgled in obnašanje v GNOME in KDE sta daleč bolj nastavljiva kot pod okni... :) ne pravim da je perfektno, ampak res vsak si lahko omisli izgled svojega najljubšega futurističnega filma :) - vključno z transparentnimi, poltransparentnimi in ostalimi igračkami




skratka, jaz prej vidim pomankljivosti v tem, da windows uporabniki hočejo 'eno in edino' pravo vero, da se jim bo ja čim manj treba matrat, vsaj večina Win userjev je taka...


medtem ko pri Linux userjih šteje predvsem to da je free (tako finančno kot v smislu svobode) - noben te ne bo klel ker uporabljaš FreeBSD ali Hurda ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ameriška univerza raje izbrala Dellove Win8 tablice kot iPade

Oddelek: Novice / Windows Mobile
228405 (5243) Lonsarg
»

Delničar pozval Ballmerja k odstopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6512671 (10508) poweroff
»

Najbolj luknjičav Apple

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3510616 (8330) MrStein
»

Univerza v Missouriju 'sili' v nakup Applov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
444256 (2405) opeter
»

Gimnazija Bežigrad goes Microsoft (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16616243 (10136) bluefish

Več podobnih tem