» »

Pomoč - bo fleširanje "firmvera" pomagalo?

Pomoč - bo fleširanje "firmvera" pomagalo?

sketch ::

Imam eno majhno težavico. Vsakič, ko hočem presneti .VOB datoteke na disk, se mi računalnik zablokira.

Najprej sem ripal s CladDVDjem, kjer se mi je približno pri 4. VOB-u pokazal bluescreen z napisom "Zaščitna napaka, sistem je blokiran. Znova zaženite računalnik.".

Mislil sem da je težava s prostorom na disku. Po temeljitem čiščenju diska sem stvar ponovil. Brez uspeha.

Okej, torej je težava s programom. Zamenjal sem CladDVD s SmartRipper-jem, ki pa vnaprej prebere VOB-e in presodi, če so berljivi.

Sedaj pa se mi težava pojavlja takoj ob zagonu - ko SmartRipper skenira VOB-e, se tam nekje pri 4. VOB-u sistem zablokira in pokaže se enak napis kot prej.

V računalniku verjetno ni težava (7gb prostega prostora, p3/660, winME). Torej lahko samo sklepam, da je težava v enoti (Memorex Tri-Max 200 kombiniran CD/r/w-DVD).

Končno vprašanje: Bo fleširanje s patchanim firmware-om pomagalo? Ali je težava drugje?

Najlepša hvala,
s.

p.s. Nisem vedel, kam spada tale tema... v Zvok in Slika ali Strojna oprema... po moje bolj v tale topic... ne vem, saj ga bodo modi premaknili če bo treba...
Adapt and overcome.

SasoS ::

Pomoje da flashanje ne bo pomagalo. Verjetno da težava ni v enoti sami ampak v driverjih. Kakšnih driverjih??? Razni programi za snemanje (WinOnCD, Nero...) si inštalirajo svoje driverje in razne ASPI layerje za pečenje, ki nagajajo vsem v sistemu. Trenutno imam sam iste težave, saj mi winsi pokažejo bsod vsakič ko poženem WinDVD. Sledi reinstall :D.

VASkO ::

si vedno probal ripati isti DVD? pravis, da tezava nastopi vedno pri 4 VOBu? Potem pa je mogoce DVD-disk hin:\

sketch ::

Trenutno sem probal na dveh DVDjih (ravno toliko da ugotovim da težava ni v DVDju samem) in pri obeh se je to zgodilo tamnekje pri četrtem "pravem" (se pravi večjem od 1gb) VOB-u.

Saso: Reinstall? Gasp... lasje so se mi postavili pokonci... :O

Ah no, mogoče bo kdo imel še kakšno drugo idejo? Prosiiim?

(Reinstall... brrr....:()
Adapt and overcome.

TheHijacker ::

Aspi layer-je si inštaliri:

http://doom9.org/Soft21/Files/forceaspi...

Poskusi tudi s enablanje DMA-ja na disku in DVD-ju.
http://www.google.si

sketch ::

Hijacker: aspichk pravi, da imam inštalirane 4.60 (1021) ASPI-je... bom pa probal z DMA-jem... hvala!

lp
s.
Adapt and overcome.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako musko iz DVD (koncert) na CD

Oddelek: Sedem umetnosti
172194 (1909) AtaStrumf
»

DVD-DIVX

Oddelek: Pomoč in nasveti
71760 (1598) matevzm
»

Kako zlepit .vob datoteke?

Oddelek: Zvok in slika
81424 (1338) Cosmo
»

DVD ripanje??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161834 (1532) Igor
»

DVD Rippanje

Oddelek: Programska oprema
101866 (1742) Justy

Več podobnih tem