» »

Athlon XP vs. Pentium 4

Athlon XP vs. Pentium 4

Tom's Hardware - Bitka, no ja, vojna med dvema proizvajalcema procesorjev se je močno zaostrila ob tržnem prihodu AMDjevih Athlonov, ki so svoj čas konkurirali Pentiumom 3. Sedaj se bojujeta 3. generacija Athlona, Athlon XP ter 2. generacija Pentiuma 4. To temo so obravnavali pri Tom's Hardware-u, kjer so testirali pet Athlonov XP, enega Thunderbirda ter sedem Pentiumov 4. Vsak procesor ima svoje dobre strani in svoje slabe. Glavna dobra stran Athlonov so 3 enote za računanje s števili s plavajočo vejico, dobra stran Pentiuma 4 pa je sama hitrost, ki je že presegla 2 GHz. Vse te dobre in slabe lastnosti pa naredijo procesorja zelo enakovredna, tako da so razlike med njima zelo majhne, največkrat odvisne od optimizacije programov. Če vas ta tema zanima, si oglejte celoten test.

15 komentarjev

Lee_Nover ::

prov pogresam direktn link :)

hatch ::

Baje je folku uspelo navit P4 2.0A (0.13um) na 3Ghz.

Double_J ::

Pol je pa to prvo navitje za gigahertz v zgodovini:))

FireSnake ::

Yp, link bi prov prsou... 0:)

LojzePek ::

www.link.com

-----------------------------------
world quickest link in Europe
-----------------------------------

Mate ::

Uhm... ja, :)), hvala za opozorilo, bom link takoj dodal. Ocitno sem ga nekje zgubil. Se opravičujem.

Link je tukaj.

bf4ed ::

Eh za mene je AMD (naj)boljši .Če bom kdaj kupil kaj novejšega bo to sigurno AMD, ne pa neki Intel P4 ka je itaq za lalije!Intel Sux!!!

OldSkul ::

Tako je :
Intel za poslovneže, AMD za gamerje!

franci ::

AMD rula...itak:D

Boeing ::

ja, AMD trenutno vodi... vendar, zakaj bi se držali firme kot pijanec plota ?!
ko bo Intel zopet naredil dober gamerski procesor, bomo pa zopet na Intel prešaltali, ane ?
čeprav ne vem, zakaj se mi zdi, da se to ne bo zgodilo še dolgo dolgo časa...>:D

tha_man ::

Dokler bo P4 njihov mainstream procesor sigurno ne. Razen če AMD z naslednjo generacijo tud zabluzi stvar.

Mate ::

Zakaj je P4 tako osovrazen?
Najprej je to sigurno cena, ker je previsoka.
Ce pa drugace pogledate, so igre, ki jih sedaj igramo pisane za Pentiume 3 in procesorje tega ranga (Kamor spada vse, kar se zdej dobi na trgu razen P4) in so za to skupino procov tud optimizirane. Ce bi ble optimizirane za P4 bi bla stvar verjetno dost drugacna... No, ce se bo to razvijalcev iger prijelo bomo pa vidl cez kasnega pol leta, ali pa morda kar cez celo leto

sirotka ::

Čas bo pokazau svoje, do takrat pa intel rula!
Ej a ma kdo teste novga celerona 1200Mhz- 256

Cako ::

folk zakaj bi gledali že zjodlane zgodbe, oglejte si rajši:

Pentium 4/2200 vs. Athlon XP 2000+
link: http://www.tomshardware.com/cpu/02q1/02...

Intel vs. AMD: Celeron 1300 vs. Duron 1200
link: http://www.tomshardware.com/cpu/02q1/02...

Lp

FireSnake ::

Boeing, ti znas razmisljati:
"ja, AMD trenutno vodi... vendar, zakaj bi se držali firme kot pijanec plota ?!"

Ker tu se poraja vprasanje: zakaj pa smo se zaceli nagibati k AMDju?
Odgovor je jasen! Ker je zacel delati hitre (beri hitrejse od konkurence) procesorje! plus tega so bili se overclockabilnu - kar pa SPLH LJUBIMO, ane? :D

Ce se bo tehtnica zacela nagibati proti Intelu ... shit happeneds, bomo pa leteli k njemu, vazno je razmerje cena/hitrost!

Jaz pravim zivela konkurenca! In meni ne gre oporekati, kajne? Kajne?:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727931 (6825) H3ro1n
»

Kateri procesor naj kupim : Intel ali AMD !

Oddelek: Kaj kupiti
432544 (1829) Mr_Globus
»

Nova anketa!

Oddelek: Novice / Ankete
452544 (2544) Roadkill
»

Procesor P4 ali AMD

Oddelek: Kaj kupiti
8984 (914) Caligula
»

Deset let Pentiumov

Oddelek: Novice / Procesorji
351662 (1662) Dr_M

Več podobnih tem