» »

Nov SiOL ADSL paket

Nov SiOL ADSL paket

SiOL - SiOL nas zadnje čase pogosto preseneča z novimi ADSL paketi. Tokrat so dodali nov, Prestižni paket, povečali pasovne širine obstoječim ter uvedli nove, nižje cene za študente in dijake:

Ime paketa Pasovna širina (kbps) Fizična oseba (SIT) Pravna oseba (SIT) Dijak/študent (SIT)
Standardni 1.024/256 8.060 12.700 5.900
Komfortni 2.048/384 9.900 15.600 7.740
Prestižni 4.096/512 13.580 21.400 11.420

Vsekakor je uvedba nižjih cen za študente in dijake lepa gesta, saj smo tako končno prišli do razumnih cen in ustrezne kakovosti dostopa do interneta. Če mi ne verjamete, klik!

33 komentarjev

matter ::

Zdej je pa potrebno samo še možnost adslja :( na tel. centrali.
sux

Tr0n ::

Joj, pri nas pa se vedno ni mogoce dobit ADSLja! Komaj naslednjo leto 1x ;(( .

ARG! ;((

daylight ::

njaaaammmiii... I love studentski paket :D :D

sharp ::

Ha,ha en teden nazaj zvedu,da ga bom sredi decembra lahko dobil-za vse ostale moje sožalje:8)

fictionel ::

ql tale studentski paketk!!!!!! yeah i love it too... sam neki me matra (sj vem da te je6ajo u glavo...):
-doma mamo firmo (ksn mesc nazaj smo spremenil vnos u imeniku...)
pa me zanima če bom lohk kt dijak uvelavu studentski paket, al bo nujn treba pravnga... k če ne pa-pa adsl..;((

AndraZK ::

Nevem zagotovo, a pomoje ma večina študentov in dijakov adsl prijavljen na enega od staršev, pač tistega na katerega je tudi telefon in vse... kdo bi si mislil, da je lahko študent brez stalnega dohodka naročnik adslja...
No zanima me če bo mogoče spremeniti to, ali bomo morali počakati 2 leti kot traja pogodba... [:\]

Sergio ::

lahko se bo spremenilo, a šele po 1.12., brez problema.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Izi ::

fictionel, če imaš ti firmo doma potem jasno ne boš moget imeti študentskega paketa. Če pa ima tvoj fotr firmo pol pa lahko, samo morš TI naročiti ADSL ne tvoj fotr.
Dobite dve pogodbe. Pogodbo za ISDN, (če ga še nimate) nej podpiše tvoj fotr, ti pa napiš ADSL pogodbo in dodej potrdilo da si študent. Fotr mora potem samo dodati en potpis da se strinja, da ti na njegovem ISDN omrežju uporabljaš ADSL. :D

Drgač pa kul tile novi paketi. Sem mislil da bo dražje 8-O .
Zaenkrat bo komfortni kr zadost, ker mu bojo dvignl upload na 384 :))

[BISI] ::

[:\] Telekom&SiOL: monopol je popoln! Cestitam. :(

Sergio ::

cudn, bisi, jzst sm vesel, da bom mel 4 megabite _v svojo bajto_ za mal vec ko 10 cukov na mesec...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Matri[X] ::

Jaz pa nisem vesel, ker so telekomovci uporabljal slab material in so slabo naredili naš tel. priključek 15let nazaj in mi deluje samo 512kbit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Jz sm čedalje bolj razkurjen. Eni 4MB, jaz pa 0.5MB! Kje je pravica?

Balky ::

Neo res je se strinjam s tabo to res ni pošteno ker eni priključki so tako razfukani da to ni res. To bi morali gospodje obvezno popravit da za isto ceno dobiš približno isto.;(

Switch ::

Super, kabelski naročniki smo sedaj postali še bolj ljubosumni. Slabša povezava v svet za več denarja. Pogodba pa velja dve leti. Čestitam S5.netu, nategnit toliko folka za dve leti! No modeme smo pa že tako ali tako 2X zamenjali;((

SleepLess ::

PI*** jaz pa še vedno brez adsl-ja. Siol bi mogu prvo poskerbet da bi lahko vsi meli adsl potli pa nadgrajevat.;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(

ali3n ::

>:D >:D in jest sem šel na komfornti paket (v petek so ga vklopili) samo zarad 256 upload-a. 1Mbit DL mi je zadoščal... dammnnnnn>:D >:D >:D
In kaj nej zdej - spet menjam na standardnega al kaj? sej me bojo fental na Siolu, k si zmišljujem vsakih 10 dni....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

nojus ::

Switch: sem s tabo. torej kabel sux, kajti hitrost ki jo dosegam ustreza modemu z 33kb/s.
ne vem ali se telemach in perftech ne zavedata kaj ponujata ali se norca delata iz uporabnikov?
sovražim Gargamela.

Hojne ::

Dve vprašanji:
1. Ali je boljše, da se vsi računalniki povezujejo v internet preko serverja, ali pa da se vsak poveže z svojim accountom. Kaj je hitrejše in boljše?
2. zakaj boste nekateri potrebovali 4Mbit-e? Bi zastopu, da bi rabili tisti upload od prestižnega paketa, pa noben ne reče nič, samo download vam je važen.

Jaz sem še vedno na 1Mbit pa sem imel v Oktobru 80Gb prometa, pa še izkoristil nisem vsega. Teoretično bi lahko potegnil v mesecu nekaj čez 300Gb, pri 4Mbit-ih potem čez 1.2Tb. Tolk wareza pa pomoje ne pride ven v enem mesecu. :D

bosstjann ::

Sej ga je treba tut za nazaj pobirat>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

boogoo ::

Mah jaz tud ne vem, zakaj zdaj hoče vsak tak vlki download... mam tud adsl pa download 768 kbit/s, pa je čist dovolj, da pa navd uporabnik potrebuje 4mbite......
Bi raje uvedli, da maš lahko na analogni priključek adsl, v nemčiji je popolnoma enkaovredno če imaš analogni/isdn priključek. Je pa res da so paket dražji vendar pa je tudi standard višji. 3 al 4 podjetja ponujajo ADSL, pa vendar je osnovni paket 786 kbit/s (za min 45€ -- 10305 SIT), lahko si pa omisliš 1.5 mbita, maš pa omejen download... beda.
Tako da me čudi, da slovenski telekom tako šiba z hitrostmi, ki pa tudi pri navadnih uporabnikih niso potrebne, zglede da hoče pridobit čimveč folka naenkrat, pol ma pa že tak kake načrte.... al pa tudi ne..... mogoče pa se boji prihajajoče konkurence

Tr0n ::

Vecji prenosi = vec bitov = vec denarja ko bo enkrat treba placevat za vsak dodan megabyte prenosa ;)

sketch ::

Studentski paket... slurp. Takoj jutri grem klicat ;)

lp
s.
Adapt and overcome.

Izi ::

Zanimivo 0:)
Dejansko vseh podatkov nimaš kam shraniti, razen če samo downloadaš in takoj vse sproti zbrišeš [:\]

Teoretično z polno hitrostjo (pri 4M) v enem mesecu naloadaš približno 1,28 TB podatkov.
Natančno je to 1.339.200 MB.
In če bi to hotel spraviti na 700MB CDje bi moral vsak mesec kupiti 1914 CD-jev :O Kar pa bi te z vsemi količinskimi popusti prišlo približno 200 tisočakov na mesec 8-O

Če pa shranjuješ podatke na disk bi 120 GB disk katerega nujno potrebuješ, napolnil v 66,7 urah kar znese v 2,8 dni |O

Narcos Satanicos ::

BISI: se čist strinjam ;((

Seadoo ::

Mislim, kot da internet rabiš samo zato, da nekaj dol vlečeš. Sej vsi vemo, da se ga da ponucat za še mnogo drugih stvari in dostop 24/365 pač paše. Da ne omenjamo strežnikov, igranja mrežnih igrc...
Out of my mind. Back in five minutes.

speed machine ::

Le zakaj je v Sloveniji toliko piratstva?

Ziga Dolhar ::

Več kot je iger, več je piratsrva. Več kot je piratstva, bolje živijo prodajalci strojne opreme. Več kot je igrovja v obtoku, več lahko služijo ISPji. Več, kot služijo ISPji, več služijo ponudniki hrbtenic.

Več, kot služijo ponudniki in hrbtenic, lažji je razmah piratstva.

Šit.

globoko grlo ::

ma ja, to z 4Mbit DLja je res mal 2much, sej če ga kdo hoče met ok, men je komfort več k preveč zadost, sploh razmiljšam če bi šel nazaj na standardnega

v praksi je pa itak tko, da tud če bi mel čist frej adsl, brez omejitev, kokr pač gre (8Mbit DLja, če se ne motim) itak nebi nikol izkorsitil vsega bandwitha tko da, po moje je 4Mbit sam za preseravanje>:D

Tr0n ::

Tile veliki paketi se splacajo predvsem manjsim podjetjem, ki si lepo interno mrezno porihtajo z dostopom do interneta. 10x ceneje kot pa direktni vod. Za navadnega uporabnika, pa je 2mbit ze res skoraj limit.

[BISI] ::

Sergio: Daj no, saj ves, kaj pomeni monopol... Ce ne, bos pa itak videl. ... Uzivajte vsi skupaj v objemu nerazdruzljivih (to je prihodnost)! :D

speed machine ::

Zaka bi kdo rabu več kot 130kb/s prenosa. Že 80 je dovolj. Ne pa 200, 300, 400.

Ziga Dolhar ::

Problematično pri monopolu je to, da ljudje poznajo (pardon, poznamo ;)) zgolj poljudnoznanstveno plat.

Da, monopol je za en kurc.

Pravijo. :)

Alexius Heristalski ::

Hm, kablaši se jezijo, kar je bil najbrž tud Siolov namen...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

McSpike ::

Jest sem Siolov kablaš in se tud jezim. K prftechu me tista pocen ponudba modema in priklopa ni zmamila. Sem raj dal 5 jurjev več za modem in 12 jurjev več za priklop in nisem vezan na nikogar. Pa tud Siol nič ne bo profitiral ko sem bom k njim preselu na ADSL (no nekaj malega če vzamem 4Mb). Sem že tako sit tega 500k kabla (k nekaterim v istem mestu pa letu okol 1,6Mb) da grem raj na ADSL pa če bo ta letel s samo s 1Mb je 2 krat bolje.

-- McSpike --


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dohodnina za študentsko delo

Oddelek: Loža
225901 (5151) LitralSM
»

Dražji ADSL pri SiOLu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17617338 (11021) Keyser Soze
»

Dražji klicni dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
577673 (6463) kriko1
»

Novi ADSL paketi - uradni thread

Oddelek: Omrežja in internet
253549 (1870) Gandalfar
»

ARNES

Oddelek: Omrežja in internet
281621 (1361) _fim_

Več podobnih tem