» »

OS Longhorn

OS Longhorn

Ase Labs - Na AseLabs so pod drobnogled vzeli alpha različico pričakovanega operacijskega sistema, pod kodnim imenom Longhorn. Polno različico XPjevega naslednika lahko pričakujemo nekje okoli leta 2005. V testirani OS je bil vključen vizualni stil imenovan ''Plex'', ki spominja na privzeti stil XPjev. Longhorn vsebuje večino funkcij svojega predhodnika, dodali pa so tudi nekaj novosti. Pod Start meni so dodali gumb ''My Contacts'', ki vsebuje prenovljeni adresar ter gumb ''My Hardware'', s katerim lahko vidimo, katero strojno opremo imamo nameščeno v računalniku. Ena izmed večjih novosti, ki so jih dodali, pa je stranska orodna vrstica, na katero lahko uvrstite pogosteje uporabljene programe, uro, ... Če pa vas le-ta moti, jo lahko združite z Start menijem in dobite eno samo orodno vrstico. Longhorn bo vseboval tudi možnost, s katero lahko nastavimo časovno omejitev, od kdaj do kdaj je lahko določen osebek prijavljen na računalniku. S tem bodo imeli starši večjo moč glede nadziranja svojih otrok. Seveda pa lahko pričakujemo še veliko novosti. Kliknite tukaj za branje izvirnega članka.

11 komentarjev

Tito ::

Zgleda kar fino...

tx-z ::

mljask :) 8-) ,,končn neki novga..(bo vsaj kej za skritizirat),,šele če 2leti?? ;(
tx-z

Phoebus ::

Ma windowsi so tako kot Fiat in Alfa...kaj jim pomaga design, ce so za en k*** narejeni.

IceIceBaby ::

Hmmm...design windowsov je zelo daleč od Alfinega. Tko da jim tut to ne pomaga.

Jeebs ::

Hehe, kaj me briga keri Windozi bojo vn pršli! Jst sam upam, da bo S-T Linux čimprej final verzija! Ampak res!:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Smorny ::

Zdaj sem se spomnil, zakaj nucam novi hardware >:D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Sydk ::

hehe, kaj pa mene briga neki S-T Linux, LongHorn upam da boš čimprej med nami, ampak res! :D

nicjasno ::

Moji winsi xp zgledajo ze zdaj tak ko longhorn... samo skin (plex m4) s style xp-jem gor ruknes, pa je :D

andrej ::

ma to kar je sedaj videt pri Longhornu se sploh ni to. User inteface se sploh ni koncan in ga se v divjini ni za videt, veliko funkcionalnosti pa se ni implementirane....

Silence-r ::

Bljeh ... sicer si nekateri beta verzijo teh winsov ze lastimo ... skoda praznih cjev pravim>:D! Raje ostanite na win2k!
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

Road Runner ::

me zanima kdo z normalno resolucijo (as in ne prevec prevecjo) bo uporablu tisto stransko orodno vrstico, come on microsoft, think >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predogled razvojnega paketa za Android 3.0 Honeycomb na voljo

Oddelek: Novice / Android
308342 (6149) Jst
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699797 (7222) [BISI]
»

Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8310322 (1429) buneech
»

Longhorn Beta 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
658647 (6129) andrej
»

OS X 10.4 Tiger je zunaj! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21415418 (11563) MrStein

Več podobnih tem