» »

Pentiumi 4 z 800 MHz FSB

Pentiumi 4 z 800 MHz FSB

Intel vrača udarec!

vir: Tom's Hardware
Tom's Hardware - Poročali smo že o novih Intel procesorjih in čipovjih. Tokrat je striček Tom na test postavil procesorje in skušal ugotoviti koliko pripomore k hitrosti hitrejše vodilo. Testirali so najnovejše modele v najrazličnejših testih (članek obsega kar 25 strani).

Po rezultatih sodeč je Intel zadal AMD-ju hud udarec, saj se njihov trenutno najhitrejši procesor AthlonXP 3200+ v večini primerov postavi celo za Pentiuma 4 2,4 GHz. Prvo mesto si delita Intelova Pentium 4 s tremi gigaherci in 800 MHz FSB-ja ter Pentium 4 3,06 GHz s 533 MHz prednjim vodilom. Vzporedno s tem testom pa so izvedli še test čipovja in na hitro preverili katera je najhitrejša matična plošča.

Na koncu so priporočili procesor Pentium 4 2,8 GHz, saj ima dober navijaški potencial. Brez kakšnega posebnega hlajenja, so ga navili na 3,22 GHz, hkrati pa ta model stane pod 300 dolarji. Ali pa se bo AMD-ju uspelo pobrati pa bomo videli kmalu. Klik!

19 komentarjev

Mr.B ::

aceshardware

As we tested about 10 different games, we should have a good idea how the different CPUs compare. As you can see the 3 GHz Pentium 4 is faster than the Athlon XP 3200+ in 7 out of 10 games. You could argue that the 3 GHz 800 MHz FSB Pentium 4 will not find a home on a "Canterwood" board, but on a Springdale board. The I865P chipset is 2-4% slower than its sibling the i875P.

Nevertheless, the 3200+ rating is a clearly too optimistic for the gamer. The 3.2 GHz Pentium 4 will arrive at the end of June and probably outperform the Athlon XP 3200+ in almost every game benchmark (except AOM) out there. Athlon XP 3000+ should have been a 2.24 GHz (13.5 x 166 MHz DDR FSB) processor and the Athlon XP 2.2 GHz (11x 200 MHz DDR FSB) should have been just another 3000+ processor.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tha_man ::

Zgodilo se je točno tako kot sem predvideval! P4 na 800MHz FSB bodo AMD potisnili v low cost vode, kjer bo še vedno boljša alternativa P4 Celeronom, izgubil pa bo srednji cenovni razred kjer je do sedaj bil zelo konkurenčen. Iz high-end razreda pa ga je itak izrinil že prvi P4 3.06G z hyperthreadingom.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

flipflop ::

Celeronu? Hehe,poglej samo,koliko stane plata za P4,pa koliko stane sam proc,potem pa še,koliko stane nforce2 plata in dober Athlon,ki se ga da še navit.

Dami ::

...in dober Athlon,ki se ga da še navit
Aja točno, inteli se ne dajo navit:\.
Intel konfiguracija te pride okol 20k več k athlon (ista zmogljivost), zato mi ne javkat kok je drag. Če hočeš highclass itak ni druge izbire k p4. Čez mejo se dobi 2.4ghz 800fsb za manj kot 220€. i875 plate so pa tak okol 150-250€.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

BigWhale ::

Cez pol leta bo pa Athlon dal na trzisce dva druga modela, ki bosta pometla z ostalimi procesorji.. Bleeh, Who cares...

Price/Value is what matters nowadays...

TribesMan ::

Jest sm mnenja da je trenutno zmagal Intel, AMD pa bo definitivno mogu spremenit Performance Rating formula, ker zdajšnja ni več na mestu.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Krofojed ::

Je pa prav bedno, kaksne tezave ima vecina plosc z nekaterimi RAMi. Da ne omenjamo MSIjeve cvetke.

Krofojed ::

Ups, tale komentar sem pa prilepil k napacnemu testu (spadal bi k onemu malce nize).

krneki ::

Sem glih 2 dni nazaj dobil 3 mašine P4 3GHz/800Mhz, GA-8IK1100 (Intel 875p), 1GB DDR400 rama...Pa sem jim podtaknil Seti@home. Zadeva piči kot nora. Za paket se povprečno rabi 2:15h :D Tako da bi mogel zdej skupi nardit po kakšne 110-120 paketov na dan:D

morphling1 ::

Hehe, 2uri 15. Men na athlonu 2,6 GHz in 226 FSB dela Seti v povprečju po uri in 40 min, najtežje pakete pa uro 55min.

Sam kdo pa še laufa Seti.... :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

Intel konfiguracija te pride okol 20k več k athlon (ista zmogljivost), zato mi ne javkat kok je drag.

@dani če je 20k zate malo,je za druge težko prigaran denar,zato je AMD še vedno car za navadne kupce in tudi tiste ki vedo da za manj dobijo isto ali v enih primerih celo več.

mrTwelveTrees ::

ma dej, nočem slišat več za Intel...
jaz ne kupovati intel robe več spljoh !

Filo ::

ja intel je že dobr, sam tele tanove matičme so tok drage ej....

gujs ::

morphling1

sam njemu zih dva paketa naenkrat dela zarad HT, tko da je pol ubistva 2 paketa na 2:15h

kuglvinkl ::

gujs, pozabu si dat (sarcasm) (/saracsm)
Your focus determines your reallity

krneki ::

Hehe, 2 paketa ni šans da nardi v takem času. Bom sprobal če laufam dva setija na enem procu jutr. Sam pomoje bo kšne 20% hitrej s HTjem kot brez.

dr.J ::

Ej folk, a vi take mašine kupujete, da potem seti laufate???

l_jst ::

Sam 20k več za isti performance. Ja res itq ful drobiž kdo bi se sekeru bomo paja kupil isto stvar pa tut če je 20k dražja. Če bi govoril o modi bi razumeu sam kva maš pa ti u škatli pa že tko lahko redkokje šminkeraš, da bi blo bl fancy met intel kt AMD mi pa tut ni znano.

Torej zakluček raj kupm pač mal hitrejši AMD k ma isti al pa bolši performance (če majo zdej te P4-ke na isti speed bol) pa mi še neki ostane.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

krneki ::

Valda! 1 mil za mašino zato, da lah distributed computing laufam gor. Vseh 50 mašin mam pod ključem nagrmadene v eni sobi, da se slučajno nebi kdo spomnu kej druzga delat gor! /sarcasm :\

Drgač se pa uporabljajo za GIS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron D procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
635146 (3453) radiator
»

AMD ali intel P4?

Oddelek: Kaj kupiti
241841 (1468) urbnzy
»

pentium 4 ali athlon64 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544622 (3623) Jan987
»

Pentium M (Centrino) socket 478 + desktop plata?

Oddelek: Strojna oprema
161907 (1461) tiborrr
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105319 (3688) JohnyB

Več podobnih tem