» »

začetna izbira: AMD ali Intel?

začetna izbira: AMD ali Intel?

«
1
2 3

smash ::

torej..zopet kupujem računalnik in sicer bi kupil procesor med 2,4 in 3 Ghz...zanima me kaj mi priporočate (cenovno in predvsem kaj glede hrupa - zelo pomembno)

poleg tega me zanima katere plate mi priporočate k vaši izbiri

zanima me tudi, kako je kaj z ventilatorji pri teh gigahercih(a je treba dokupiti al so zravn?)

mogoče še predlagate izbiro za LCD monitor...17 inčev 500:1 16ms od 100-120.000 SIT

hvala lepa za nasvete

iration ::

Namesto LCD-ja ti priporočam 19" Samsunga (npr pri enaa za 65ksit) [edit: CRT namreč], za ostale denarce greš pa lahko na pico, pa ti še ostane za Radeon 9600 Pro, na primer.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

ganzi ::

Mal boš mogu povedat kakšno je finančno stanje..>:D Pa za kaj misliš računalnik uporabljat..

smash ::

bom kr ostal pr LCD-ju zaradi prostora! finančno statnje je približno 300k SIt za vse skupaj z LCD monitorjem..notr bi spravu še radeona 9600 če se da

bolj me zanima primerjava AMD-ja pa intela pri teh gigaherzih (okoli 2.5) ter kakšen hrup proizvajata obe mašini?!? ker bi rad imel zadevo ponoči ON

frenk ::

AMD Barton 2500+ in ABIT NF7-S, potem kakšen dober ram, dva diska za v raid0 polje, pa kaksnega fajn radeona...ce bos kupoval pentiuma ga bos preplacal;)

smash ::

kolk je ta mašina hrupna ?? AMD z NF7-S???

in zakaj predlagaš 2 diska?

in kaj je dobr RAM?

LP

boštjan ::

če boš v mašini mel 5 ventov bo ponoči kar slišno,lahko pa jih utišaš z regulatorjem vrtljajev.a rabiš kako navijalsko plato ali plato bolj umirjenega toka?
2 diska ti predlaga zato,da si boš ustvaro RAID polje in bo zadeva hitreje laufala.
Kaj je dober ram?to je ram ki se da zelo dobro navijat,recimo od kingstona,corsaira,geil;samo tudi plačaš več za isto količino kot pa za kakšne twinmose,infinione,hynixe,samsunge,ki pa niso tudi ne drek.

smash ::

ne rabm ničesar za navijanje in čimbolj tiho zadevo ker bi rd ponoči spau:D

kako se kej kosata intel in AMD pri teh frekvencah..pa ne glede cene:\

LeQuack ::

Najprej mi pokaz enga amdja k ma default frekvenco 2,4 do 3 Ghz pol bomo pa primerjal.

boštjan ::

zdaj upam da veš,da athlona na 2,4GHz še ni za socket A.najbolje je da kupiš 2500+ BOX in uporabiš kar tisti cooler ker je res tih,pol eno solidno plato,recimo tole,stane pa te 22k v agt.

Grey ::

Če bi rad tišino nabav P4 sam pol lahk pozabš na Radeon 9600 pa 17" LCD...
Če bi pa rad hitro mašino za tvoj dnar pol pa AMD...coz AMD is cheap:D .
Sicer je pa 300k SIT za sistem z 17" LCDjem bore malo...če računaš da te dober 17" košta cca 150k SIT...ti ostane za mašino 150k SIT...to pa ni glih dream komp. Tale monitor je že kr v redu.

Sistem:
MIDI TOWER ATX s 350W napajalnikom 9.600
EPOX 8RDA3+ nForce2 Ultra400 +SB+LAN+FW+SATA 29.880
ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) BOX 27.960
512MB PC3200 DDR TwinMOS 23.400
MAXTOR 120GB 7200 SATA 8MB 30.960
RADEON 9600XT 128MB DVI/TVOUT 49.992
CHERRY G83 6105 SLO PS/2 4.788
LOGITECH MX500 Optical 12.480
TEAC 52/24/52 IDE Retail 15.120
TEAC PM-200 3.720
SAMSUNG 173T 148.800
Cena: 356.620 SIT

Za približn 35k SIT več pa dobiš P4 z 2.6C procesorjem, ki je pravi ubijalec :)) .

Sami ::

najbolje je da kupiš 2500+ BOX in uporabiš kar tisti cooler ker je res tih


Točno kupi Athlona 2500+ BOX verzijo, cooler je res izjemno tih, pa še naviti se ga da super!:D Za matično pa vzem kakšno Epox 8RDA3+ al pa Abitko NF7-S rev. 2.0....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

iskra ::

pa rajši 2x256MB RAM (stane isto ali manj!) ... razen če boš kasneje zbral še 1x 24k in kupil še 1x 512MB ...

Cr00k ::

jst bi kr G5 proc kupu...

smash ::

kaj pa vem..zdej smo ze pršli čez 300 jurčkov..me ma da bi notebooka ubodu :D

problem je v tem da do sedaj nism meu še nikol AMD-ja in ne vem kaj naj pričakujem8-O

ne bi rd da mi u sobi brni kt u letalu

še neki me zanima..a se mogoče splača še neki cajta počakat zarad kakšnih pocenitev ali česa podobnega..pa kakšne akcije za nou let ...al bo to pol po novem letu..a mogoče ve kdo kaj o tem??

zakaj je boljš 2x256 kot 1x512 RAM-a??? ker jest bi raj kupu 1x512 pa pol mogoče še 512...

pa še to?? kako je zdej kej z LCD-ji pri igrah..zdej k so kao 16ms....a se to že kosa z mojim samsungom syncmastrom 757NF al še ne??

kje mi pa sploh priporočate nakup?? kera štacuna?..nazadne sem kupu pri Anniju...zdej vse dela brez problemov že skor 2 let...sam prva dva tedna sem mogu zamenat monitor, tipkovnco, ventilator pa disk :D

Grey ::

smash:
Takole ti bom reku...denar je tvoj. Predlogi so ti bili dani. Sicer je najbrž kakšn čez budget...ampak recmo da je OK. Notebooka ne kupuj če boš špilu igrce...vsaj zdej še ne. Kar se tiče RAMa...za AMD sistem kupi rajši zdej 1x512 RAM pa pol dokup še 512, da ne boš meu pol problemov s prodajanjem tistih 2x256, ker se itq pri AMD dual channel ne pozna tok velik kokr pri P4. LCD je super za igre. Res je, da če ni glih dober monitor, neki low class LCD ti bo brezveze. Pa tut ne pečejo oči nč. Samsungi majo lepo sliko sploh pa lahko v trgovini rečeš če ti lahk pržgejo da pogledaš če so kaki dead piksli. Lahko pa greš v bigBang, Harvey Norman al pa BOF pogledat tale monitor al pa ker drug LCD da boš vidu kakšno sliko majo. Pa opozorilo...monitorji ponavad niso glih nastavljeni tko da boš vidu kake k majo blj modro al pa rumeno sliko ipd. Na testu so rekl da kakšnga pretiranga ghostinga v igrcah ni(razen v UT2003 je reku da se majhni meri pojavlja) pri temu monitorju...sploh pa se čez kakšn mesec uporabe navadiš in tega ne opaziš več. To sm tut js meu mal problem k sm LCD dubu k je bla slika mal čudna sam pol je isto kt če bi gldu CRT al pa LCD. Glede glasnosti AMDja ti pa ne morem nč reč, ker mam P4 in bom mogu verjet Samiju na besedo, ker ga on najbrž ima.

Sami ::

Pa še glede ramov, jst mam na takem sistemu raje 2 ploščici rama (v mojem primeru 2X512). Seveda se v dual channel načinu pozna tudi mala pohitritev sistema, sicer pa je odločitev tvoja. Za igre boš rabil vsaj ene 512MB rama, več kupi pa samo če res rabiš ali pa da boš imel kasneje mir. Najbolj se trenutno splačajo DDR 400 rami, z njimi boš lahko sistem tudi dobro navil.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zheegec ::

EPOX 8RDA3+ nForce2 Ultra400 +SB+LAN+FW+SATA 29.880

Vzemi Epox 8Rda+ (8Rda3+ nima MCP-T southbridga - buuuu) ter Zalman 7000A AlCu - lahko znižaš vrtljaje in je tih.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frenk ::

smach: z AMD-jem boš zelo zadovoljen...verjemi mi...tisina je pa odvisna od ventilatorjev...kup tud dober hladilnik za procesor:)

Matjazy ::

Naj te ne bo strah AMDja. Tudi tih in učinkovit hladilnik se da za malo denarja dobit...

kockish ::

1. Ce se le da, si privosci P4 2.6 in plato z intelovim cipovjem. Tudi 2.4C je dobra izbira. Obvezno intel chipset. Cipovja za amd (posebno VIA) so na zalost se vedno manj zanesljiva in to ti bo vsak ki je imel posteno stevilo pc-ov pod roko potrdil.
2. O LCDju se splaca razmisliti, ceprav sam se vedno zagovarjam CRTje, razen ce je problem prostor.
3. Ce nisi hardcore gamer lahko nekaj prisparas na graficni in kupis kartico ranga radeon 9200. Razliko vlozis v proc+plata.
4. cd-rw: Plextor (garancija 2leti, sinonim za kvaliteto, ceprav so mu zadnje cajte drugi blizu) ali liteon.

p.s. sam imam amd 2600+ in abit nf-7s v2, prej sem imel tudi amd, ampak mi je za oba zal. Saj ne recem, deluje, in to kar uredu. Ampak sedaj bi vzel intela, tudi ce dam 20k vec.

smash ::

mašino bi rabu kot prvo za programiranje .NET aplikacij v visual studio .NET-u in nenazadnje tudi za testiranje najnovejše izdaje doom-a... tko da bi rabu kr ornk stroj pa rama se tud neb velik branu

človk bi mislu da bo vrednost računal s časom padala...pa se mi zdi da kr raste...včas sem dubu tahuj rač. za 200k zdej rabm že 300k..kam gre ta svet?!?:\

Tic ::

Priporocam nakup GeForce 5900. Je precej hitrejsi od Radeonov 9600 pro/xt in podobna cena.

Lp
persona civitas ;>

boštjan ::

Priporocam nakup GeForce 5900. Je precej hitrejsi od Radeonov 9600 pro/xt in podobna cena.

to pa bi še jaz rad vido,kje dobiš 5900 za 50k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Zheegec ::

Priporočam nakup R9800XT. Je veliko hitrejši kot FX 5700 >:D :D Uh, podobna cena? Nene!
V glavnem, za Doom3 se splača vzeti Athlona XP ter vse skupaj vložiti v zaloge RAM in pa sploh dobro grafično kartico.
Bo razlika v 30K dražji grafični veliko večja kot razlika v 30K dražji plati (Springdale najbrž) + CPU (P4).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tic ::

boštjan: taipan,bof (not sure). Jaz jo bom dobil pod 50.
persona civitas ;>

Grey ::

tic:
ja sevede...stop talking crap. Če si dubu FX5900 za 50k jo grem takoj kupit.

boštjan ::

ja maš prav WinFast A350LX TDH GeForce FX 5900 128 MB DDR , DVI izhod, za 55k(taipan.si),pa še 256bitno spominsko vodilo.dobra cena.v JAE 58k.grem gledat če je kje kaki test.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

boštjan ::

evo testa kar lepo hitrejši,a ne v vseh testih,amapk če upoštevamo da je cena tega 55k,9800 pa 77k,se splača tole kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Tic ::

Testov je malo morje. Sicer pa je tudi v Jokerju.
persona civitas ;>

jan020 ::

mam P4 2.6Giga z dodatnim ventilatorjem v ohišju in moram rečt, da je skoraj tišji kot P3 1.3giga, ki sem ga mel prej.

pojem je Pentium še vedno zakon8-)

Tic ::

pojem je Pentium še vedno zakon


Seveda, zaradi novega ventilatorja, kajneda ;)

d0h.
persona civitas ;>

jan020 ::

ja. ampak me je tišina vseeno presenetila8-O

Tic ::

Ja, ampak tukaj ne govorimo o glasnosti.
persona civitas ;>

smash ::

tic: o pa govorimo govorimo..lohk rečem da me glasnost še najbolj zanima in ker je moja tema..se boš zgleda mogu prilagodit :D

frenk ::

smash: glasnost pri AMD-ju sploh ni problem...nič bolj kot pri intelu...pa naj kdo reče da to ni res:D

Sami ::

Prej sem mel že dva pentiuma in moram rečt, da sta mi delovala še kar ql, ampak niti polovico tako dobro kot prvi AMD Athlon, ki sem ga kupil lansko leto, letos pa sem ga zamenjal za novejše barton jedro, ki pa je res zakon in zbije vsakega intela, za ta denar ti nudi še preveč!:)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

veget_25 ::

Tud jaz sem mel na začetku Pentiume in ko sem ga zamenjal za AMD sem bil z AMD-jem tko zadovoljen, da ne grem več na Pentium.

Moj prjatu je menjal AMD za Pentium (zaradi šole) in mu je zdaj full žal da he to storil.

Za hlajenje vzemi Zalman pa bo tišina v hiši.

Ram - 2 X 256 crosair ali pa 2X512

Monitor - LCD ni ravno za igre zato ko boš ga kupoval glej da je odzivni čas pod 25ms, sicer bodo problemi!

Grafična 9600XT ali pa 9500 - pri JAE se jo še dobi in jo pol predelaš v 9700pro pa je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veget_25 ()

Grey ::

Sami:
Don't be too smart...za človeka, ki mu denar ni tok vprašanje je P4 nebesa. Tile novi P4 "zbijejo" Bartone. O FX in Opteronih je pa druga zgodba...te bomo lahk primerjali šele, ko da Intel nove procesorje ven, ker so tile AMDji novejši od P4. Tole C verzijo pentiuma se pa da zelo lepo navijat.

veget_25:
preveč poslušaš folk. Začni razmišljat s svojo glavo. Js mam 15" LCD, ki ima baje 25ms. Igrce lepo laufajo gor. Edina stvar ki me moti je pa da včasih barve mal drgač zgledajo kokr na CRT. Sam to zdej itq ni več vprašanje, ker so že monitorji z boljšo sliko ozun. Tuki je spet samo vprašanje denarja in prestiža. Grafično pa naj 9600XT vzame...bo še vedno bolj hitra v HL2 in Doom III.

frenk ::

grafično nej vzame 5900 za 55k sit pri jae al pa taipan...če se spet vrnemo k INTEL vs AMD(večni boj :D)...če recimo kupš pentiuma in matično ploščo, lahko za ISTI DENAR kupiš močnejšega AMD-ja in matično ploščo;)

Grey ::

frenk:
"močnejšega" si hotu reč a ne...poglej si teste za P4C na
http://www.tomshardware.com/cpu/2003052...
Pol pa povej kaj je tuki boljšega? Razen seveda novih Opteronov in FXov...

V bistvu če tko pogledaš...you're being fooled by AMD. Procesor z ekvivalentno zmogljivostjo P4 te bo stau glih tok kt P4. In oba se zelo zelo dobro navijata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

frenk ::

grey: no teli rezultati so res v prid pentiumu, ampak tukaj je bol mal igrc testiranih...poleg tega je bila v obeh sistemih ista grafična...ker pa vemo, da,če kupimo AMD-ja, nam ostane nekaj denarja in tega vložimo v grafično, dobimo potem boljše razultate kot pri P4 konfiguraciji:)

Grey ::

Če maš denar to ni pomembn...glede testov pa: to ti pove zmogljivost procesorja...s tem sm hotu povedat da procesor stane isto kokr pri intelu za enake zmogljivosti. Pa itq pri takih močnih mašinah 40k SIT ni taka velka razlika, pač en mesec počakaš pa maš Intela.

TribesMan ::

Grey lucky you, če lahko v enmu mescu nadomestiš 40k razlike.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kockish ::

Pa dajte no, kaj toliko komplicirate. Ce imate kes, si kupite intla 2.6C (ali vsaj 2.4C) s posteno plato z intelovim chipsetom, drugace pa kupite AMDja.

frenk ::

grey: če imaš denar res ne, ker potem si lahko nabaviš R9800XT in pentiuma4, najhdražjega seveda...ampak ne razumem pa tistih, ki ves dnar porabijo za pentiuma, potem pa šparajo pri grafični:D

p.s.:300k sit je relativno veliko denarja, ampak vseeno premalo za nakup pentiuma in lcd-ja...je pa dovolj za nakup AMD-ja in lcd-ja:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

BoLhCa ::

pa dej folk ne primerjajte AMD-ja in Intel-a v sit;(
DEJSTVO je da je P4-ka boljsa od Xp-jev!
XP-ji pa zbijejo P4-ko, takrat ko folk kupuje z denarnico...

frenk ::

bolhca: res je da so p4 boljši od xp-jev...ampak če ne kupujemo z denarnico lahko XP-ja zlahkoto zamenjamo z opteronom:)

BoLhCa ::

ja to je pa res!
Sam ne vem kaj ti bo Optereon...

frenk ::

kva pa vem:D...sej je čist vredu, zakaj ga pa nebi imel;)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše mnenje o sistemu

Oddelek: Kaj kupiti
401455 (1148) Grey
»

Kupujem računalnik za 300k+

Oddelek: Kaj kupiti
181142 (884) frenk
»

Intel ali AMD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634679 (3833) Zheegec
»

SOS: Nov comp - 250k

Oddelek: Kaj kupiti
111246 (1057) Grimlord
»

Svetujte strokovnjaki!

Oddelek: Kaj kupiti
381422 (1036) nodes

Več podobnih tem