» »

Pogled v BIOS

Pogled v BIOS

Kriko ::

Imam TB 850Mhz, kateri pravijo da naj bi bil zaklenjen. V Biosu sem probal menjat multiplikator iz 8.5x100 na 9x100 in ko sem naslednjič zagnal je v Biosu kazalo 900MHz. Če pa grem pogledat z programom WCPUID pa kaže 850MHZ. Torej komu naj verjamem.
Zanima me še kako pripravite FSB program za Abit KT7A, katerega ni za nastavit v programu!!
  • spremenil: Kriko ()

burekar ::

Verjemi ID-ju. Za FSB boš pa rabil soft FSB, ki je tudi v download sekciji.

msmiha ::

Če si nisi odklenil ni vrjante, da si ga navil. Če ne vrjameš še lahko zmeraj zaženeš kak Quake 3 in pogledaš, če ti kaže vsaj pol sličice več
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

OZZY ::

Absolutno, če hočeš navija TB, moraš odklenit procesor. kako se to napravi pa poglej po trike.
Go with the flow.

krucymucy ::

100% posto je zaklenjen!
Zakwa pa ne bi v bios-u spremenil FSB-ja8-O

Kriko ::

Kaj Bios vseeno pokaže spremembo čeprav je TB zaklenjen?
Kako v Biosu menjam FSB, bi probal takoj!!

krucymucy ::

Glih tam kjer si spremenu faktor (isti menu - soft menu III) mas mal nizje napisano - Default ali pa 100MHz!!!!

Spremen ce je default na poljubno frekvenco! Aja pa pocas pejt gor! Probas lahko za zacetek na 110Mhz potem pa naprej!!!

Sam ce hoces dosect kej vec (133Mhz - 266DDR) bos mogu znizat faktor in s tem posledicno odklent procesor!!!!

Kriko ::

Sem šel v bios in pod moltiplikatorjem videl kje lahko spremenim, ampak je vse temno (se ne da spreminjat). Piše pa 100/33. Kaj predlagaš. Imam pa Abit KT7A.

EvilK|NG ::

Pejd tam kjer lahko stimas kjer procesor mas nastavi na 500 in se enega nizje in se ti odklene vse, potem pa bos lahko nastavljal Multiplayer in FSB.
Play your Cards Right !

Kriko ::

Sem probal ampak če dam na 133/33 se računalnik več ne zbudi. FSB se lahko spreminja tudi z zaklenjenim procesorjem?
Kaj predlagaš?
Abit KT7a
256 cas 3 Ram 133

zlickon ::

rpobaj s Sisoft Sandro, sigurno ti po pokazala pravo hitrost procesorja.

EvilK|NG ::

Ja to je normalno da se ti na 133/33 ne zbudi bi mogu se mal faktor znižat za to pa dej na manj, na kaksne 125MHz bi ti moglo delati 133 je preveč bi rabu boljše hlajenje pa a si zvišu voltažo malo nižje maš 1.600 V moraš dati na 1.850V!!!
Play your Cards Right !

Kriko ::

Sem probal z Sisift Sandro in pokaže 850, torej se v Biosu menja multiplikator in pokaže višje čeprav ni res. Voltažo imam na 1.750 (default), bom probal dat na 1.850 kot praviš in bom javu!!
Kaj znata kako se FSB nastavi za Abit KT7A??

Paramedic ::

FSB se nastavi tako, da daš tam ko piše zdej '900' na 'manual' al neki takega. pol dobiš še možnosti za nastavljat MP, FSB...
End transmission.

Medved ::

jz sm kupu TB 1,2 in je definitivno odklenjen, vsi L1 mostički so povezani, in tud navija se brez problema, kakršen hočeš množilnik navzgor ali navzdol (seveda kok dopušča plata):)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Kriko ::

TB-ji ki jih kupiš zdaj oziroma novejši od 1Ghz naprej so že tovarniško odklenjeni tako da je to normalno!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je moj Duron odklenjen?!

Oddelek: Navijanje
5844 (761) VASkO
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684288 (3329) rc-car
»

FSB

Oddelek: Navijanje
161354 (1101) asPeteR
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704565 (3887) AtaStrumf
»

tb 1000 na 133

Oddelek: Navijanje
221608 (1465) VASkO

Več podobnih tem