» »

Je moj Duron odklenjen?!

Je moj Duron odklenjen?!

kuglvinkl ::

Pred dnevi sem se sprehajal po BIOSU in v SoftMeniju III (Abit KT7E), ugledam opcijo CPU FSB Plus (ne CPU FSB/PCI Clock!!). OK si rečem, moj procesor je zaklenjen (jaz ga nisem štrihal), bom dvignil na 5 MHz, sej ne more biti nič. Reboot in kaj mi piše??!! Duron 897, namesto stand. 850! Tudi Sandra mi pokaže to hitrost?! Ali je tako torej moj Druon odklenjen?!

Če je, me lahko kdo osreči z nastavitvami, da bi delal na npr. 950 MHz (nastavitve v BIOS-u) (glede na to, da to niso kake OC višave, verjetno obstajajo kakšne "splošne" nastavitve).

BTW, ko sem dvignil CPU FSB Plus na 9 MHz, se Winsi 2k niso več naložili. Po moje jim je zmanjkalo štroma (ker sem spremenil samo to, nič pa napetost oz. CPU FSP/PCI Clock)
Your focus determines your reallity

msmiha ::

FSB je itak odklenjen zaklenjen je množilnik katerga se da odklenit tako, da pobarvaš mostičke.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

kuglvinkl ::

Štekam. Potem sem ugotovil, da imam CPU FSB/PCI Clock nastavljen (verjetno tovarniško) na 100/33MHz. Pobeci, ali to pomeni, da mi tudi RAMi tiktakajo samo s 100 MHz, čeprav imam 133 megaherčne??!
Your focus determines your reallity

McWolf ::

Kdaj ti prdne.:D:D
Hitrost rama=fsb
Go tell it on the mountains!

TESKAn ::

Tisti CPU FSB/PCI Clock stoji za razmerje med hitrostjo FSB - ja in vodila PCI. Glede na tvoje nastavitve maš nastavlen FSB na 105, s tolk dela tut ram, PCI vodilo pa na 35 Mhz, pač zato, ker je hitrost PCI - ja FSB/3.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

VASkO ::

ce proc odklenes lahko spreminjas mnozilnik (odklenes ga, da sklenes L1 mosticke ||||), fsb se ti splaca dvignit na 133mhz in !!!hkrati!!! zmanjsati mnozilnik, tako da bo fsb*mnozilnik okrog 850mhz, ce neces naviti procesorja. pohitritev kljub temu bo, ce pa hoces dat na 950mhz (raje daj na 933mhz=133mhzFSB*7mnozilnik, je hitreje kot 9,5*100mhz) pa se vcore malo povisaj, stabilnost pa testiraj s kakimi igrami, ce ni stabilen, dvigni vcore, da bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja Celeron Tualatin 1100

Oddelek: Navijanje
161310 (990) Spajky
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442046 (1510) OwcA
»

Nastavitve za EPOX 8RDA+

Oddelek: Navijanje
112143 (1789) MrX
»

S čim v Winsih razbrat frekvenco PCIja

Oddelek: Navijanje
9776 (642) kuglvinkl
»

Bedarija na ABIT KT7a

Oddelek: Pomoč in nasveti
131922 (1680) VASkO

Več podobnih tem