» »

Izšel Norton Antivirus 2004

Izšel Norton Antivirus 2004

Symantec - Računalniki so v veliki nevarnosti, ko so povezani v internet, saj po medmrežju kar mrgoli črvov in virusov ter na splošno ljudi, ki bi nam želeli med našo nalinijsko izkušnjo škodovati. Najbolj nam tu pomagata požarni zid in antivirusni program. En izmed najboljših protivirusnih programov je Norton Antivirus. Njegov ustvarjalec -- podjetje Symantec -- je izdal najnovejšega člana družine, imenovanega Norton Antivirus 2004 Beta, ki še ni dokončan in še vsebuje nekaj napak. Program pa bo vseeno preverjal nevarno Java kodo, skeniral elektronsko pošto in ščitil vaš računalnik pred neljubimi nezgodami. Dolpoteg!

24 komentarjev

Roadkill ::

Še vseen menim, da je to en bolj bednih programov za te namene. :)
Pač slabe izkušnje.

mrTwelveTrees ::

res ni ne vem kaj je pa dober
ima pa slabost - zelo obremeni procesor, ko gledaš mape in fajle v mapah na disku... in procesor obremeni... še posebej če preko mreže...

pa še ena slaba lastnost - če ti Norton gleda prispelo pošto - ne kaže pravilni prikaz dol-vleke pošte ampak samo 0% downloadet in potem 100% tako ne veš kok velik file si dobil - še posebej to sux za dial-up uporabnike


zato ga imam samo na eni mašini, na ostalih pa F-secure
že res, da F-secure ne gleda e-mailov, ampak na to sem pozoren in gledam kaj odprem :)

Paramedic ::

Kaj pa taglavni feature: vaš PC se bo sedaj lahko nalagal še dve minute dlje in zraven pojedel še eno banko ramov vaš PC pa spremenil v P2 450.
Take so moje izkušnje s 'tavelikimi' antivirusnimi programi ;(.
End transmission.

mrTwelveTrees ::

Paramedic: ja sej točno to mi je delu norton... 2002/ 2003 ... F-secure pa tako lepo lavfa, pa vse najde ...

DMouse ::

Sej upam da ste vklopili "Scan files using SmartScan" preden ste ga šli kritizirat, ane?

C_maniak ::

jez tud nimam nobenih problemov z njim. uporabljam pa 2002. pa tisto s prikazom dl maila tud ne drži, kr men čist lepo kaže.

chucki ::

panda antivirus rox!!!:))
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Jeebs ::

Jst uporabljam NAV 2003 verzijo, pa sm prov zadovoljen. Pa imam vse nastavljeno na najvišjo stopnjo zaščite.:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Marjan ::

Še en negativni glas za NA. Sami problemi z mašino...

Imam pa AVG6. Majhen enostaven, hiter... odličen. Mi je ravno danes en virus zbrisal !!!

jurc ::

kolk vas uporablja *legalno* norton AV? me zelo zanima ali mislijo kdaj kej ukrepati, glede na to, da vsi updatajo virus definitione preko njihovega sajta, program je pa nelegalno inštaliran..

C_maniak ::

kaj je to nelegalna inštalacija??:D ;)

>:D

Roadkill ::

Tolk o legalnih verzijah... jest sm trial naložu (direkt iz njihove strani).
No, nisem prišel do vključitve "Smart Scan", ker se je obesil med inštalacijo in s tem tako grdo pojebal cele winse, da sem samo še formatiral. (vsakič ko sem bootal se je hotel na novo inštalirat ipd...).
Sošolc je dubu en virus, razlog za nezmožnost uporabe računalnika je biu pa NAV, ki je v neskončnost obveščal, da virusa ne more odpraviti (tisti notici so totalno zafloodali računalnik).

Mah pa sej ne da je neskončno slab, a se mi zdi sophos recimo veliko bolj neškodljiv in uporaben.

krho ::

Sovražim in NAV in Pando

NAV je imel svoje čase grdo navago, da te je vrgel v konzolni način, ko je našel virus. In če se je to zgodilo večkrat zapored je kar fleno poslušat releje v monitorju, ko ti preklaplja mode.>:D

Panda ta pa je tudi razlog zase.Jaz ne mislim gledat antivirusa, ki mi požre 30MB+ rama.


Uporabljam EZ antivirus od Computer Associates. Plačilo za prvo leto je 20$ za vsako naslednje 10$.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Gejmer ::

Men je AVG6 Free se najbolsi.Dela super požre malo rama in procesorja..

Drugace pa sovrazim nortona.Ene igrce mi sploh nedelajo ko je enejblan..
Nanda yo?

pingo76 ::

Jaz pa raje hazardiram kot imeti kak aktivni anitvirus. Saj ni panike če veš kaj počneš. Uporabljam pa f-prot (dos verzijo) v kombinaciji z process explorer za kurativo. Pa norton ghost je dopolnilo varnosti. Se toliko bojite virusov? Oziroma, jih toliko dobivate? Preveč cenim hitrost računala da bi ga invalidiziral po nepotrebnem s kakim antivirusom ki gnjavi neprestano in karnaprej.;(

OrlyTM ::

Antivirusi so ze zdavnaj prerasli dobo, ko ti korenito posegajo v samo delovanje racunalnika ... jst mam na vseh mojih treh masinah NAV2003 in nimam z njim prav nobenih tezav ampak sam dobre izkusnje!¨

En je reku, kolk od nas ma NAV legalno instaliran ... itq mas legalno 1 let trial mode! To je to :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

snow ::

Mi tud ni jasno od kod vam tolk virusov pride na comp :)
Nisem nikoli uporabljal nobenega antivirusnega, pa redno uporabljam računalnik že ene 10 let. Pa stalno downloadam stvari iz interneta.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

mrTwelveTrees ::

Sam nej še en reče da Panda rox... pa bom... :|
pri pandi, ko updejtaš program, hoče panda kr restart računalnika, pa kje božji človek si še to vidu ?

chucki ::

nc noce kr restartat comp to je ocitn sam pr teb
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

mrTwelveTrees ::

Norton Antivirus se updejta preko neta in napiše OK
enako F-secure
enako drugi....

panda pa hoče restart računalnika - zakaj le, bogi programerji niso mogli to narest da bi šlo brez restarta...

mare_ ::

Panda sux... Sem mel že na parih mašinah nekaj virusov. ki jih ni odkrila.

Pyr0Beast ::

Snow, če nis nobenga virusa mel ti ga lhk jst pošljem.
Itak pa sovražm vse antivirusne programe ;((
K ponavad je datoteka virusa oznašena kot Read onlY, pol ga ne zbriše ampak te samo opozori na virus.
sey virus se pa da tud ročno zbrisat.
Sm mu enga k mi je vse datoteke pocuzal in se not nasral zbrisat ga ni sem mogu Datoteke, na 1 kče mp3, programov je šlo v 333 p materinih
Pa ko si mel zalavfan antivirus, mu je požrn zag. file in antivirus se je ugasnu po cca. 10 sek
No pa sem uporabu najjači program FORMAT!!!
Shit happens -Virus is shit
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kriko ::

Ni mi jasno zakaj vsi kritizirate na dolgo in široko TISTO KAR NE UPORABLJATE. Večina (pravim večina ne vsi) ste tako ki recimo uporabljate trenutno F-Secure ali Pando ali nivažno kaj vse drugo je zdaj za vas "drek", prav tako je z grafičnimi in vsem ostalim, če nimam jaz pol je drek!
Na tak način nikoli ne bomo prišli na čisto z nobeno stavrjo!!

lipicanec ::

Mene pa zanima, če ma že kdo product key za NAV 2004 beta verzijo?

LP, Igor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako narediti "uninstall" neobstoječega programa ?

Oddelek: Programska oprema
92285 (2095) janez5
»

Kateri antiviru program in kaj menite o nortonu

Oddelek: Programska oprema
392382 (1888) madmitch
»

Norton LiveUpdate

Oddelek: Programska oprema
151395 (1175) OmegaBlue
»

Overnet.exe = virus (Backdoor.Blarul)...zanimivo

Oddelek: Pomoč in nasveti
171626 (1247) T(he) Boss
»

Problem pri instalaciji NAV 2002

Oddelek: Pomoč in nasveti
6987 (880) Klemenn

Več podobnih tem