» »

Ročne ure

Ročne ure

1
2
»

borinho ::

Tale urca ma notr Miyota mehanizem, kar je od Citizena zadeva.... o uri težko kej več, je jeklena z IP nanosom... vodotesnost nič posebnga. Če rabiš fasi šmensi urco je čist kul, če bi pa rad v tem cenovnem razredu eno res kvalitetno zadevo je pa po mojih izkušnjah Citizen najprimernejši.

LP
if you miss your ex reload and try again

RejZoR ::

Men se sam zdi overkill dat 300 EUR za navadno kvarčno uro. Kvarčne mehanizme štancajo kitajčki za drobiž, točni so pa enako kot najdražji od priznanih znamk. Avtomatske in hibridne zadeve so vsaj men dost bolj zanimive ker vsaj veš, da je velik del cene šel res v razvoj movementa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

cryptozaver ::

Seiko ima zanimiv hibrid, mehanizem kinetic.

http://www.minutka.si/seiko.html

RejZoR ::

Mene sicer bolj fascinira Spring Drive s tekočim gibanjem sekundnega kazalca sam so cene morilske. :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Shkorc ::

Od kvarca bi bil edino pripravljen plačati malce več za http://www.bulovaprecisionist.com/en/in...

mikic007 ::

Suunto Vector. Poceni, preprosta in lahka.

Skoraj 12 let je nisem nosil, ker sem imel kao mobitel. Potem pa ugotovis, da moras ves cas cigel iz zepa vlacit, pri sportu ga moras imeti s sabo, kar je motece in se kaj bi se naslo.

Zdaj pa je super, mobitela v prostem casu skoraj ne vlecem nikamor vec in dejansko sem bolj tocen. Seveda pa ce nisi pretirano casovno omejen (ce si npr. student :)), ti je mobitel res lahko dovolj.

s1m0n ::

Shkorc, ni slaba le izgled je malo tak tak :)
Jaz sem kar nekaj let nazaj nosil Omego Geneve (od tam nekje 1970) ura še zdaj dela super je pa izgled zastarel in nekak dandanes več ne paše :)

RejZoR ::

Shkorc je izjavil:

Od kvarca bi bil edino pripravljen plačati malce več za http://www.bulovaprecisionist.com/en/in...


Zanimivo. Seiko je sicer imel to že precej časa nazaj s Spring Drive movemeneti ampak sta oba zasnovana povgsem različno. Spring drive uporablja elektronsko zavoro, da drži natančnost mehanskega dela, medtem ko tale deluje izključnio s quartz ampak ima še vedno tekoče gibanje. Kakšne so pa kaj cene? Verjetno se začnejo pri 4 mestih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

s1m0n ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Shkorc ::

Cene so za osnovne modele Precisionist od 160EUR naprej, kar se mi zdi za dobljeno zelo ugodno. Potem pa raste s fičerji ampak vse še vedno za normalne denarce.

zmaki ::

Iščem ročno uro z zelo velikim digitalnim prikazom številk
(po možnosti radijsko vodeno, ni pa nujno).
Številke ur in minut naj bodo visoke vsaj 10mm, za sekunde ni tolk bistveno.

(Enkrat sem videl takšne v Lidlu, pa nisem takoj vzel, pol pa so šle).

Ali ma kdo kakšen nasvet ?

s1m0n ::

Hm zanimiv način prikaza (magnetno) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Okapi ::

Iščem ročno uro z zelo velikim digitalnim prikazom številk


http://www.phosphorwatches.com/default....

RejZoR ::

@s1m0n
Pa imajo te smooth sweep second kazalec? Nekako dvomim, da bo ura za 150 EUR imela tak mehanizem, ker vsako mal drugačno stvar krepko zaračunajo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

s1m0n ::

Kot zgleda ga ta ima! amazon.com
with a continuously sweeping second hand

RejZoR ::

Pol je pa kar kul. Sicer mi čisto mehansko delovanje vseeno dogaja malo bolj, je pa tole zelo posrečena opcija in tud cena ni tko grozna. Je to edini proizvajalec, ki uporablja tak mehanizem al je še kakšen?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

terryww ::

ni jih čez žepne ure :)
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

RejZoR ::

Mal iz firbca me zanima če se pri nas da kje dobit kakšne priznane kitajske brande ala Sea Gull, Beijing ali Shanghai ali je za to potrebno podrezat tuje spletne trgovine oz se obrnit direktno na proizvajalca?

Mal sem gledal pa ima Sea Gull precej zanimive avtomatike z mehanizmom vidnim preko diala in ceno okoli 250 dolarjev, kar ni pretirana cena, izgleda pa zelo zanimivo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Venomus ::

Pri nas ni tega... če pa je (dvomim), so pa cene verjetno 2x višje kot na eBayu ali pa pri drugih prodajalcih iz Kitajske. Naši radi nabijejo maržo.

RejZoR ::

Kako pa je z znamko Orient pri nas. Dobit jo na Amazonu ni problem, kako pa je s servisom? Ga sploh imamo pri nas za to znamko? Sicer je Seiko pred časom kupil Orient ampak dvomim, da Seiko servisi rihtajo tud Oriente, ker poslujejo čist ločeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup moške zapestne ure do 500 EUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11539422 (20485) TheBlueOne
»

katera diver ročna ura? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15937946 (33998) GrimReaper
»

Ročna ura do max 400€

Oddelek: Kaj kupiti
2616137 (6237) ian wolf
»

Nova anketa: še nosite zapestno uro? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
6010081 (8772) macgajver

Več podobnih tem