» »

Upadanje prenosa glasbe prek P2P

Upadanje prenosa glasbe prek P2P

The Register -

Gotovo se še spomnite, kako zagnano se je RIAA nedavno lotila lovljenja vseh glasbenih piratov, ki glasbo razdajajo in delijo s P2P programi (glejte tudi povezane novice). Nihče sicer ni verjel, da bodo te grožnje pripomogle k manjšemu piratiziranju glasbe, a danes nas je RIAA presenetila z zanimivi izračuni. Oni trdijo, da so Američani še aprila letos prek interneta prenesli 14,5 milijonov skladb, mesec pozneje zgolj 12,7, junija pa samo še dobrih deset milijonov. Prav tako trdijo, da se je zmanjšalo število na internetu dostopnih skladb z aprilskih 852 milijonov na junijskih 655.

Bi pa bilo zanimivo videti, ali se je posledično povečala prodaja originalnih CD-jev, ali pa je ostala na enaki ravni. Sicer niso namreč naredili ničesar. Več o tem.

13 komentarjev

smash ::

RIAA ima pač svoje izračune...

po mojem se delež prebivalcev, ki vlečejo dol musko veča in gre samo za še eno potegavščino

SkyNet ::

"Američani"

Amerika še ne pomeni "cel svet"

:D :D
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

AtaStrumf ::

Kaj češ, če je pa folk na počitnicah, he, he :D. Jaz že en mesec nisem NIČ zdownloadal razen slo-tech linuxa >:D. No ja malo je kriv tudi Mlacomov ultra hitri™ servis moje platke. Danes mineva točno en mesec, pa tud dons ne bom dobil nove, ker nimajo nobene na zalogi in ne morejo narediti navzkrižnega testa, da ni slučajno kakšna inkompatibilnost. Še dobr, da se moram učit, drugače bi znoru.

Blue22 ::

itak pa zdej ni nobene nove pamestne muske...DJ-ji uživajo na plaži...:))
kurc kne vem kaj bi napisu

PIAS ::

Ja pa mislim da upada download muzike zato, ker je folk si skinu že vse kar si je hteu, zdej si pa skinjuje samo še uno kar je novega, al pa če mu kak star komad pade na pamet, pa tudi programov za ripanje mp3-ja je ogromno, pa greš v knjižnico pa si skineš iz original cd-ja komade pa vsaj znaš kaj maš...

LP!

PIAS

ps.: Kaj pa koga boli kurac za razne organizacije kot je RIAA... glavno dam maš komad ki si si ga zaželeu...

Toliko o tome - suckers!

partysound ::

točn tko.

dokler bo na netu musko si jo bo folk downloadu. Tko je zmeri blo. izkoristiš prvo tisto kar je zastonj. a boš šel po original cd al pa zastonj z neta. Logika. tko je blo in bo.

nj dajo pa original cdje za pol ceneje pa bo s tem konec. pomoje
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

mrTwelveTrees ::

točno tako, folk je na dopustu... pa koga sploh boli **** za to RIA...

pivmik ::

Če svojim lažem verjamejo pol pa je super.
LP, Gregor GRE^

kuky ::

ma ja no , jaz sem naprimer pobral dol že 15 DVDjev Mp3jev (razen slakov vso ostalo muziko >:D ) ,tak da nimam več kej pobrat.W Emule!

Bevcan ::

Ha ha. Folk si je v ameriki že vse kar jim je blo všeč dovnloadu. >:D

nsignific ::

12trees: boli une k zdj ze neki cajta sodiscne pozive dobivajo. Ti ljudje imajo pravno moč, ki jim dovoljuje marsikaj. Ne dvomim, da te bo tvoj lulcek nekoc se kako bolel za RIAA ali kaksno podobno organizacijo...

flipflop ::

Pa kaka RIAA.|O

Jeebs ::

Hehe, upada prenos glasbe. Logish, če so pa zdej filmi bolj popularni. Nothing has changed. :D Pa se tud ne bo, dokler bo v štacuni posran CD stal 4k!
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primer RIAA proti Tenenbaum dobil epilog

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
266862 (5961) sv-pt
»

RIAA spet zmagala

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
335627 (4157) T-h-o-r
»

Kanadski internetni ponudniki v boj s CRIA

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
82443 (2443) MrStein
»

RIAA vas bo oprostila ...

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
192790 (2790) Freelancer
»

RIAA napovedala na stotine tožb

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
202793 (2793) Sid Izprijeni

Več podobnih tem