» »

Še hroščev v procesorjih

Še hroščev v procesorjih

The inquirer -

Skupaj z novicama o popravljenem hrošču v AMD-jevih procesorjih in hrošču v Intelovih čipovjih se je včeraj na spletu pojavila še novica o nepravilnostih v Prescottih. The Inquirer poroča o več hroščih, Intel jih je uradno priznal 31. Za nekatere rešitve obstajajo, za druge še ne. Poročila navajajo, da so opisani hrošči prisotni v prav vseh Prescottih, izdelanih v 0,09-mikronski tehnologiji. K sreči vse ni tako črno, saj Intel priznava, da bo do septembra na voljo malo Prescottov, kar jim daje nekaj časa, da opisane napake popravijo, najverjetneje v novih izdajah (steppingih).

Na novico nas je opozoril ronaldo.

9 komentarjev

MKrmec ::

Mah u rit nej grejo te Intelovci nej ornk zrihtajo procesor in ga pol izdajo ne pa da majo pol ljudje HROŠČCATE procesorje!! To ljudje prcakujejo pr software-u ne pa pr procesorjih!!

NoOrdinary ::

jest mam "hroščat" procesor pa nisem opazu se:P ma ja, se bomo mogl kr navadt pomoje, sej tm dobr pise, da s kompleksnostjo procesorjev lahko prcakujem tud narascanje bugov k jim uidejo... hehe, je pa guna ni vse tako crno zlobna do gunih ki jih ze mamo :)

Thomas ::

Ne, hrošči v procesorjih bodo kmalu stvar preteklosti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr_M ::

en procesor vsebuje tok elementov, kot vsebuje en OS znakov. pa ce ma procesor npr 50 bugov, je to se vedno sigurno 100x mn kot jih ma OS....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

Ja, takrat bomo imeli tako visok p/p, da nam bo smesno, ce se bo nasel kak bug v procesorju... ;>

PS: Intel je ze pri prvih pentiumih ugotovil, da bo tezko narediti procesor, ki ne bo brez bugov...

Thomas ::

Ko bo koncem tega leta prišel ven IBM Blue Gene, bo ekstenzivno programsko testiranje proesorjev mogoče. Potem ne bo več zelo verjetno, da imajo kakšnega šurka.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CIMEK ::

Kako pa veš da ta program ne bo imel napake? :D
Prvih sto let imajo ljudje lahko veliko težav, kasneje pa zagotovo manj.

Thomas ::

Kako pa veš, da ni napake v diagnozi, da zdaj ščurek je?

"Nikoli" ne moreš biti povsem gotov. Ampak verjetnost se močno približuje 1, da je vse okay, čimveć čimbolj različnih testov smo naredili.

Kmalu jih bomo lahko zadosti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr_M ::

Thomas: bugi so se v ksnih bolj preprostih vezjih kot procesor...
.
procesorji ne bodo mel bugov takrat, ko bos lohk buge enga operacijskega sistema prestel na prste svojih dveh rok...do takrat pa lepo sanji.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvojni standardi pri kritiziranju varnosti operacijskih sistemov?

Oddelek: Novice / Varnost
262552 (2552) Microsoft
»

Intel Prescott, Socket T (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
906638 (4470) Zheegec
»

Prescotti v avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
221332 (886) JustVi
»

Zamude pri Intelu

Oddelek: Novice / Procesorji
92198 (2198) Zheegec
»

Sedaj uradno: Prescott z več kot 100 W toplote

Oddelek: Novice / Procesorji
311914 (1914) Zheegec

Več podobnih tem