» »

Internet Explorer spet služi širjenju zlobne kode

Internet Explorer spet služi širjenju zlobne kode

News.com - Pozorno preberite: uporabniki sistema Windows in brskalnika Internet Explorer ste spet v nevarnosti. Po spletu se je namreč razširil nov način razpečevanja virusov. Tokrat se lahko, verjeli ali ne, okužite že samo z obiskom spletne strani, ki vsebuje del kode, ki s pomočjo lukenj v Internet Explorerju na vaš računalnik naloži virus.

Kako se lahko zaščitite? Uradnih popravkov še ni na voljo. Če želite še naprej uporabljati Internet Explorer, je ena izmed možnosti izogibanje okuženim strežnikom, a varnostni strokovnjaki prizadetim podjetjem, ki uporabljajo IIS, nočejo povzročiti škode, zato seznam le-teh -- med katerimi so tudi npr. banke -- ni javno objavljen. Da bi vam lahko spletna stran podtaknila zlobno kodo, mora strežnik poganjati Microsoftov IIS. To pa pomeni, da bi se morali podati na nemogočo nalogo izogibati se vsem strežnikom z IIS.
Druga možna rešitev, ki je mnogo bolj enostavna in praktična, je zamenjava brskalnika. Napredni uporabniki bi verjetno izbrali Opero, malo manj zahtevni Mozillo Firefox, malomarnim pa verjetno ostane Internet Explorer.

Da bi vas zaščitili, so dobri ljudje iz stroke IT onesposobili ruski strežnik, s katerega se je skušala koda pretočiti na vaš računalnik. A to je le kratkotrajna rešitev, nihče ne more zagotoviti, da napadalci ne bodo preusmerili povezav na kak drug strežnik.

Več informacij o virusu in o začasni rešitvi.

... ali pa pojdite ven na toplo sonce in svež dež.

71 komentarjev

«
1
2

MitjaP ::

Hmmm..... Moj ljubi Mac OS X :)

Dr_M ::

Napredni uporabniki bi verjetno izbrali Opero, malo manj zahtevni Mozillo Firefox,

today everybody wants to be a fucking comedian....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

root ::

Bomo spet vidli kak hitri je M$ pri popravljanju lukn.

BigWhale ::

Mogoce bi firefox izbrali tisti, ki imajo raje GPL programje... ;)

hruske ::

tud to je res.

OmegaBlue ::

Po spletu se je namreč razširil nov razpečevanja virusov.

Se meni samo zdi al kle nekaj manka :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

element ::

Uporabniki IE so tko al tko skos v smrtni nevarnosti. Mogoče pa radi živijo na robu :D .

MasterMind ::

Al so pa mazohisti... >:D

FireFox power forever...:D

bradek ::

Kako je pa z IIS6, kdo ve?

undefined ::

>> Napredni uporabniki bi verjetno izbrali Opero, malo manj zahtevni Mozillo Firefox,

> today everybody wants to be a fucking comedian....

In to na najvišji patetični stopnji. Še dobro, da niso po napadu Blasterja vsi prešli na Linux in OS X. Tako pa se morajo občasno še vedno oglašati ubogi geeki in nas 95% uporabnikov Windows sistema opozarjati, da obstajajo še drugi sistemi.

Isto počnejo sedaj tudi z brskalniki, čeprav ne bodo povedali, da je rešitev današnjega problema povsem preprosta z nastavitvijo varnosti na najvišjo stopnjo v IEju. Fuckin' geeks.

Poldi112 ::

Iceman, mi se trudimo pomagat. Vsi pa zal niste dovolj sposobni pomoci sprejeti. Ampak ne se sekirat, tudi ti bos enkrat spregledal.

64202 ::

IceMan: kaj pa ce so shekal slo-tech in ti prvic zves za novico tukaj gor? :D

sgdjkdlsugi4 ::

Hm, po branju tega clanka in vcerajsnjem "jebanjem", da bi zbrisal neki default blank page, ki mi ga ni zbrisal ne ad-aware ne spybot search&destroy, sem se odlocil da malo pogledam, kako je z opero. Moram priznat da sn prijetno presenecen (zadnja verzija ki sem jo preizkusil je stara ze nekaj let, mislim da 4.0). Zbogom IE6 ... :)

smash ::

mah vse kar rabs je sp2 rc2

gfhr- ::

IceMan for president!

MitjaP ::

gfhr-: ...for president of the united states (zamenjava dveh enakih press)

swar ::

Dej nej da en na levo stran pejdza datum kdaj so luknjo odkril pa da se ne bo pol folk bunil ko bo popravk sele cez pol leta uzun tko za dokaz.Po moznosti se z bold rdecimi fonti da bo bodl v oci >:D

hruske ::

Iceman, če si dobro pogledal, kar dvomim, da nisi, potem si gotovo videl kaj se skriva za bližnjico, ki se skriva za napisom Internet Explorer.

Microsoft ::

mk-klavz, a nima potem IceMan prav, ko pravi, da se pred tem zavarujes tako, da nastavis na High? Tako pise na tistem IE linku na vrhu pod tocko 1 kako se zavarovati pred to nevarnostjo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

hruske ::

Ima prav, ja.

MasterMind ::

Sam kaj naredi to? Še par drugih kulj funkcij ugasne (po moje)... Zato je bolš, d maš FireFox... (ali pa Opero).

undefined ::

> Sam kaj naredi to? Še par drugih kulj funkcij ugasne

Zato pa obstajajo fine nastavitve, katere lahko po želji spreminjaš. Vklopi signed activeX, high safety java in javascript, pa imaš vse kar rabiš.

IceIceBaby ::

In pol ti drugem prvš da so geeki :)

Damn, jaz mam browser zato da browsam...se mi res ne da tam po enih finih nastavitvah zajebavat, če mi safari dela kot je treba iz prve (prav tako opera in firefox pa še kakšen).

Gikica ::

Ob takih novicah sem pa lahk samo vesela, da uporablam Firefox :))

Microsoft ::

Jst sm pa lahka vesel, da uporabljam IE in o takih tezavah ne duha ne sluha.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

hruske ::

LOL:D

Microsoft ::

Sm pac edn izmed tistih, ki se jim take stvari ne dogajajo, odkar imam SW firewall. No, po novem imam se HW firewall.

I hope i'm safe now. :)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

CaqKa ::

jaz pa komaj čakam, da se tale firefox pa mozilca tolko razširita, da bodo exploiti tudi zanjo začeli curljat.. in pol se vam bom nazaj smejal.. >:D 8-O

"Mr. ANDERSON! Can you hear the sound of vurneability?"

8-)

Microsoft ::

Vulnerable je menda prav, ce si mislil ranljivost.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

MasterMind ::

CaqKa... Sam bojo popravki prhajal po dnevih... Medtem, ko jih M$ dela cela leta >:D.

MrStein ::

Samo žal je to res. FireFox je "on the way of doom".

Stiskajo not nove feature-je z motom "bomo buge pozneje popravili". Recept za katastrofo.;(

CCfly ::

Funkcionalnost se dodaja do verzije 1.0.

CaqKa ::

"Mr. ANDERSON! Can you hear the sound of vulnerability?"


mastermind.. kr naj prihajajo...
zarad mene vsako sekundo... kdo jih bo pa vsako sekundo apdejto je pa druga stvar >:D

OSSjevci kr pičite.. sej pol boste vidli kam se boste prerinli ko boste "med prvimi" >:D

hruske ::

oss bo med prvimi, ossjevci pa ne.

MrStein ::

CCfly, nimam nič proti dodajanju featurejev. Ampak prej buge naj popravijo. Danes bo en bug porabil 1 dan fiksanja, če 4 mesece pa 1 teden...

CCfly ::

Buge kar popravljajo samo trenutno pač dodajajo tudi nove funkcije. Ko dodajaš nove funkcije pa pridejo na plano tudi novi in stari hrošči. Bodi zaskrbljen ko ne bodo več uporabljali bugzille za sledenje hroščem.

CaqKa ::

hehe.. kuj master boot record se mi že trese na disku

undefined ::

> Sam bojo popravki prhajal po dnevih... Medtem, ko jih M$ dela cela leta

Čeprav bi lahko diskusiral o (ne)resničnosti te izjave, se bom raje osredotočil na njen efekt. GPL skupnost je prisiljena izdajati "minutne" popravke, ker ima njihov software dosti več hroščev kot MSjev. Če jih ne bi, zakaj potem toliko "minutnih" popravkov?

martinsm3 ::

Hmm ... popravki ja pol pa uporabite novo verzijo Windows Update V5 , samo tukaj je potrebno opozoriti , da ni namenjena ZALIVANJU ROŽIC™ :D

CCfly ::

Čeprav bi lahko diskusiral o (ne)resničnosti te izjave, se bom raje osredotočil na njen efekt. GPL skupnost je prisiljena izdajati "minutne" popravke, ker ima njihov software dosti več hroščev kot MSjev. Če jih ne bi, zakaj potem toliko "minutnih" popravkov?

Ne to je domneva, ki si jo očitno prekopiral od neimenovane raziskave, ki jo je financiralo neimenovano podjetje. Efekt bi bil da da jaz lahko normalno uporabljam Linux mašino za svoje delo, ne da bi vsak klikal po Windows Update.

hruske ::

IceMan, :*

No, pomoje je bolj tako, da imajo toliko popravkov, ker imajo toliko ljudi, ki prispevajo popravke. Microsoft jih nima toliko, pa še tisti, ki jih ima, ga kmalu zapustijo, ker jih ne ceni. En najstnik je v enem mesecu najdu 20 lukenj v IE, pa ga niso niti šljivili kaj šele poplačali. In da, zmenil se je, da dobi plačilo.

CaqKa ::

kar iceman pravi je res.. saj se tisti minutni popravki dogajajo v samem microsoftu še preden pride izdelek v javnost...

hruske ::

tud to je res.

CaqKa ::

en komentar na zadnjo anketo..
procent v prid IEju se bo z puščanjem ankete še dalje samo večal..
to pa zato ker tisti kiri nimajo cajta prit čeknit na net.. tudi nimajo cajta se ubadat s tem kaki browser imajo in pač uporabljajo default browser... kar pomeni dodatne točke za IE bravo :)

BigWhale ::

> GPL skupnost je prisiljena izdajati "minutne" popravke, ker ima njihov software
> dosti več hroščev kot MSjev.

To je samo tvoja spekulacija, zberi nekaj neodvisnih linkov, ki to potrdijo, kjer so presteti bugi na eni in drugi strani, ocenjena varnost/nevarnost teh bugov, posledice bugov in kako hitro so bili popravljeni.

Vsako nadaljnje tvoje nakladanje ni vredno nic. Skoda bandwidtha zanj...

Pet linkov neodvisnih linkov. Ce jih najdes ti dam prav, s cimerkoli drugim sploh ne odgovarjaj, ker nima smisla.

CCfly ::

Da ne omenjamo tega, da moraš izbrati katere programe boš sploh upošteval, glede na siromašnost Oken.

ghaefb ::

>Čeprav bi lahko diskusiral o (ne)resničnosti te izjave, se bom raje osredotočil na njen efekt. GPL skupnost je prisiljena izdajati "minutne" popravke, ker ima njihov software dosti več hroščev kot MSjev. Če jih ne bi, zakaj potem toliko "minutnih" popravkov?

IceMan ne morem verjet... ko že mislim da si povedal največjo bedarijo, priletiš z novo še večjo :D
ne morem verjet res >:D

Mr.B ::

Pri odprtokodnih zadevah, je lažje najti in rešiti bug, seveda pri mikrosoftu zaradi nedostopnosti kode, težje. A je to plus ali minus je bolj dvorezni meč. Pri MS-ju 99% težav zaradi nesposobnega uporabnika, pri Linuxu 99% zaradi nesposobnega Administratorja.
Seveda je zraven treba pri enačbi upoštevati še faktor lenosi administratorja za obe varianti.

Sicer je današni w2k3 sistem s toliko bugi, da je sramota da da kaj takega ven, pa prvi SP bo šele maja naslednje leto.

Sicer pa morate uporabnike blokirati, kaj smejo na internetu gledati oz. delati itd....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

CaqKa ::

pomojem pa ko posešteješ vse tiste mini buge iz raznih nightlijev, in potem vse tiste ki pridejo recimo enkrat na mesec pri msju, dobiš ravno isto cifro... navsezadnje oboje programirajo ljudje.
navsezadnje.. pri msju morajo vsi imet šolo da sploh lahko programirajo.. pa določene izpite.., pri linuxu pa ti ni treba... lahko se nek navadn janezek, ki je nekaj slišal začne spravit k programiranju.. vem da je malo fejst ekstravaganten primer.. ampak je resničen.. prav zaradi odprtosti in zaprtosti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IE 7 preko samodejnih posodobitev

Oddelek: Novice / Brskalniki
263618 (2545) neoto
»

Uporabniki Firefoxa niso za oglaševalce

Oddelek: Novice / Brskalniki
273222 (3222) necromncr
»

Začasni popravek za varnejši splet z Microsoftovim Raziskovalcem Interneta

Oddelek: Novice / Varnost
162311 (2311) MrStein
»

Microsoft Windows 2000 source code leak

Oddelek: Operacijski sistemi
444193 (2440) willson
»

Nič več Internet Explorerja za MacOS

Oddelek: Novice / Brskalniki
102418 (2418) Road Runner

Več podobnih tem