» »

zakaj je takšen račun

zakaj je takšen račun

giovanni_ ::

Živio! imamm en zelo moteč malo manj računalniški problem.
sem študent in živim v mb. s cimrom sva dobila račun za 10500 sit elektrike. ker je zame absolutno preveč.

porabniki: luči v enosobnem stanovanju
hladilnik je malo starejši
2 računalnika en 24 ur dela, drug pa mejčeken manj
mikrovalovna dela 5 min na dan
1 nova sony televizija.

varovalke so ene 16 druge 10 amperske.

baje je to povezan na števec in sem zadnjič vrgel elektiko ven in se je ustavil, tako da potem že kaže prav:)

tako da če ima kdo kakšne predloge lepo prosim

Lp

Ch4N93 ::

če imaš dostop do števca tedensko kontroliraj stanje in si ga zapiši

potem lahko izračunaš stroške za elektriko-srednja vrednost kilowatne ure je pribl. 16 tolarjev
Ni nam lahko...

overlord_tm ::

o tem se je že debatiral
klik

drugač pa pomaga kakovosten napajalnik, ker so izgube manjše:))

Phoebus ::

1) pri elektriki se plačuje nek "povprečen" znesek, kar pomeni, da ti oni na osnovi elektrike, porabljene prejšnje leto, računajo letošnje obroke -ker števce berejo samo 1x / leto. Tako da dejansko plačuješ za tiste od lani če si najemnik, tisti drugo leto pa bojo plačevali manj čeprav bodo pokurili veliko več.

2) računalnik 24 ur / dan. Recimo da je srednje normaln azadeva 100W, to je 2.4kWh / dan, to je 38.4 sit. Pomnožiš s 30 dni, je to 1150. To je mišleno za srednje žalostno stvar, če ima računalnik več diskov, pa še kak monitor, ipd, seveda poraba naraste.
Ker se pri drugem, ki je pol dneva prižgan, uporablja še monitor, prištej še jurja pa pou za drugega...če imaš pri prvem še monitor, je to 3, 4 jurje samo za računalnika.

Mikrovalovka 5 ur????? Uuuu :) Imaš 600? 800W? recimo da je 700, to je 3.5kWh / dan, je to 105kWh / mesec, to je 1700 SIT...

Samo računalnika in majkrowejv torej 5+ jurjou. Bojler? Luči? Radio? V bistvu elektrika sploh ni tako poceni.

mcrastur ::

eh..računalnik ni kriv za to:\
kaksn glup hladilnik al pa ce vodo prevec grejeta :)

cekr ::

Najprej pa sploh poglej na račun, kaj so ti zaračunali. Lahko, da je samo poračun.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mare_ ::

akhm... Phoebus: mikrovalovka - 5 _minut_ ;>

Phoebus ::

Aja, sem prehitro prebral...sej sem samo debelo gledal kaj dela 5 ur z mikrovalovko....>:D

PPG78 ::

Saj je Phoebus že lepo povedal kako je s porabo, sem se pa vseeno odločil da pokažem spodnje slike na katerih se lepo vidi poraba računalnika.

To je poraba ko je PC ugasnjen, ampak priključen v vtičnico.

To pa je poraba ko je PC prižgan (oziroma cca. 15W manj ker je tukaj pomerjen še napajalnik za fotoaparat), lepo se vidi da je poraba okrog 190W.
Računalnik je P4/3GHz; 17' monitor

Je pa hladilnik lahko kar velik porabnik če je že star oziroma iztrošen, saj mu v tem primeru veliko časa dela kompresor in posledično veliko porabi.

LP, Peter

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

perci ::

Ja Phoebus, ti res plačuješ izračunane zneske, ampak na koncu leta se itak naredi obračun vsega porabljenega štroma in doplačaš kar si še ekstra porabu.

A ni tko?

OrlyTM ::

alpa dobis nazaj razliko (oziroma gre v dobropis) ... kar pa je sicer precej redko ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Pudding ::

PPG78 kaksen porabmeter je to? :)

PPG78 ::

Pudding, uporabil sem TOLE.

LP, Peter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712454 (10772) feryz
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749780 (36404) Duhec
»

Poraba el. energije v gospodinjstvu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6324082 (22649) gruntfürmich
»

Poraba elektrike?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
358635 (7560) janez5
»

koliko elektrike porabi PC?

Oddelek: Pomoč in nasveti
103196 (2866) Borci

Več podobnih tem