» »

Pretiravanje pri anti-spam?

Pretiravanje pri anti-spam?

Tic ::

Zdej sem gledal malo oglase, pa mi je kar slabo ratalo kaj folk dela. Namesto, da bi dajal email naslov na klik in celo pravega dejansko delajo recimo:

ime (afn) domena.com
Ponudbe sprejemam na mail ODSTRANI NO@SPAM
Veliko takih.

Men gre to ful na jetra, sploh v tem božičnem času.

Vedno dam pravi mail, čisto vedno, a spama nisem dobil zadnjih 6mesecev niti enega.
persona civitas ;>

kuglvinkl ::

Kateri mail pa običajo objaviš?
Your focus determines your reallity

Tic ::

owca ima antispam ampak afaik, ti to sporoci?? :\
persona civitas ;>

AndrejS ::

@Tic:

Blagor tebi !

Tic ::

Mislm, nekoč davno sem imel mail z 100 spam sporočili dnevno.

Samo še vedno mislim, da so userji sami krivi za to, da jih dobivajo. Pač stranem, ki jim ne zaupaš 100% ne daš "pravega" naslova, ampak rezervnega. Vsaj tako imam jaz. Imam 3 emaile (email.si za spam, owca za vse ostalo in gmail za backup in za dober online dostop). Na email dobivam samo spam in ga uporabim le takrat, ko vem da ni 100% zadeva. To, kar delajo pa sedaj na stju v malih oglasih je pa naravnost ... nimam izraza za to trenutno. :)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Matek ::

Tic, ni problem v straneh, ki se igrajo s passwordom, ko jim ga zaupaš. Spamerji največ emailov dobijo prav s skeniranjem raznih sajtov, forumov, irc kanalov in ostalih mest, kjer uporabniki objavljajo svoje emaile. In če ne daš BREZ@REKLAM ali česa podobnega v svoj mail, ko ga kje javno napišeš (pa tudi, če je to neka ugledna stran kot s-t), obstaja možnost, da ga bo kak spamer pobral. Tebi se to do sedaj še ni zgodilo - super, imaš srečo, ampak če tebe iritira, ne moreš kar zahtevati od drugih, naj to nehajo početi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tic ::

Kot prvo ne zahtevam, le pravim, da se mi zdi, da pretiravajo. Drugo je skeniranje strani. Dobro poznam kako to deluje, in tudi vem, da imajo programi precej pametne algote, da sami odstranijo NO@SPAM.
persona civitas ;>

Matek ::

Mja, saj zato je boljše uporabljati kako drugo besedo, BREZ REKLAM ali kaj podobnega, ali pa napisat vse z besedo, da poskušaš vsaj nekako zmesti program. Sicer pa še vedno menim, da imaš pač srečno naključje, da ne dobivaš spama...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tody ::

da nebi si mislili owca je tako dobro zaščitena da je malokateri strežnik za pošto tako. Na nestu smo o tem razglabljal in se nas je ene 5 strinjal z zgornjo trditvijo. Zdej pa če rečeš da na email.si nimaš nobenga spama se ti upam v obraz rečt LAŽNJIVEC !

Microsoft ::

Heh, mate pa nekateri res dosti tezav s tem spamom. Jst sm v letosnjem letu dobil nekje ~10 takih mejllov. Dosti malo.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Matev ::

zadnje dni dobimam konstantno maile z ključno besedo pharmacy

hotmail je spam frendly
vse dobiš sicer že filtrirano v junk mail a vseeno

MadMax ::

Tody:
LAŽNJIVEC? :D
Pa vseeno se malo umiri, ker jaz recimo na email.si dobim kvečjemu 1 spam mejl na mesec.
Pa ga uporabljam v 80% korespondence.

Sicer je pa najboljše sredstvo za preprečevanje spama to, da vse vaše kolege, kateri vam pošiljajo vse mogoče đouke in ostalo navlako, naučite uporabljat BCC.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tic ::

Tody: Na srečo imam ravno email.siov email namenjen za prejemanje spama.... :)
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

email.si zaključuje svojo zgodbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6312984 (9796) FitnessBoy
»

Zakaj je na Gmailu toliko spama?

Oddelek: Omrežja in internet
252439 (1648) michel
»

Trenutni TOP e-maili (po zanesljivosti)

Oddelek: Omrežja in internet
323025 (1959) ;-)
»

Za vse ki poterbujete zastonj poštni predal

Oddelek: Omrežja in internet
429913 (7596) kiaara
»

Email.si problemi ?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14216642 (13324) the_unborn

Več podobnih tem