» »

Zalman 7700 manjsi od povrsine amd 64?

Zalman 7700 manjsi od povrsine amd 64?

Racunalnik ::

Zdele montiram zalmana 7700 alcu na procesor in vidim da po dolzini ima 4 cm kot je dolg procesor,po sirini ima pa samo 3 cmje na robovih se manj,medtem ko je procesor tudi po sirini 4cm sirok.

Zanima me ali mora biti cel procesor povrsinko pokrit 4x4cm ali je jedro najvecjega segrevanja bolj na sredini?

trek@s ::

Si ti pogledal kdaj, kakšna je stična površina procesorja in hladilnika?

Racunalnik ::

Kaj ma pa zdej to veze,kaksna je sticna povrsina?Sej jest sprasujem kje je najbolj vroca povrsina procesorja in ce je slucajno povsod potem nevem kaj so razmisljali pri zalmanu.

Dr_M ::

najbolj se segreva na levem pinu, cist na desni strani.:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Racunalnik ::

Dobr duhovitost je eno,drugo ja pa vase pametovanje zadnje cajte.
Ker nekaterim ne delajo prevec mozgani bom pojasnil kaj sprasujem.
Spraseval sem ce se procesor po celi povrsini greje in to zato ker ima to 4x4 ploskev LAHKO tudi zascitno in ima v resnici manjse jedro ,tako da nevem kaj vam je to tolk nerazumljivo vprasanje.

Ce je to cela prava povrsina 4x4cm potem imam 1cm ne hlajenega procesorskega jedra in v tem vidim jest problem in se enkrat povdarjam da nehate pametovati in se delati norca ker stem samo kazete da nimate pojma.

Vprasanja so mogoce nasplosno malo cudno zastavljena(ta vprasanje NE)ampak na svetu je veliko ljudi in vsakomur se bo zdelo nekaj narobe.
Ce bi pa spraseval o procesorju in hladilniku in hkrati vedel vso sestavo bi pa to sam napisal ker pomoje da tega trenutno noben neve in se zaradi tega nekateri delate pametnjakovice in norca kot da ste ze dali takih amd64 procesorjev miljon cez roke.

2tiLen ::

Jedro nima površine 4x4 cm.... :\ tisto je heat spreader... zato je čist vseeno... lahk komot montiraš...

Nč bat... :D

Racunalnik ::

No vids HVALA BOGU da obstajate se taki k preprosto odgovorite na vprasanje.

Tudi mene je matral ta heat spreader zato ker ni deloval kot nek plehec ampak je delovalo res kot da ima tolk velko jedro.

Recimo tale jedro od P4

se lepo vidi da je to pleh,pri amdju pa zgleda prov kot da je to jedro,v bistvu mel sem starega amdja in ma tam na jedru skoraj indenticno kovino/zlitino.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Jaffa ::

Aaaaawsome. [8-)]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Članek: Kištica utišaj se (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13613148 (8143) Glicerin
»

hlajenje procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71034 (948) cholt45
»

Vodni bloki na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
915938 (3659) Fury
»

Kako se bodo navijali bartoni?

Oddelek: Navijanje
211064 (804) Fury
»

AMD XP in jedra

Oddelek: Kaj kupiti
271303 (882) Uporabnik

Več podobnih tem