» »

hlajenje procesorja

hlajenje procesorja

MagElan ::

hej upam da je kdo tu ki se bolj spozna na modifikacije ... bla bla bal
v glavnem mene zanima kaj bi se zgodilo ce bi namesto termalne paste, al pa kar poleg nje, rebrasti hladilnik prilotal (prispajkal slo.)na procesor. kar se tiče toplotne prevodnosti po mojem ne bi smelo biti problemov...
kaj menite
-=MagElan=-

gfighter ::

8-O 8-O 8-O Kakšna ideja!?! Po mojem boš uničil procesor, ampak če boš pa poskusil, pa poročaj o rezultatih.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Hux ::

Eh? kak pa mislis da bo to delovalo? Kak bos procesor enkrat ven vzel. Kak bos hladilno pasto enrkat namazal? Hm noway man. Kam pa mislis zalotat na jedro procesorja? hm pozabi oz vsej povej zakaj bi to pocel 8-O

BluPhenix ::

Če prilotaš bakren hladilnik na heat spreader nebi smelo bit problemov, če boš pravilno lotal, lahko tudi da ideja ni slaba, saj bi bil res optimalni stik med površinama.

Problem je ta, da je take velike površine kot sta head spreader in cooler zelo teško lotati.
Recept bi lahko bil:
- na heat spreader položiš nekaj koščkov cina
- rebro segreješ tako, da ima stična površina dovolj temperature za cin da se stopi
- stakneš oboje skupaj in čim hitreje stvar ohladiš

Če hočeš probati daj. Ne odgovarjam za uničen procesor ali kateri drugi kos opreme, opekline in vse ostalo.

P.S.: Določene stvari se da lotati tudi s fenom, tistim za bužirke in podobno, tako se namreč ponavadi odstranjuje SMD čipe.

Zgodovina sprememb…

Hux ::

in med tem postopkom jedro procesorja prepreces. :D

BluPhenix ::

Hux zakaj pa?

Če procesor ne zdrži delovne temp 70 stopinj to še ne pomeni da nebi zdržal trenutne temp lotanja.

Kako lahko potem prilotaš čipe, kateri so deklarirani od -20 do +70 stopinj?

Še ena možnost pa je, da vzameš dol heat-spreader ga nalotaš na rebro in potem nazaj montiraš.

Spajky ::

mah, daš vmes pokrova proca in coolerja tako malo ArcticSilver5 paste, montiraš hladilnik, pol pa popečeš v ponvi kot jest pa je ... :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

cholt45 ::

In kaj boš s tem dosegel? Perfektnega spoja itak ne!
Mogoče sem samo jast, vendar se mi zdi ideja spajkanja nečesa na čip, medtem ko maš hiljadu drugih možnosti za rešitev problema, žokanje v kilo dreka!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi test Nehalema (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6112899 (8221) PrimozR
»

[Fork] Vroče temperature CPU-ja

Oddelek: Strojna oprema
411453 (1453) M-XXXX
»

Hladnilnik za navitega Bartona na Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262218 (1493) Grimlord
»

Zalman 7700 manjsi od povrsine amd 64?

Oddelek: Strojna oprema
7926 (811) Jaffa
»

Hladilna rebra in rami.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91031 (854) glinik

Več podobnih tem