» »

Mini dv kamera kot webcam kako

Mini dv kamera kot webcam kako

martel ::

Imam sony mini dv kamero pa mi nikakor ne rata da bi čez usb delala kot webcam. Prosim za pomoč..
.........
  • polepsal: CaqKa ()

CaqKa ::

kaj pa preko firewire?

martel ::

mam tud firevire sam programa ne ki bi to povezal...
.........

CaqKa ::

ti samo poveži.. bo potem messenger/karkoli že ugotovil da je nova naprava na spregledu.

martel ::

pa noče messenger sploh zaznat če tko sam prklopm...a ti maš na ta način webcam ali...?
.........

CaqKa ::

ja kolkor se jaz spomnim dajo winsi kamero priklopleno preko FWja posameznim programom na voljo.

sinko999 ::

Tisti USB na sony-ju je samo za slike če ima DV kamera možnost spominske kartice, poglej v priročnik če ne verjameš firewire pa je za sliko in zvok.

LP
Ni? ni ve?no !

iMNATA ::

Na toms hardware je en clanek in link
Orange ware ima en programcek ki naj bi winse preprical da je tvoja kamera webcam.
Mam iste zelje kot ti sam men kamere sploh ne zazna. Aja zadeva bo tekla le preko firewire oz soniyev i.link ali kot vsi poznamo IEEE1394

programcek je webcamDV

..aja pa ce mas XPje in SP2 bos verjetno imel tezave... jaz jih imam
Lp Sporoči če ti bo kaj uspelo!
Never! Never! Give up Sir Winston Churchill

CaqKa ::

tak:
vštekal sem kamero v računalnik, in kot vedno se je pojavila v "my computer" ikonica firewire kamere.
kamero sem preklopil v "camera" modus. kliknil na ikonico v my computer, ter lahko gledal sliko ki jo je trentno videla kamera.. z desnim klikom lahko še slikce grebneš ipd...
nato sem šel v messengerja (6.2.0137)
hotel zalaufat kamero pa ni delalo. javi napako da že nek servis uporablja kamero. torej je bilo treba ono v my computer izklopit, kako sem to naredil? izklopil in ponovno vklopil kamero.
nato sem v msnju imel na razpolago webcam preko firewire.
če se kamera izklopi po petih minutah je to zato ker imate noter kaseto. dajte jo ven.


winxp sp2 vse dela brez dodatnih programov. tako da ne bluzit.

iMNATA ::

U smo brihtni... brez zamere :))
Meni pa recimo ne pokaže kamer v my computeru in kaj pol?
na drugih forumih sem prebral da ima precej folka problemov na prehodu iz SP1 na SP2, in ve kaže na to da se pri microsoftu niso prevec potrudili pri novih driverjih za service pack 2.
Ko priklopim kamero na kom ni nobenega piska in nobenega okenčka, tudi v device managerju nic ne zazna. Pa kamera je vkloplena na strom pa kaseta je tudi vzunaj, pac pri vseh ne gre tako gladko kot pri tebi.
Tako da bi sprobal eno resitev, ki sem jo nasel na net... pac se mi ne da ponovno instalirat winsov pa bi prosu ce mi lahko kdo iz Service packa 1 poslje sledece driverje
1394bus.sys
dvcam.inf
dvcam.sys
ohci1394.sys
usb001.exe

Ce pa mislis da sem edini s takim problemom si pa preberi malo na tem linku, ki pa ni edini s to temo....


Hvala in lep pozdrav!

-------------
skrajsal sem ti link, ker raztegne forum - P.
Never! Never! Give up Sir Winston Churchill

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

iMNATA ::

Mogoče še ta informacija ...
moja kamera ni miniDV amak D8

mogoče je kakšna razlika
Never! Never! Give up Sir Winston Churchill

CaqKa ::

jaz ti nekaj povem. tako napako kot je ta boš prej odpravil z novo inštalacijo winsev, kot pa odkrivanjem tople vode in iskanjem teh dlljev in sysov..

če pač rabiš te fajle.. kaj te ovira da dol potegneš sp1 in si iz exeja vun extraktaš potrebne fajle?

CaqKa ::

jaz imam tudi d8. sony trv320e
ja razlika je. v mediju. v tem kaki podatki se pa prenašajo preko firewire pa ni razlike med d8 in obično dv kamero.

iMNATA ::

Ja v cem je pa pol problem ????

Sem prebral vse možne fore... tudi te da imajo sonyeve kamere nekoliko globje konektorje .... in da bi to lahko bil problem.

glej: zdej mam na frisno spet instaliran service pack 2 in vsi updejti ki mi jih automatic update najde, kamera ki jo posedujem je sony cdr trv 520e, kabel ki sem ga kupil je od Belkina 6-pin/4pin in pol mam se adapter ki 6pinski priključek pretvori v 4 pinskega ker začasno bi hotel vse skupaj na notesniku uporabljat (kasneje bom na domač pc zadevo prestavu)kamero priklopim , kaseta je že zunaj, kamera je priklopljena na štrom, zalaufam winse... prižgem kamero dam na camera (je potrebno pritisnit gumb za snemanje?) in cakam da se bo kaj zgodilo, pa kot sem ze povedal nic.... mogoče je napaka v kablu al pa adapterju sam kako to preverim razen da obe stvari nesem zamenjat.
Never! Never! Give up Sir Winston Churchill

CaqKa ::

Sem prebral vse možne fore... tudi te da imajo sonyeve kamere nekoliko globje konektorje .... in da bi to lahko bil problem.


ma daj ne seri no. kaj pičiš zdaj to neko zaroto proti sonyju?

vklopiš računalnik, ko prideš v windowse, greš pa povežeš kabl med kamero in računalnikom, nato na kameri obrneš šalter iz off na camera.
greš v my computer. je tam ikona za sony kamero ali ne?

iMNATA ::

NE

pa ne kujem nobene zarote proti soniyu, sam take izjave sem dejansko prebral na raznih forumuh pri ljudeh, ki imajo podobne težave.
Never! Never! Give up Sir Winston Churchill

CaqKa ::

inštaliraj windowse na novo. in daj sp2 na svežo inštalacijo, ne na tako ki je že prestala, nevem... 3000 delovnih ur...

iMNATA ::

Ok!
Bom se to probal, drugac sem pa mislil se kabel zamenjat (za vsak slučaj, da ni z njim kaj narobe) in vzel 4/4 pinskega
Hvala!

Bom sporočil če mi je uspelo.
Drugače veš da bom še težil :D
LP pozdrav
Never! Never! Give up Sir Winston Churchill

CaqKa ::

če imaš drug kabl potem res prej probaj z drugim kablom, glede na to da imaš nek čuden prekonektor vmes

iMNATA ::

Izgleda da je bila res težava v prekonektorju oz. z drugim kablom,
(upam da ne s slednjim, ker ga bom se rabu na domacem PC-ju)sem sel danes kupit nov 4/4 pinski kabel in DELA!!!:))
Ni blo treba niti winsov na nov instalirat niti carat z gonilniki!

Hvala za pomoc CaqKa!
Never! Never! Give up Sir Winston Churchill


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I.link = Firewire

Oddelek: Zvok in slika
52636 (2572) Vikking
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697282 (6430) BadWolf
»

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736637 (5030) pivmik
»

Problemi z DV kamero Panasonic NV-GS15

Oddelek: Zvok in slika
121698 (1551) ponky
»

Web kamera

Oddelek: Zvok in slika
222309 (1944) CaqKa

Več podobnih tem