» »

Web kamera

Web kamera

Magic ::

Zdravo!

A kdo mogoče ve koliko ''dometa'' imajo web kamere, konkretno Logitech QuickCam Zoom?
Torej, a lahko posnameš samo kar je zelo blizu kamere npr. obraz, ali nese tudi kaj dlje npr. 3 metre, s tem da kakovost pri tej razdalji ni pretirano slabša od tiste čisto blizu?

Hvala!

p.s.: če je že kdo pisal o tem, se opravičujem, malo sem iskal in nato obupal, iskalnik pa ne dela. :)

Magic ::

Očitno sem postavil težko vprašanje, nihče se še namreč ni dotaknil mojega vprašanja. Razumem da so takšne kamere zaenkrat še bolj redkost, ampak ali res ni nikogar, ki je že kdaj sprobal kakšno web kamero.
Povejte vsaj, če je kje kakšna stran, kjer bi lahko našel primere - vzorce takšnih posnetkov.

Hvala!

CaqKa ::

glede na to da si živčen da še ti hihče ni dal odgovora..
jaz bom reko da so kvalitete teh kamer primerljive z onimi na telefonih..

Senitel ::

Ja če ima kamera optični zoom, potem lahko seveda pozumiraš tudi objekte, ki so dalj stran. Če pa kamera nima opričnega zooma (ali pa ima blazno popularen digitalni zoom) potem imaš pač ustrezno miniaturno slikico...

profii ::

ja jst mam labtecovo najcenejšo za skor 7k sit in je slika tudi na 5m cist vredu.

Keyser Soze ::

DA ne bom težil z nanovo odprto temo(ker je bil Caqka nekam živčen lansko leto) bom zastavil vprašanje kar tu. Na trgu je eno malo morje kamer za web. Od par do par deset jurjev. In po pravici povedano ne za ene ne za druge ne vem kako se obnesejo.

Imamo sorodnike v tujini (ZDA in Kanada) in zato opravljamo veliko mednarodnih pogovorov, čemur bi se lahko izognili z komuniciranjem preko interneta. Tu bi prišla v poštev tudi kamera. Poleg tega, da zadevo nemalokrat rabim, ko je potrebno kaj slikat(za objavo na internetu - prodaja, ipd.) ali za kakšno dokumentiranje.

KAtero kamero bi bilo pametno kupiti, da je slika dokaj kvalitetna(da se razloči osebo tudi v nenjboljših svetlobnih pogojih) in da dela zmerne in razločne fotografije(malo šuma je pa že lahko).

P.S.: He, he... Sm pozabu. Dobro bi bilo da ima tudi mikrofon ne. Glede na to, da se ne bi samo gledali ampak tudi pogovarjali.:\ Gledal sem pa tole kamero.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

glede na ne najboljše razmere kot praviš.. jaz priporočam domačo digitalno kamero (ker jo pač že ima skorajda vsak)
priklopiš jo preko firewire in messenger jo prav lepo prepozna.
dela zvok in slika.
poleg tega da je slika v popolni temi z mojo kamero bila pri 60 W žarnici v sobi boljša od onega ko je 60 W žarnico obrnil v sebe. imel pa je kamero integrirano v pokrov od notebooka :)

yayo ::

@ keyser

wow, moj prvi post v tem forumu, upam, da bom uspel sklempati skupaj kaj koristnega :D

Med webcamerami veljajo Logitechove za najkvalitetnejše. Katerikoli model boš izbral bo dobro delal. Je pač odvisno od tvojih želja in finančnih zmožnosti. Lahko kupiš noname kamero za par jurjev in bo slika temu primerna, motna, neostra, pogosto boš na ekranu zelen, rdeč, moder, pri slabih svetlobnih pogojih pa se tako ali tako ne bo nič videlo... Če želiš, da sogovornik tudi dejansko vidi s kom se pogovarja se ti po mojem izpača vzeti Logitech. Ta, za katero se zanimaš je odlična. Kar se tiče zajemanja statičnih slik boš kmalu uvidel, da je to bolj tako... ker pač ima kamera le dva metra USB kabla in je ne boš mogel odnesti v garažo, da bi fotografiral avto za v oglasnik:P Logitechove kamere imajo vgrajen dokaj kvalitetni mikrofon, bo pa problem, če imaš pc v hrupnem okolju, oziroma če ne želiš, da tvoja okolica sliši o čem se pogovarjaš. Tudi do piskanja lahko pride zaradi zvočne šlinge med mikrofonom in zvočniki. Sam za pogovore raje uporabljam najcenejše Trustove računalniške slušalke z vgrajenim mikrofonom (najcenejše zato ker rad s koleščki od stolice povozim in precvikam kabel...) Kar se tiče programov za videoklepet sam uporabljam MSN Messenger (in ne Windows Messenger ali Netmeeting)
in Yahoo Messenger (je najlepši, najnaprednješi, s kupom opcij)

Keyser Soze ::

Jp, jaz bi tudi priklopil digitalno kamero oz. fotoaparat po domače na kompjuter. Ampak izgleda da sem eden redkih, ki je še nima.:)

Poleg tega, si ne bom kupoval ene takšne povprečne domače kamere ala Canon A75 idp., ampak bom vložil malo več denarja. Trenutno ciljam Sony F828. Upam da bom kmalu imel 200 jurjev odveč. :D

Torej... upam, da je to glede Logitech kamer res. Da so kvalitetne. Sedaj moram samo še dobit kakšno ugodno ponudbo za tole zoom quickcam, pa bo...

P.S.: Avta pa verjetno ne bom fotografiral. Kvečjemu sebe... Za Ona:On male oglase.:P

Keyser Soze ::

A ima kdo mogoče doma kakšno Logitech QuickCam Zoom kamero, pa bi lahko tu prilepil eno sliko ob normalni svetlobi ter eno ob slabih svetlobnih razmerah. Sliko posnetka (snapshot iz AVI filmčka).

Ali pa kakšne druge kamere za katero misli, da je OK.

bacil ::

yayo...zanima me kako zoptiziraš delovanje kamere, kaj oz. kateri programi jo motijo med samim delovanjem,...? (pro 4000?

CaqKa ::

predvsem pazi da ni kakih večjih predmetov med snemanim objektom in kamero.

jjjjjjj ::

Jaz imam neko Philips PCV820k/00 web kamero.
Ali kdo ve, kako jo lahko8-O priklopim na Slo-Tech Linux.
Ce kdo ve, naj prosim pove.
Imam tudi digitalen fotoaparat (Nikon Coolpix 2200), pa tudi ne vem kako ga priklopit.

CaqKa ::

vprašanja v zvzei z slotech linuxom nameni tisti temi. temo boš našel v oddelku operacijskih sistemov.

giko97 ::

Kako pa izgleda ta firewire priključek oz. vhod pri računalniku? Sem probal že preko USBja in na messenger pa zadeva ne deluje!

steev ::

Se opravicujem ker ti mal temo kradem...

Tut jst mam en digitalno kamero, pa mam tud firewire pa jo messenger ne zazna. Nek programcek MiroVideo (uporabljam ga za zajem videa iz kamere) pa jo lepo prepozna. Aja, to mam eno FireWire PCI kartico (Pinnacle DV200, staro). Kaj naj naredim, da jo zazna. Pomagejte mi !
:|

CaqKa ::

firewire:






usb:




upam da so razlike vidne.


steev kaj pa javi messenger? kakšno napako?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: CaqKa ()

steev ::

Sploh ne morem najti kamere. Tm mas pac neke moznosti katero kamero izbrt, pa nobene ni.

Kaj naresti? Nove gonilnike? :\ :\
:|

CaqKa ::

nobenih gonilnikov ne rabiš za priklop preko firewire. (če imaš xpje)
poglej v my computer če ti najde kamero.

steev ::

Ne, ni je. Samo s programom MiroVideo dobim sliko iz nje. Drgac mam WinXP...
:|

CaqKa ::

potem pa ti nekaj na povezavi šteka. za firewire kartico poišči novejše gonilnike. imaš sony kamero? starejšo, novejšo?

steev ::

Nop, kamera je Canonova, stara je nekaj let, samo to nebi smelo biti ovira, ali pač...
:|

CaqKa ::

jah ne.. da neboš potem stokal da ti nisem reko da si driverje za firewire kartico posodobi.
mislim.. folk prebere deset vprašanj odgovori pa samo na ta zadnjega.

ja jaz tudi mislim da nebi smelo igrat neke velike vloge. naj nekdo potrdi ki ima canon dv kamero. jaz lahko samo za sony govorim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Live Streaming (kamera v živo)

Oddelek: Zvok in slika
182403 (1476) AtaStrudl
»

Kateri web cam?

Oddelek: Kaj kupiti
273821 (2675) roli
»

Katero kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
395076 (3915) Gwanaroth
»

Katero Web kamero kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
82281 (2093) Tomson
»

Digitalna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636030 (5131) Caligula

Več podobnih tem