» »

Zelo velika poraba CPE, vendar samo ob prižigu programa!!!

Zelo velika poraba CPE, vendar samo ob prižigu programa!!!

gapi000 ::

zanima me, če je normalno (meni se ne zdi), da se ob prižigu skoraj kateregakoli programa CPE dvogne na 100%??
na promer: kliknem na slovarje ASP, ki mi na disku uasedajo vsega skupaj 60MB. ter za delovanje ne bi smeli uporabljati več kot 64MB RAM-a, pa vendar mi CPE ob kliku na zaželjen slovar skoči na 100%, in ne samo za kako sekundo, ampak za kar 5s ali več....
kot drugi primer pa bi vzel antivirusni program NOD32, ki mi je do pred 20 dni deloval normalno, ob kliku za pregled izbrane datoteke, se mi je odprlo okno NOD32-pregledovalec na zahtevo (ročno upravljane), ter v sekundi pregledalo vse tja do 2GB velikosti, za večje datoteke pa je seveda porabil kakšno sekundo več. sedaj pa ko odprem NOD32-ptegledovalec na zahtevo, se mi odpre okno, potem pa kar nekaj časa porabi za pregledovanje pomnilnika, ko pa konča, pa se mi izpiše čas pregledovanje in je skoraj vedno 0sek. kako pod milim nebom je možno, da se potem pregledovanje zavleče v celih 30 sekund in +?????

no, da vam podam še konfiguracijo mojega PC:
AMD ATHLON 3500+
1024MB RAM (2x 512MB)
.
.
.
.
in pa še to: PC je bil kupljen januarja letos, natančneje 23.1.2006
PC pa so mi tudi stestirali (so naložili winse, ter vse osnovne programe), ter mi rekli, da je vse OK.

prosim za pomoč!

hvala,
Večna bo Slovencev čast!
  • spremenil: gapi000 ()

gapi000 ::

no, res bi vas prosu za kakršno kol pomoč ter nasvet.
Večna bo Slovencev čast!

R33D3M33R ::

Ob prižigu programa imej vedno odprt Task Manager ali še bolje Process Explorer. Tako boš videl kateri program ti porabi toliko CPU. Možno je da je krivec celo NOD32 ali pa da imaš virus. Poskusi zagnati računalnik brez da bi imel prižgan NOD pa boš videl, če se lag še pojavi.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

gapi000 ::

r33d3m33r: hvala za nasvet, vendar pa ga na žalost ne bom moral upoštevati, iz čisto preprostega razloka -- PC se mi je sesedu.

no, in še nekaj glede CPE-ja (če bo mogoče kdo omel podoben problem):
1. ravno danes sem na drugem PC-ju, kjer je naložen Avast naložil tudi NOD32. NOD-a sem naložil samo za pregleg. Med pregledom, pa mi Avast javi, da je našel Worm-a v NOD32.

2. bratranec, ki se spozna na PC-je, je rekel, da je možno, da Winsi niso bili pravilno naloženi. No torej jaz veselo vzamem CD z Winsi, ter grem jih grem popravit, še prej pa naštimam Boot CD. no, ko prilezem do izbiranja particije, kjer naj bi popravil Winse, vidim, da te na žalost nimajo možnosti popravljanja, ampak samo hitro, ali popolno formatiranje diska. seveda potem malo razočaran upostim to misel, ter čepo po postopku zapostim nalaganje winsov. pc se mi ponovno zažene, nakar se mi vstavi, ko pre-boota CD (katerega sem prej odstranil). napiše mi: Verifying DMI Pool Data.......
jst mal debel pogledam, nato pa pokličem bratrabca, ki ima samo en odgovor WTF? - tudi on ni vedel, zakaj se tu gre. no jst bi potem najraje prefu*** vse po vrst. no odložu sem se, d bom ponovno naložil winse. resetiram, ter vstavim CD z winsi. pride do instala winsov, kjer moram izbrati formatiranje. izberem popolno. potom gre vse od sebe naprej. disk se formatira, kasneje pa se naložijo winsi. potem gre pc v ponovni zagon. ko to opravi, bi moral zagnati CD, ter nadaljevati proces, vendar se to ne zgodi. vse se mi ustavi pri že zgoraj napisanem: Verifying DMI Pool Data.......

no, v ponedeljek gre PC v servis. PC je na srečo v garanciji, kupljen 23.1.2006, grancija pa 2 leti.

raj si ne predstavlam, kaj se mogoče zgodi, če mi rečejo, da bo popravilo potrebno plačati

no, še zmeraj sprejemam pomoč, ter nasvete.

lp, ter hvala,
Večna bo Slovencev čast!

R33D3M33R ::

Hja, upoštevaj eno zlato pravilo:

Nikakor in pod nobenim pogojem ne nameščaj dveh antivirusnih na disk!

Antivirusni se med sabo ne marajo. Pogosto se bo zgodilo tisto kar se je tebi, en antivirusni bo drugega prepoznal kot virus in ga poskušal onemogočiti oz. brisati.

Formatiranje in težave si bi lahko prihranil, če bi pred kakršnimkolim ravnanjem vprašal na tem forumu.

ZA tvoje DMI Pool Data težave si pa oglej tole povezavo. Vzrokov je lahko več, opisani so tudi postopki za reševanje težav.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Izi ::

Na servisu se ti bodo samo smejali :D
Ali pa tudi ne, če ti bodo dosti zaračunali >:D

Vse lahko sam popraviš v parih minutah.

Glede "Verifying DMI Pool Data" je problem, ker si spreminjal nastavitve BIOS-a in nekaj nepravilno nastavil.

Če sem pravilno razbral iz tvojega pisanja si spremenil zagon sistema iz Trdega diska na CD.
Računalnik se je nato zagnal iz plošče in namestil Windows, ko pa si vzel ven ploščo se računalnik ne more več zagnat, ker ne najde plošče.
Se pravi, da si pozabil nastaviti, da če plošče ne najde naj išče sistem še na drugih medijih, konkretno na Trdem disku.
Večina BIOS-ov ima vsaj tri ali več stopenj iskanja sistema.
Ponavadi se nastavi, da išče sisten najprej na floppyu, če ga še imaš, nato na CD-ju in nato na koncu še na Trdem disku.
Tako ti nikoli ni treba spreminjati BIOS-a če hočeš zagnati računalnik iz drugega medija.

Vsekakor vzemi v roke knjižico od matične plošče in preštudiraj nastavitve BIOS-a.


Kot pa je že omenil predhodnik mora biti na računalniku samo eden Antivirus program.
Če bi prebiral obvestila med instalacijo antivirusa bi opazil, da pri prav vsakem antivirusu na veliko opozarjajo, da moraš vedno najprej odstraniti vse morebitne antivirus programe pred nameščanjem novega.
Logično je, da dva antivirusa ne moreta delovati istočasno.
V najslabšem primeru se lahko vse tako zablokira, da je potrebno ponovno nameščanje Windows.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261886 (1323) pegaso
»

Priklop tetjega dika

Oddelek: Strojna oprema
141360 (1081) Jakka
»

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Oddelek: Programska oprema
311880 (1594) Al-Ni
»

Problemi s plato

Oddelek: Pomoč in nasveti
151378 (1232) tec
»

"Verifying dmi pool data"

Oddelek: Pomoč in nasveti
71573 (1409) Medved

Več podobnih tem