» »

Kateri LCD kupiti

Kateri LCD kupiti

daks ::

Zivijo

Ze dolgo se odlocam kateri 17" LCD bi kupil.Ali Samsung 710V ali LG L1730 S oz. katerega drugega v cenovnem razredu 70-80k.
Zanima me tudi kakovost monitorjev po znamkah(LG,Samsung,HP,Sony,Philips,...).

Za vse odgovore se zahvaljujem.

alkoo ::

Proizvajalci so dandanes bolj ko ne izenačeni. Gledat morš predvsem specifikacije.
Pa prvo: igraš velik igre pa filme gledaš al sam surfanje&stuff?

Tomson ::

Samsung je trenutno na vrhu bi rekel, ok. DELL ga šiša z 20' , drugače pa Sony mu tesno sledi, potem pa nekak ni več takšnih groznih razlik, LG je po moje ugoden zaradi zelo primernih cen, Philips, NEC, Ilyama ... ne moreš veliko zgrešit.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

NevarHere ::

ce bos meu LCD za igerce te raje kupi enga FUL dobrega z visoko odzivno matriko, sam jas mam neki simpl LCD pa spilam hl2 in nimam problemov :D

daks ::

"ce bos meu LCD za igerce te raje kupi enga FUL dobrega z visoko odzivno matriko, sam jas mam neki simpl LCD pa spilam hl2 in nimam problemov"

Kaksna je visoko odzivna matrika(podatki)?

Hvala

NevarHere ::

(to sem zasledil v eni reviji...)
so bli prikazane dve sliki, na obeh je bil konj ki je tekel po progi.
z nekimi cheap LCDji je bla slika ful blurry pa lagava,
z visoko odzivno matriko(manjsi odzivni cas) pa cista slika.
to je to.. kupi 12ms(al kolk je zaj najmanj) lcdje

vendar je se vseeno navadni CRT monitor bolji za igerce ker ni NIC zaostajanja slike etc..

marnit ::

offtopic: a dvi res pohitri sliko?

Ko prvo pravilo vedno upoštevaj da si monitor ogledaš v živo (pa da ti prodajalci čim več pokažejo).

Malo poglej za LGji, ki imajo izjemno ugodne cene in tudi so zelo hitri. Link

Drgač pa si osebno ogledujem enega 19" philipsa s 12ms odzivnim cajtom Link

daks ::

Ali imajo vsi LCD monitorji nagib ekrana oz. če ga ima LG L1730S?

Hvala
:D

matk ::

Pomoje imajo vsi nagib.

LG L1730S ga ima.

5er1 ::

Odločam se med istima dvema monitorjema:
- LG L1730S (Comtron - 74.900 SIT)
- Samsung 710V (Mimovrste.com - 71.668 SIT)

Si že izbral? Kako si se odločil in zakaj?

Nabavil? Kako si zadovoljen?


PS:
V mojem primeru igrice odpadejo. Samo pisarniške stvari in kako sliko bo treba kdaj zrihtat.

daks ::

Oj

Kupil sem Philips 170C5BS, ker je ful lep.
Drugace bi pa kupil Samsunga 710V ker tisti LG 1730S zgleda zelo "cheap" varianta. Plastika okoli monitorja je bela(kot plastika pri elektricni vticnici).Če imas moznost pojdi oba monitorja pogledat v BTC.LG-ja v Comtron in Samsunga imajo v Big Banga.

Samsung je veliko lepši in boljši kot LG.

To je moje mnenje.

lp

-------
spremenil sem ti tekst v link - P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

zinki ::

Tudi jaz se odločam med Samsung 710V ter LG 1730S. A že kdo ima kako idejo kaj je boljše kupiti?

matk ::

Čist moje mnenje. Oblikovno sta oba tam tam. Plastika kot plastika, Samsungova se mi ne zdi prav nič boljša. Sam sem delal na tem LG-ju in Samsungu 172V (se mi zdi da sta si dokaj podobna). V vsem mi je bil boljši LG razen v malo bolj neenakomerni osvetlejnosti. Odzivnost je vsekakor boljša, res pa je, da nisem igral na nobenem.
Pa še čist tko LG-ji so na splošno dokaj cenejši od Samsungov, tale pa ima ceno še nižjo kot LG. Po mojem mnenju že cena in razmerje med cenami nekaj pove.
Razlike sicer ni velike (kakor komu pač), samo da je Samsung "veliko" lepši in boljši pa je malo zapretiravana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matk ()

meacho ::

Pri LGju je predvsem problem, da so uvoznik in serviser Comtron (beri same težave).

5er1 ::

Na koncu so me prepričali v Neovo F417. Baje so mal boljši, cena pa je ista. Škoda samo, da je črn. Praktično ga že mam, sam še mal počakam, da ga uradno prinese še dedek mraz.

NevarHere ::

kaj pa je narobe z bozickom?!?!?!;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri TV za 200k

Oddelek: Kaj kupiti
151638 (1385) planetparty
»

Najboljsi TV za 130 jurjev?

Oddelek: Zvok in slika
385112 (3527) macgajver
»

LCD 17'' za 80k ali 19'' za 100k?

Oddelek: Kaj kupiti
342966 (1850) milica
»

Lg 1915s

Oddelek: Kaj kupiti
433682 (2322) Oldi
»

LG LCD L1730S 17col.

Oddelek: Kaj kupiti
251497 (1085) _marko

Več podobnih tem