» »

Lg 1915s

Lg 1915s

Dead_Eye ::

Torej ta monitor je zdej v "akciji" v comtronu za 114.900 SIT. Piše da ima odzivni čas 12ms. Vse lepo in prav, mene moti to, da nima DVI priključka, zdi se mi pa čudno kako je lahko ta model cenejši od npr 1930p glede na to da ima boljši odzivni čas.

In na koncu... se splača ali je dobro še malo počakat(če bojo cene kej padle v bližnji prihodnosti)?
The one and only

boštjan ::

kupi samsung 173T za 120k z DVI priključkom in visokim kontrastom 700:1,super LCD za tak keš
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

okfec ::

nisem siguren ce je 173t se v prodaji, je pa siugrno nov model

710T, DVI, Pivot, 12ms, 600:1 - pa mislim da je okoli 110.000 SIT, samo trenutno se en dobavljajo zaradi problemov pri dobavi.

Myth ::

Dead_Eye...
mene pa to zelo bega, kajti spodaj piše 17˝ flatron lcd :\

boštjan, a si ga imel in sprobal, da govoriš da je super?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Caligula ::

1710s so ful pohvalili v PC WORLD. So bli zelo pozitivno preseneceni nad vsem-ostrina sllike, kontrast, odzivnost,... in 1730 je prakticno isti.
Sploh pa za svojo ceno hudo dober monitor.

boštjan ::

boštjan, a si ga imel in sprobal, da govoriš da je super?

če ga vsak dan gledam,pol vem očem govorim.
o 710t pa ne bi zgubljal besed,dizajn mi niti malo ni všeč,cena pa mi je
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Myth ::

bostjan, kaj si ga mogoce tukaj kupil?

sicer pa v comtronu imajo vsak mesec dobro ponudbo, samo kaj ko imajo vecinoma lg-je :\ jaz pogledujem za lg 1720
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

boštjan ::

ne nisem ga kupil,delam v trgovini,kjer mamo LCDjev ko solate,še posebej samsung program
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Dead_Eye ::

Jaz gledam za 19" lcd, ne pa za 17". Mi je pa čudno da je toliko modelov LCD-jev, napr 174t naj bi bil boljši od 173t, a ima kontrast 450:1??? 174t

Še vedno pa me zanimajo Neovo LCD-ji in njihovih 15/10ms.... Pa še nekaj, zakaj ima veliko 17" 16ms, 19" pa malonič? (vse 25...)
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

boštjan ::

193Pma 20ms OČ in 174T ni boljši od 173t
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

boris22 ::

Mene tudi zanima tale lg v comtronu ga še imajo v akciji za 115ksit.Odzivni čas je res kratek 12 ms. Moti me da nima digitalnega izhoda.Kaj je ful razlika med digitalnim in analognim izhodom.Ker če ni, potem mi je itak vseeno tudi če imam prikloplenega na analogni izhod samo da dela O.K.Resolucijo in frekvenco ima tudi v redu 1280 X 1024 , 75 MHz pa še 3 letno garancijo ti dajo.Čudno pa da ni podatka o svetilnosti in kontrastu.Ocena pa je nizka samo 2.5 od 1do5.Kaj ve kdo več povedat iz prakse.

Tribal ::

Pojdi v comtron pa si ga poglej ane

boris22 ::

Sej sem bil samo kaj ki ga imajo rastavljenega samo je ugasnjen.Noben monitor nimajo povezan na računalnik tako da si ne morem kej dosti pomagat.

mat3 ::

Poglej nakupovanje.net 112.990 :D

Sicer grem pa sam čez 2 tedna v Comtron ta monitor stestirat, če bo še v akciji.......:D
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Tarzan ::

Kaj pa LCD monitor Neovo F-417B za 90 jurjev?

Velikost: 17"
Resolucija: 1280x1024
Odzivnost: 4/12 ms
Barve: 16,7 Mio
Osvetlitev: 260 cd/m2
Kontrast: 450:1
Velikost pike: 0,264 mm
Dimenzije: 377 x 373 x 200mm
Teža: 5 kg
Garancija: 3 leta
Opomba: srebrno črne barve

Ima kdo kake izkušnje s tem monitorjem? Predvsem me malo skrbi, ker ne poznam firme.

boštjan ::

neovo so zlo dobri za tako nizko ceno,le vidni kot je slabši
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

cosmos ::

Ce rabis LCD z dobrim odzivnim časom za igre, potem je odgovor samo eden:

rabiš HyDis 20ms display

najdeš ga v Hyundai Q17 DVI monitorjih (pazi ne v vseh)
in naprimer v:
IIyama AS4314UTG monitorju (mora biti UTG ne samo UT), kar vidiš na zadnji strani monitorja

kaj več na temo kako se proizvajalci igrajo s podatkom za odzivni čas pa najdeš recimo v temle članku na THG-ju in v tem članku

stvari se nekoliko spremenijo, ko so barve tvoja prioriteta, potem je verjetno Samsungov 17" 12ms ali AU Optronics 17" 12ms screen boljša izbira

boris22 ::

Žal mene zanimajo samo 19-ke lcd,tako da Mat3 če boš res stestiral ta monitor v comtronu mi javi.Žal v comtronu v Kp se ne da stestirat monitorje.

Primoz78 ::

Tudi jaz se zanimam za kakega 19" LCD...primeren za igre seveda...trenutno mam Sony SDM-X73B 17" v crni barvi in sem full zadovoljen, sam bi pa rad kaj vecjega >:D . Ce koga zanima ga prodajam...cena "nimam pojma", je odlicno ohranjen, star cca. 1 leto (se 2 leti v garanciji) ma pa 1 dead pixle (crne barve), na levi strani 5 cm od levega roba nekje na sredini:'(.

Lp Primoz C.

Caligula ::

Za Neovo 417 pravijo ,da izstopa od ostalih Neovo v negativnem smislu. Skratka da je podstandarden.

Tarzan ::

Hvala! Bom drugega vzel.

BC3 ::

-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

MEDENA ::

dons sem ga videl v comtronu....za ta denar...zadetek v polno...

Tarzan ::

Kaj pa LG L1715S ali LG L1730S? Sam 19 inčnika niti ne potrebujem, zato bi mi 17 inčen bil več kot dovolj.
Prvi je malenkost dražji, in ima 16ms odzivni čas. Drugi pa ima odzivni čas 12ms, stane pa nekaj manj. O ostalih dobrotah ni nikjer nič napisanega. Glede na to, da hvalite LG, me zanima, če sta ta dva modela tudi v redu.

Tarzan ::

Aha, 1730S je boljši, mislim, da bom kar tega vzel. Mogoče me malo moti, da nima DVI vhoda, ampak to ni tak hud problem. Bom pa v prihodnjosti uporabil DVI--> VGA adapter, če bo treba>:D .

Alexius Heristalski ::

Je ta 19" LG primerljiv s Samsungom 193p? Ker po ceni ni.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Dead_Eye ::

Je že kdo kupil ta monitor da pove kako zgleda in če je res 12ms?
The one and only

MilkoSan ::

:\ če tam piše da je cena za 17˝lcd, je samo še en tiskarski škrat, kar veliko strank pomisli na zavajanje strank...jebi ga...vsi smo zmotljivi...cena je za 19˝lcd, pa za to ceno kokr ponuja Comtron, se mi zdi dokaj ugodna..

sam uporabljam 19´navadnega, ampak upam da bom kmal prešaltal na LCD, ker tale zavzame prekleto veliko prostora

lp

Alex ::

OK .. monitor je 19" pa sodeč po proizvajalcu ma dejansko 12ms ... več o tem tu

1915s
Go AMD Go!

okfec ::

Tudi pri nakupovanje.net se bi dalo sprobat 1915 monitor. Sem govoril s kolegom, ki dela tam - samo potrebno se je dogovoriti po telefonu.

Izi ::

L1915S je odličen monitor za igranje iger 12ms je celoten odzivni čas (raise + fall)
Je samo eden iz najnovejše serije 19'' LCD monitorjev z 12ms, ki so se pojavili v zadnjem mesecu kot gobe po dežju :D

LG 1915S, 12ms, samo Analogni vhod, - £294
ViewSonic VX912, 12ms, Analogni + DVI vhod - £371
BenQ FP937s, 12ms, samo Analogni vhod - £386
Sony HS94P, 12ms, Analogni + DVI - £505

(Cene sem pustil za primerjavo)

Vsi monitorji so bili večkratno testirani z igami (Quake3, Doom3, UT2004) in na nobenem ni niti najmanjše sledu o "ghostingu".

Naslednje je sicer neuradno, vendar ni samo moja ugotovitev:
Vsi ti monitorji uporabljajo isto tehnologijo zaslona, ki omogoča zelo nizke odzivne čase, vendar samo 6-bitne barve (verjetno to pripomore nizkim odzivnim časom)
6-bitne barve pomeni da je mogočih "samo" 226144 različnih barv, ki jih z nekakšno tehnologijo prepletanja uporabijo tako da dosežejo na koncu 16,2 milijona barv (pravi "true color" je 16,7 milijona barv).
Zato se zna zgoditi da barve na teh monitorjih ne bodo tako lepe kot na pravih "true color" monitorjih.
Vendar je razlika opazna samo če stojita monitorja drug ob drugem, tako da ni treba skrbeti zaradi tega.
Vsi ti monitorji delujejo na resoluciji 1280x1024. Ob nižjih resolucijah imajo opazno slabšo sliko (to velja za vse LCD monitorje).
Zato je treba igrati igre na tej resoluciji, kar pa zna biti problem, če nimamo najnovejše grafične kartice.

LG 1915S je za svojo ceno odličen monitor za igranje iger.
Je pa precej oskubljen :( Od tod tudi odlična cena.
Marsikoga zna motiti da nima digitalnega priključka.
Za bolj izbirčne je zato boljši nakup ViewSonic VX912.

Dr_M ::

mat3

registriran: 16.02.2004 Poslano: 25.09.2004 19:28:45 | odgovori
Kaj pravite na tega LG-ja: LG 1915S cena je zelo ugodna ima samo 12 ms, kar je za 19" redkost....

Bodi kar si ! In nič drugega !

morphling1
globalno: Člankopisec™


registriran: 07.11.2000 Poslano: 27.09.2004 13:56:43 | odgovori
Fantje kdaj se boste navadili da tehnični podatki na on-line trgovinah zelo malokrat veljajo oz. so pomankljivi. Ta monitor ima lepo 25ms skupni odzvni čas, pozabili do dodati še rise time 13ms :)

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)



kopirano iz te teme.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Ja takrat se še ni vedelo, ker so ravno prišli ven.
Sedaj pa so že na uradnih straneh in po mnogih internetnih testih.

Tudi meni se je zdelo nemogoče 12ms za tako nizko ceno.

Sicer pa drugi mesec pridejo ven že 8ms 8-O . Mislim da bo tokrat prvi BenQ.

Po dolgem čakanju so se sedaj stvari na LCD področju začele odvijati z neverjetno naglico :))
Saj je bil že čas.
Verjetno pa je ravno zato sedaj najbolje še malo počakati :P

Pa ne pozabiti, da so te "ms" najnižje, ki jih nek monitor doseže samo pri nekaterih barvah. Pri drugih barvah potrebuje bistveno več časa za prižig in ugasnenje točke, tako da je pri 8ms (ki jih je Hardverski Tomo že testiral) povprečni odzivni čas nekako okoli 20ms.
Samo izdelovalci NE navajajo povprečnega odzivnega časa ampak najnižjega doseženega ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

nodes ::

to se pravi, da Calla ne bomo nikoli igrali na LCD-ju.

|O

mamamia ::

nasel sem se tole..

http:/www.jjhardware.dk/lux/PDF/L1915S.pdf

Crno na belem pise 12ms ...

Help :\

jernejc ::

En vprasanje. Pr LCD-jih, recmo spilas igrco na 800X600, a je grafika cela bl taka gnila, meglena, al so samo texti zamegleni?

Caligula ::

Pr spilih se pozna. Skratka ce mas LCD monitor mors met tud spodobno graficno ,ce ti je kvaliteta slike res pomembna. In, ce mas velik LCD je obicajno ATI boljsa izbira pri graficnih, ker pocasnej pada zmogljivost z vecjo resolucijo kot pr Nvidiah. Vsaj do sedaj je blo tako pa v trenutni generaciji je tud tko.

Skratka, ce si usekan na kvaliteto slike mors met pac tud resolucijo na native nastavitvah za LCD. Sam sej 19 incni majo se zmeri enako kot 17 incni ponavad tko da je to se OK.

1280*1024 se gre.

Dr_M ::

FSAA for free :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jernejc ::

Ma ne usekan nism (na grafiko:) , sej tud zlo mal spilam,sam zdej bi si nabavu 19'' lcd pa me zanima, k me kdaj kej prime pa spilam, da nau lihk nevem kok gnila slika al pa kej,pa vse zameglen,tko da bi se res ornk opazl da je svoh?

Myth ::

V cem je sploh fora tolko raznih LG 19˝ lcd-jev? Je res kakšna opazna razlika al samo marketinska fora spet? (še posebej zanima za 1915, 1930) :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

jernejc ::

No evo jst sm ga zdej kupu (1915S) in je vse ql zaenkrat, drgac jih majo pa po tanovem tud u comtronih razstavlene in prkloplene tko da si lahk pogledate....

okfec ::

Tudi pri www.nakupovanje.net lahko preizkusite LG LCD, se posebej 1730, 1915, 1715, monitorje, pred nakupom in posiljanju pa tudi oni preverijo, ce zelite, da monitor nima mrtvih pik. Cena je pa v primerjavi s comtronom kar nekaj nizja!

para-site ::

Za dead pixle(da jih ni seveda:D ) preveri tudi ta trgovina http://www.funtech.si/index.htm

s tem, da je še za jurja ceneje...

Zgodovina sprememb…

Oldi ::

Mene pa ta 6 bitna ločljivost moti, to se mora na fotkah in filmih sigurno poznati. Je kdo že kaj probal ta monitor na fotkah iz digitalca?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372974172 (39008) hariscorale
»

CRT ali LCD do 100 jurjev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655173 (4066) boštjan
»

Za 100kSIT: 710N ali 1915s ?

Oddelek: Kaj kupiti
81327 (1168) bergers
»

LG L1915S 19" 12ms LCD

Oddelek: Kaj kupiti
101249 (1090) mat3
»

LCD

Oddelek: Kaj kupiti
311955 (1243) osmi

Več podobnih tem