» »

LG LCD L1730S 17col.

LG LCD L1730S 17col.

Sydk ::

Pozdravljeni,
V Klagenfurtu (METRO) dobim omenjeni LCD brez davka kratek opis za 319 Evrov kar je okoli 76.000 k sit
Monitor ima :odzivni čas 16ms, kontrast 550:1, svetilnost 250 cd/m2

Je 550 kontrasta dovolj ? Uporablju bi ga izkljucno za filme in igre, tako da se bojim ghostinga, a pri tem odzivnem času ne bi smel bit problem...
Kaj vi menite je dober nakup ? Pri nas sem gledu te monitorje in so v povprečju 20 do 30 tisoč sit dražji in to starejši modeli !!!
in mi kao EU, my ass :D
pa LP
  • spremenil: Sydk ()

Caligula ::

Ceprav ponavadi obsojam kritiziranje na osnovi blagovnih znamk-ti priporocam ,da se fajn poglobis v to, ce je LGjev LCD sposoben pokazati dovolj svetlo sliko v igrah. VSI LG LCDji kar sem jih sam videl so meli hudo pretemno sliko za igre. Lahko, da so se popravli samo to preveri pred nakupom. Nesi jim benchmarke, igre,.. za probat, ker kake sreljacine,.. so za crknt bedne, ce mas monitor, pr katerem nikoli ne vidis s kje ti skacejo stvori za vrat.

Sydk ::

Caligula: hvala za namig, bom popoku Quake 3 cd s sabo pa bom preveru :D
LP

alexb ::

Jst imam LG 1710b in se mi zdi zelo dober. Zaenkrat ni problema. Tudi v igrah je cisto OK. Far Cry, Doom3 je itak teman, Painkiller -vse to je cisto normalno, tko da Caligula..ne vem katere monitorje si gledal.

Caligula ::

alexb-tudi na takega kot ga imas ti. In ti verjetno niti ne ves kako temno sliko imas. Primerjaj s kakim Samsungom,.. pa bo bolje jasno. LGji majo zelo temno sliko. In tisti tvoj "teman" je pri LGjih se bolj izpostavljen. In to je ravno v takih najboljsih igrah potem nadlezno oz zmanjsuje uzitek pri igranju.

alexb ::

Caligula - ja v bistvu vec časa presedim za računalnikom z Samsungom kot pa y LGjem, ki ga imam doma :)
In po pravici povedano, nisem opazil pretirane razlike. Oba se mi zdita ok.

Caligula ::

Sej niti nima veze, ker je OK. OK so vsi, samo verjetno mas Samsunga v pisarni in ne igras takih iger tam in niti ne ves pol kaka je razlika. Pri Samsungih se v pisarnah folk ponavadi se pritozuje, ker znajo bit clo presvetli. V igrah je fora samo to ,da imajo LGji res temno sliko. In verjem, da bi ti dost bolj uzival v igrah, ce bi vec videl. Probaj enkrat na Samsungu te temne spile igrat.

alexb ::

Lej Caligula temno/svetlo je dokaj subjektivno mnenje. In ce ti uzivas v svetlih spilih si daj pa gammo malo bolj na vec. Jst spilam kar na default nastavitvah game v spilih in kot pravim ne opazam problemov. Ne pocutim se prikrajšanega za užitke. Sem tudi spilal na NECu 1701 pa je tudi blo vec al manj isto..

Hmm mogoce pa ti manj uživas ker se obremenjuješ s tem kater monitor maš pred sabo pa pozabiš na špil :=) in se manj uživaš kot jaz.

Kater špil pa je teman? Razen doom3?

Caligula ::

Ehmm, tole z LGji je moc zaslediti tudi po netu in tudi v kakem testu. Tudi sam sem se zaradi takih stvari ognil LGju. Pa tudi kak prodajalec kdaj sam kej takega omeni.

Sicer pa naj proba. Jaz sem ga samo opozoril na morebitno pomankljivost. LCDje se redko kupuje pa naj si res kupi takega, da bo zadovoljen.

Sydk ::

Evo ponosen lastnik LG L1730S, sem prisel v trgovino, in v ožji izbor postavil Samsunga 172v in LG L1730S, Caligula verjemi v mislih sem imel tvoje opozorilo:)) a ko sem gledu oba ekrana, se mi je samsung zdel precej bolj temačen, ok mogoce je bil samo tako temno nastavljen ne vem, dodobra sem preizkusu tega LG-ja, tip mi je predvaju DVD in slika je bla WOW dol padeš, scrolal sem po tem forumu, črke se ne razpacajo niti malo ne, Samsung je bil nekaj malega dražji, a ko sem primerjal se karakteristike je bila odločitev na dlani, samsung 450 kontrasta se mi zdi, LG 550, samsung 25ms, LG 16ms (na uradni strani piše celo da je 12ms?), kakorkoli, zdaj sm se našpilu Dooma 3, ghosting opazen ZELO malo, pomatrat se moraš da ga opaziš, vražje hiter ta monitor:)) slika ostra, barve hude, prezadovoljen

..na moji stari legendi Samsung 959NF se z današnjim dnem začenja nabirati prah >:D
LP

Caligula ::

No pol je fajn. Z ghostinogm pr tanovih v igrah itak skor ni vec nikol problem. Sicer ne vem zakaj nisi pr obeh do konca nabil osvetlitve, ce ze primerjas (v bistvu mi ta del res ne gre v glavo :D ) ampak vazno, da si probal. Vsaj ne bos v dvomih. Koliko pa sploh stane, ce je cenejsi od 172V, ki je cenena zadeva ?

Sydk ::

Caligula: osvetlitve nisem visal ker je bila ze nastavljena na precej svetlo, ko sem gledu na lcdju dvd film je blo kr lepo svetlo in sm prec vedu da v igrah ne bo temačnosti (in je res ni) za LG-ja sm dal brez davka 319 Evrov (76.500 sit) pri nas sem nekje zasledil starejsi model za 123.000 sit >:D si ja nooor (Mlacom), samsung pa mislim da je bil nekje 419 evrov. Brez problema bi odštel teh 100 evrov vec za samsunga a jih nisem ker se po mojem mnenju in videnju ne bi obrestovalo:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sydk ()

_marko ::

A kdo slučajno ve, če imajo ta monitor tudi v Metroju v Gratzu?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

Ta LCD nima digitalnega video signala.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Sydk ::

_marko: nima ne, a verjami da sliki cisto nic ne manjka na analognem

_marko ::

Sydk:
Ja, upam da res ne... grem čez pol ure po njega:))
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Sydk ::

_marko: super, poročaj:))

_marko ::

Trenutno mi ne dela.
Napiše mi out of range!
Se komu sanja kaj bi to lahko pomenilo? Vsi kabli so priključeni kot bi morali bit.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

OK, že dela.
Ampak mam pa prazno piko no sredi ekrana!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Sydk ::

_marko: kje si ga pa kupil? pa za kaj za božjo voljo nisi preveril pred nakupom če ima monitor kak dead pixl ? Jaz sem tako zagriženo iskal te pike da so me prodajalci kar debel gledal:D pa nism našel nobene...pa si zadovoljen drugače? Igre in filmi letijo kot za stavo kaj?:))

p.s.: imeti mrtvo piko sredi ekrana je grda reč, jaz bi na tvojem mestu nesel monitor nazaj razložil kje je problem in mogoče se bo dalo kaj zmenit !
lep pozdrav

_marko ::

Hja, mudilo se je, pa zapikaran je bil, kr sem ga rezerviral. Mi je pa trgovec obljubil, da ni noben pixl uničen.
No, sem ga peljal nazaj in ni bilo problemov.
Zdaj pa čakam, da dobijo nove ali pa bom kupil kaj v sloveniji.
Drugače je pa bila slika super.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Sydk ::

_marko: pa si dobil lekcijo in sicer : vedno se prepričaj na lastne oči>:D kje si ga kupil v Metroju ? Jaz ga imam sedaj 1 teden in sm se vedno navdušen, mislim da je to za tak denar največ kar lahko dobiš ! Sem pa malo za foro gledu Sony-jeve LCD 19col z 12 ms response time HUDO NORI a tudi hudo nora cena cez 600 evrov, noro kako se lcd tehnologija razvija hitro

_marko ::

Metro - Gratz.
So mi ravno poslali mail, da so naročili novega.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

Sydk ::

_Marko: in so ti že poslali novega ?:))

_marko ::

Zdaj imam 1720P. Ima tudi DVI konektor. Slika je boljša
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372974189 (39025) hariscorale
»

LCD 17"

Oddelek: Kaj kupiti
462286 (1668) pinx
»

LCD 17'' za 80k ali 19'' za 100k?

Oddelek: Kaj kupiti
342966 (1850) milica
»

Kateri LCD kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
151887 (1352) NevarHere
»

Lg 1915s

Oddelek: Kaj kupiti
433683 (2323) Oldi

Več podobnih tem