» »

davki - podjetje je premalo odvajalo bonitete

davki - podjetje je premalo odvajalo bonitete

waters ::

Nekaj let nazaj sem imel službeni avto v privat namene. Plačeval sem boniteto. Res ni bila velika.
Nekaj mesecev nazaj sem dobil obvestilo, da bo v podjetju revizija. Dober teden nazaj sem dobil novo dohodninsko odločbo za 2 leti nazaj. Ne boste verjeli 100.000 sit božičnega darila za državo;(( . Ali se naj pritožim? Mi mora podjetje to plačat, ker je nepravilno odvajalo davke? Dejstvo je, da takoj ko so nam dvignili boniteto sem prekinil imeti avto za privat uporabo.

Ve kdo, kam se naj obrnem, da bi zvedel kaj mi je storiti.

LP

BigWhale ::

DURS

ps, kdo bi moral odvajati davke, ti ali podjetje, ali je to pocelo podjetje namesto tebe?

V slednjih dveh primerih je krivda pri podjetju. V cisto zadnjem se lahko podjetje zgovarja na to, da ti nisi nic preverjal in si sam kriv. Po drugi strani ima pa podjetje odgovorno osebo, ki je solana, da to ptavilno pocne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

dmok ::

Bonitete povečujejo tvojo davčno osnovo in iz tega naslova povečano dohodnino seveda plačaš ti. Je pa to pri izplačilu plač dolžno upoštevati podjetje. Mislim da se je tukaj par let nazaj nekaj spremenilo (če se prav spomnim prej bonitete niso povečevale davčne osnove ali nekaj takega) in očitno so to spremembo na tvojem podjetju prešpricali. Po mojem se plačilu premalo plačane dohodnine ne moreš izogniti. Podjetje pa bo najbrž samo plačalo kazen za napačno obračunavanje.

d.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sluzbena pot - nadure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549390 (3370) Mato989
»

Delniske opcije, obdavcitev

Oddelek: Loža
122694 (2315) user4683
»

D.o.o. vprašanje

Oddelek: Loža
4411498 (10077) Smurf
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013401 (8889) Vikking
»

povračilo stroškov - služben avto

Oddelek: Loža
214411 (3658) Ejsi_Disi

Več podobnih tem