» »

povračilo stroškov - služben avto

povračilo stroškov - služben avto

nurmaln ::

A se komu sanja koliko stroškov mi pripada za gorivo pri uporabi službenega avtomobila?
Firma mi da avto, katerega lahko uporabljam tudi privat, ampak gorivo mi pa krije samo za službene poti. Kako se računa kakšen je moj dejanski strošek katerga lahko zaračunam firmi?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

misek ::

Saj imaš na potnem nalogu napisano relacijo. Iz te relacije pač dobiš vrnjeno kilometrino. Po moje...

mastah ::

cak mal, avto ti dajo in se benz za sluzbene poti? kake stroske pa se mas? za tvoje privat zadeve ti pa nebojo placeval ane, drgac je pa kilometer 37centov

Invictus ::

Če se s služebnim avtom voziš privatno, potem ti gre avto v boniteto pri dohodnini. Pač glede na razmerje koliko si naredil službenih/privat kilometrov.

Tako da v ne da ti pripada kako povračilo stroškov, ampak boš moral za privat vožnje kar sam plačati še nekaj več kot bencin.

LP I.

nurmaln ::

Zgleda smo se narobe razumel. Dajo mi služben avto, gorivo si plačujem sam. Kar z avtom naredim službene poti seveda zahtevam povračilo stroškov za gorivo. Ampak koliko?
Ali računam po dejanski porabi (zelo težko, nenatančno) ali obstaja kak pavšal kot če bi uporabljal privat avto v službene namene (0,37 EUR/km)?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

misek ::

Sam tile 0,37 EUR/km so v primeru, da se prevažaš s svojim avtom. Če pa imaš službeni avto je po mojem kilometrina manjša, saj se ne upošteva amortizacija avta.
Kilometrina: morda dobiš "samo" kilometrino (30% cene bencina) za prevožene kilometre v službene namene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

bluefish ::

sicer pa najbrž nisi edini na firmi, ki koristi služben avto. Malo povprašaj.

nurmaln ::

@misek
ja 0,37 EUR/km je če imaš svoj avto, sigurno ni tak znesek če se voziš s službenim
@blueFish
pravzaprav sem edini iz te firme zaposlen v Sloveniji in moram ugotovit kaj slovenska zakonodaja pravi na to temo
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

SasoS ::

Ker je avto od firme, račune za benz vzameš na firmo da gre v strošek. Naj ti potem trgajo kar je bilo privat kilometrov od plače :D

noraguta ::

ni filozofije. sešteješ potne naloge(kilometre) in to je to.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kixs ::

Navadno imajo sluzbeni avti kaksno Magna kartico. Sicer pa dobis povrnjeno tocno toliko kot si tankal.

lp

nurmaln ::

ni filozofije. sešteješ potne naloge(kilometre) in to je to.


in zahtevam od firme da mi povrne 1000 kilometrov
ni filozofije
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

kixs ::

Ne vem kaj ti ni jasno...

Za sluzbeno pot potrebujes potni nalog. Na tem pise koliko kilometrov si naredil. Ce vedno sam placas gorivo, potem pac nosi racune od Petrola/OMVja... in naj ti nakazejo stroske ob placi ali pa na cash roko.

misek ::

Koliko pa sploh je cena za 1 km? Mislim, da je to edino pomembno. Potem pač pomnožiš s številom kilometrov na potnem nalogu.
Račun od Petrola/OMV pa sploh ni pomemben, saj se ne moreš vedeti, kolikšen del km je bil privat in koliko služben. To ugotoviš iz potnega naloga.
Nekaj drugega je če imaš služben avto samo za službene namene. Potem ali imaš kakšno Magna kartico s katere tankaš, ali pa sam plačaš račun in ti kasneje vrnejo vrednost plačila v celoti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

kixs ::

Cena kilometra je odvisna od povprecne porabe avta.

lp

delfinus ::

V javnih sluzbah povrnejo samo potne stroske za najcenejsi javni prevoz, torej vlak mesecna (non IC, nonICS) za redno potnisko linijo + eventuelno se mesecna za trolo. In nima veze ali se vozis v sluzbo z avtom, busom ali avionom. Privatna podjetja so verjetno nekatera bolj ali pa celo manj fleksibilna. Zato moras za detajle vprasat v tvoji financni sluzbi, kjer si zaposlen.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

noraguta ::

V javnih sluzbah povrnejo samo potne stroske za najcenejsi javni prevoz, torej vlak mesecna (non IC, nonICS) za redno potnisko linijo + eventuelno se mesecna za trolo. In nima veze ali se vozis v sluzbo z avtom, busom ali avionom. Privatna podjetja so verjetno nekatera bolj ali pa celo manj fleksibilna. Zato moras za detajle vprasat v tvoji financni sluzbi, kjer si zaposlen.

lp, D.

ma to ni prevoz na delo no.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nejcek74 ::

ok, ti imaš tukaj več stvari, malo laično ti bom razložil, toliko kolikor vem. Verjetno se tudi kje motim, stvari glede tega se pogosto spreminjajo :), je že dolgo časa odkar sem to rabil.

izhodišče: dobiš službeni avto za uporabo tako v službene kot zasebne namene:

Plačeval boš BONITETO.

Uporaba v službene namene, ki se ne šteje v davčno osnovo (torej to je strošek za firmo in ti ne gre v dohodnino)
- prevoz na delo: NE SPADA SEM, ta se šteje glede na strošek javnega prevoza, razen prevoz od doma do postajališča javnega prometa, če je to oddaljeno več kot 1km
- pri uporabi v službene namene se štejejo samo poti dokumentirane s potnim nalogom in priloženimi računi, sem štejejo tudi računi za gorivo
- v strošek se šteje vinjeta, četudi gre za eno samo pot!!! po avtocesti (velja tudi za prevoz z lastnim avtom)

Glede goriva:
ponavadi se dela obratno, vse stroške v zvezi z avtom plačuje firma (gorivo, maziva itd) potem pa na koncu leta/meseca zračunaš delež poslovnih/zasebnih voženj ter a) razliko vrneš b)razlika se ti šteje kot plača

Sem ti najprej pisal obširno razlago potem pa sem našel tole:
klik

Službeni avto z uporabo je jeba, uporaba mora biti uskajena s pogodbo/pravilnikom firme, bonitete in davke pa mora obračunavati računovodja.

Še to:
- pri nas so službeni avtomobili precej na udaru davčne inšpekcije, kar niti ni nenavadno, glede na to, kako smo Slovenci mahnjeni na avtomobile in kaj si je folk vse kupoval.
- če gre za tujo firmo, se naj pozanimajo kako je, če ti dajo službeni avto iz države EU kjer imajo sedež :), mogoče so tam bolj ugodni pogoji, se boš pač vozil z madžarsko tablico.

Ejsi_Disi ::

NAčeloma je tako, kot je napisal nejcek74. Obstajata pa dve vrsti bonitete - polovična ter cela. Pri polovični lahko narediš do 500 km privatne vožnje (prevoz na delo se šteje, kot privatna vožnja), pri celi pa lahko narediš neomejeno km. Boniteta pa se plačuje glede na vrednost avtomobila.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Vikking ::

mislim da tale znesek na km narobe tolmačite.
Lej vse kar te zanima glede kilometrina je več kot jasno opisano TUKAJ

fosil ::

Viking, tale tvoj link velja če si na službenem potovanju s SVOJIM avtom. V tem primeru težav ni, obračunaš kilometrino in je to to.

On pa ima SLUŽBENI avto, ki ga uporablja tudi za privat vožnje, kar zadeve zakomplicira.
Tako je!

Ejsi_Disi ::

Evo, dva članka iz včerajšnjega Dnevnika, kjer je lepo opisano glede službenega vozila:

http://www.dnevnik.si/novice/svet_vozil...

http://www.dnevnik.si/novice/svet_vozil...
Rock n' roll ain't noise pollution!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sluzbena pot - nadure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549454 (3434) Mato989
»

Služben avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
634767 (3137) tony1
»

Potni nalogi

Oddelek: Loža
255009 (2589) Map
»

Službeni avto

Oddelek: Loža
86050 (5615) Ejsi_Disi
»

Polovični potni stroški

Oddelek: Loža
232882 (2308) Go-ahead

Več podobnih tem