» »

kako "odformatirat" trdi disk

kako "odformatirat" trdi disk

ajagodnik ::

Živjo,

imam 40gb win98 disk, ki sem ga arhiviral, pri tem pa površno spustil eno mapo (pomembno). zdaj sem disk razdelil na 2 dela 25 + 15, na prvi del dal winXP (ntsf quick format), drugo pa pustil na miru.

Kako bi lahko rešil datoteke (v glavnem DOC) iz tega diska/mape?

Hvala

sinko999 ::

Greš kupiš program easy recovery pro pa daš da ti poišče datoteke z diska pri tem pa mu nastaviš da gre surovo obliko podatkov (RAW) in pa najbolj važno nič ne piši na njega ker format je v osnovi samo branje celega diska da je brez napak in nato prepis sistemskega dela kjer je zapisana vsebina kaj je na disku. Torej podatki so še na disku ti jih edino ne smeš prepisati. Pa datotke se rešujejo na drugi disk ;)

LP
Ni? ni ve?no !

ajagodnik ::

a najbolje da dam drugi disk noter in ne pišem na d particijo?

a free zadev ni?

NevarHere ::

al to, al pa si dobis kaki knoppix cd pa zrihtas preko njega - je free in je bootable

ajagodnik ::

samo knoppix nima nič s čimer lahko "odformatiraš" disk, če se ne motim, ali pa?

NevarHere ::

verjetno res ne, ampak 99% pa bi lahko obnovil podatke ki si jih imel na "izgubljeni" particiji

dëych ::

Hmm jst sm tut enkrat zaj++++ en disk, sm napačno particjo formatiral.:D Podatke sm pa potem nazaj dobil s enim *.exe al *.com fajlom "unformat". In zadevca je lepo vse nazaj popravla kot je blo.0:) Res pa da nism nič po tisti particiji šaral po formatiranju. K ne vem, če enkrat mal začne "praskat" po disku, težko če si zapomni. Lahko da to nima veze. Ne vem, ne bom trdil.:\

Lp

ajagodnik ::

kanec: s katerim orodjem to naredim v knoppixu?

NevarHere ::

ka pa vem :D
http://www.shockfamily.net/cedric/knopp... tu piše vse
če pa neboš videl obeh particij pa mountaš:
mount -t smbfs /dev/hda1 /mnt/nekaj
btw, to je primer pa verjetno C: particija

hd pomeni hard drive, a pomeni master, 1 pa pomeni particija, torej verjetno C:

ajagodnik ::

hehe kanec, 0:)
ni to to, vem kaj misliš, ni problem v tem
problem je, da je ta disk na novo formatiran in mi nič ne pomaga če vidim sedajšnje particije in podatke v linux, v poštev pridejo le win orodja

ajagodnik ::

dobil sem kitajsko verzijo recover my files :D in zadeva dela, našlo je ful datotek, nimajo pa originalnih imen oz. map,
a je kakšen drugi program (oz. easy recovery) zmožen tudi tega da dobi ven originalna imena?

LP

bmandelj ::

ne
vse datoteke moras nato rocno pregledat
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

NevarHere ::

vsaj problem si rešo...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geslo za po spanju ne dela več - win 8.1 64b (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
525706 (4858) jedateruk
»

Dostopanje do diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
201456 (821) Mendos
»

Disk počasi izdihuje, kako obnoviti podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
171687 (1384) poweroff
»

Izgubljeni podatki?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
16942 (843) Nocko
»

Kako popraviti particijske tabele??? NUJNO!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71332 (1194) asPeteR

Več podobnih tem