» »

[Java, JDBC] Serializacija dostopov do podatkovne baze preko JDBC gonilnika

[Java, JDBC] Serializacija dostopov do podatkovne baze preko JDBC gonilnika

Sergio ::

Pozdrav. :)

Upam, da mi boste Java guruji znali pomagati, saj mi nekaj ni jasno.

Razvijam aplikacijo, ki dela s podatkovno bazo preko gonilnika JDBC, kar tudi dela brez problema. Baza, ki tece spodaj, je PostgreSQL.

PostgreSQL podpira transakcije, kar lahko nastavim s klicom funkcije .setAutoCommit(false), nato pa lahko transakcijo potrdim z .commit() ali pa zavrzem z rollback().

Tudi do sem vse jasno.

Tezava se mi pojavi tukaj:

Ce izvajam v transakciji select query, ki bo vrnil result set, bo le-ta ze vseboval nove podatke, ki sem jih znotraj transakcije izvrsil z UPDATE in INSERT queryji?

In se to: Se lahko hkrati izvajata dve transakciji nad isto tabelo, ali mora druga transakcija zaradi morebitnega read locka pocakati na vrsto? Recimo, da prva transakcija vnasa vrsto v tabelo, medtem ko druga bere stevilo vrstic v tabeli.

Kako tocno to poteka?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.
  • spremenil: Sergio ()

kopernik ::

Nisem nek DB poznavalec, vendar mislim, da je takole:

1. V okviru iste transakcije bi se morale normalno videti vse spremembe. To se da enostavno preveriti.

2. Dokler na določeni transakciji ne potrdiš sprememb s commit(), ostale transakcije ne bodo videle teh sprememb. Tudi tega ni težko preveriti s kakšnim primerom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[SQL] MySQL, MSSQL, TSQL,... Kaj priporočate in kaj uporabljate

Oddelek: Programiranje
294071 (3213) Groove
»

Nova različica podatkovne baze PostgreSQL 9.5 prinaša obilico novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5716476 (13342) McAjvar
»

[Java] podatkovna baza

Oddelek: Programiranje
251951 (1280) PaX_MaN
»

ASP in direktni query v MySQL

Oddelek: Programiranje
101620 (1514) BBB

Več podobnih tem