» »

A7N8X v 2.0 in stalni problemi...RAM, procesor,...?!

A7N8X v 2.0 in stalni problemi...RAM, procesor,...?!

Primoz78 ::

Da ne bom blatil teme o TCCD ramih sem raje odpru novo. Gre se za naslednje. Imam naslednje komponente:
- Asus A7N8X V2.0 Deluxe
- Athlon M 2500+ 45W
- Sk7 cooler + 80mm vent
- Tagan 480W napajalnik
- prej 2x256MB Corsair XMS C2 (ch-5) sedaj pa 2X512MB Apacer PC4000 TCCD
- SATA Hitachi 7k250 160 GB
- Leadtek GF6800 GT

Zadeva pa ne dela niti malo stabilno z novimi rami! Fora je pa v tem, ker tudi z corsairi ni sel cez 200 FSB...niti v BIOS nisem moral priti in resil je samo clear cmos. Prej sem mel athlon 2500+ odklenjen pa ni sel navijat niti malo...ko sem ga prodal naprej se pa navija BP. Mislil sem da je kriv napajalnik pa sem vzel Tagana, zadeva je ista...pol sem nabavil Athlona M+2500 katerega mi uspe naviti na 2,2ghz (200X11), ce skusam karkoli drugega spremeniti mi ne pride niti v BIOS...tako da ne pride v postev nizanje mnozilnika...:'( mislil sem, da so krivi rami...pa sem v soboto nabavil Apacer PC4000 TCCD 2X512 MB...probal v SC in DC in zadeva ne dela stabilno niti na 200Mhz pod 2-3-3-8 (corsair dela stabilno pri 200mhz 2-3-3-6)...po par urcah vedno dobim moder ekran. Tudi procesor je bil stestiran v trgovini in je BP sel na 2,5Ghz pri meni pa ne gre cez 2,2Ghz....sedaj nevem vec kaj naj naredim...kar je ostalo isto je le maticna plosca, zato krivim to...:'( :'( :'( a se komu kaj sanja, kaj bi lahko bilo?

Lp Primoz

SavoS ::

Prvo pravilo........ flašaj bios in sicer Uber bios, našel ga boš na tejle strani !
Ta bios ma že narete ene določene trike, čwe ti še potem nebo dobro delalo potem idi še na #ta forum # in boš zelo verjetno naše še kaj zase, oz kakšen nov bios, če pa imaš plopčo ASUSU A7N8X-E DELUXE potem je ta bios pravi zate....glej onega ko je c18e1013_1t cpc on

Ajd
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Primoz78 ::

Bios sem ze flashal...sedaj imam gor 1008 verzijo...prej sem mel Uber bios ver. 1007 pa je zadeva isto delala...sem probal tudi ze vse mogoce biose pa ne gre in ne gre...:O

Lp Primoz

cbelica ::

Jah zdej samo se plata ostane...:D

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Primoz78 ::

Jah sej to je to...proc je drugi, rami so drugi, napajalnik je drugi, disk je drugi, dvd tudi....samo plata se ostane...sam nebi se rad prenaglil in menjal brezveze...:\ drugace bom pa vse prodal in bo mir ;(( ...kolk dobim za

- Asus A7N8X V2 deluxe
- Athlon Mobile 2500+ (45W)
- 2 X 256 MB Corsair rama
- Thermalright SK 7 Cooler z 80 mm ventom?....

ker mam ze vsega poln kufer...;( ;( ;(

Lp Primoz

cbelica ::

Ma skoda ti je zdej vse prodat!! Lepo prodaj plato, pa si rableno NF7 najdes, pa je.:D
Jst sem tudi tako vse skupi prodal, pa mi je zdej malo zal, me je veliko veliko vec $$ kostalo, da sem (se vedno ne cisto) sestavu novi mlincek (A64)... brez veze:\

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Primoz78 ::

...zakaj pa lih Abit...a ni mela probleme z nekaterimi rami?...Kolk mislis, da dobim za tako plato?...15 K SIT je prevec?

Lp Primoz

cbelica ::

Jst sem mojo Abit-ko gladko (v manj kot 1 uri) prodal za 18K (in se mi zdi, da bi lahko dobil se kakega jurcka vec)... Je pa bla prakticno nova.:D
Zakaj lih Abit? ...ne vem, mi nc drugega ne pade na pamet (za Infinity dvomim, da bo zdej ker prodajal:\ )... druge izbire pa skoraj ni vec... ali pac?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cbelica ()

Primoz78 ::

Jah verjamem...samo jaz nimam srca prodat to plato za tak dnar...ker dela "samo" na 200 mhz...15K sit bom dal kot sklicno ceno pa bom videl...

Lp Primoz

p.s. Bom pa preveril ce je se v garanciji...mogoce grem menjat za Abitko:\

cbelica ::

Aja, pa nekateri so Epox 8RDA+ hvalili...
Pa ce bos slucajno rabljeno kupoval (ali pa ce mas kake 'dobre' odnose s kako trgovino) in si blizu prodajalca se zmeni, da stvar sprobas, preden jo kupis (da ne bos isto 'sranje' dobu v drugem pakiranju;) )...

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Primoz78 ::

Epox RDA3+ je tudi OK ja...sem mel ze predhodnico in sem bil full zadovoljen...mah bom se vidu. Danes pride bratranec do mene...on ma NF7 pa bova sprobala procesor in ram da vidim pri cem sem...ker njemu se BP navije svoj 2500+ (ne mobile)...na 2,3 ghz...:\

Lp Primoz

cbelica ::

...on ma NF7 pa bova sprobala procesor in ram da vidim pri cem sem...


Ja pa kaj se cakas!? To bi lahko ze preden si zivce skuru...:D

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Primoz78 ::

...ni blo casa...;)

Lp Primoz

tiborrr ::

Enako je z mojo NF7-S rev2.0, ravnokar cakam petek, dan, ko pride moja nova ljubica, DFI NF2 Ultra Infinity (19kSIT)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Primoz78 ::

...tiborr...kje dobs te plate?...lahko pod ZS...ce ni skrivnost ;)

Lp Primoz

tiborrr ::

Ni skrivnost, Mils Elektronik iz Nemcije, poglej na www.geizhals.at (internetni primerjalni cenik), pod iskano geslo pa vpises "DFI NFII Ultra Infinity" :D Sam ne placam drage postnine, saj narocam na en nemski naslov, foter pa je ravnokar v Nemciji in jo bo pobral ta teden :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Primoz78 ::

Heh sem mislu da si kje pri nas...uff iz Nemcije pa je mal kriza...8-O

Lp Primoz

Primoz78 ::

tiborr...katero mi ti priporocas....Abit NF7 ali Epox RDA3+ ?....mogoce se kako drugo?

Lp Primoz

bajro ::

vzem abit nf7-s 2.0 pa nared L12 mod pa bos mel visji fsb .. meni brez L12 moda stabilno dela 220FSB .. bios je pa tale klik (D26) ..
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

Primoz78 ::

Ok danes se stestiram, da bom siguren, da je to plata...pol jo pa jutri ze prodam...

Lp Primoz

cbelica ::

NF7-S ce rabis vso navlako, drugace je tudi NF7 ze v redu... za dobrih 17K jo dobis pri khm khm... 'manj' popularnem trgovcu v Lj...:D

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Primoz78 ::

S-ATA rabim nujno, ker mam Sata disk...

Lp Primoz

cez pol urce zacnem testirat, da vidim kaj je narobe...

tiborrr ::

Jaz bi na tvojem mestu vzel EP-8RDA6+, mislim, da ima gigabitni ethernet + najnovejse revizije NF2U400 cipseta.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Primoz78 ::

No sedaj smo stestirali...na Gigabyte 7N400E je sel ta proc do 2365mhz...pri meni max 2200mhz...rame Corsair XMS C2 pri meni ne grejo cez 200 FSB...tam so sli na 209 (tako sem nasel tudi v testih da grejo)...z Apacer rami pa lih tko ni delalo kot bi moglo...je pa res, da plata ni mela nevem koliko nastavitev v BIOS-u....thx tiborr bom pocekiral za omenjeno plato...

Lp Primoz

Primoz78 ::

tiborrr kaj je pa z Abit AN7 narobe?...nikjer je noben ne prevec omenja na S-T-ju:\ ...drugace je Epox 8RDA6+ mal predraga...ce jo narocim iz Mlacoma me pride skor 27 K SIT z postnino...bom kar od kod drugje narocil NF7-S...pa bom se za postnino prisparal...

Lp Primoz

MEDENA ::

med oglase poglej, nekdo prodaja NF7-S.

Primoz78 ::

Hvala sem ze k0ntaktiral...

Lp Primoz

MEDENA ::

10% je moje :D

Primoz78 ::

Posel ni stekel...predalec...10% si mi dolzan za slab predlog:D ...joke

Lp Primoz

Primoz78 ::

Kaj pol mi svetujete naj narocim novo plato...glede na kar sem goraj navedel. Zdaj sem probal rame (TCCD) pa delajo BP na 2,5-3-3-8 pri 200FSB...sam to ni ok. Drugace pa je moj proc in moji stari rami (Corsair) sli visje na kolegovi plati kot na moji...A naj narocim Abit NF7-S ali ne...to je tu vprasanje?:\ Prosim za hitre nasvete...:))

Lp Primoz

MEDENA ::

moraš navijat velik ? vzem eno poceni nf2 plato......res tam max 15k.....potem boš itak kmalu šel na NF4 ?

Primoz78 ::

Jah...athlon M 2500+ mam....zakaj pa nebi navijal :D ...mam pa SATA disk, tako da poceni ne pride v postev :\

Lp Primoz

Primoz78 ::

MEDENA za kolk pa mislis, da lahko prodam proc athlon XP 2500M 45w?...ker mam moznost prodat skupaj z plato...pa kero plato se trenutno hvali...mislim 939 za A64....?

Lp Primoz

p.s. Razmisljam, da bi kar sedaj menjal vse skupi...RAM sem ze vceri zdilal....apacer pa sem si pustu:\

Primoz78 ::

Upam, da bo MSI K8N NEO2 Platinum (S939) + Athlon64 3200+ (939) dobra izbira...se se dogovarjam za ceno in placilne pogoje...:\

Lp Primoz

Boki_ ::

Ta plata mislim da je ena najslabših po mojih izkušnjah. Tok me je zajebavala da ni možno. Najprej so igre kar zaribale po nekaj minutah igranja, potem sm sprobal z drugo grafo, pa je blo skor isto, le da se je komp spontano resetiral. Mislu sm da je še ram u kurcu, pa sm probal še druzga, mel sm 512MB noname 400mhz, pa sm sprobal corsair xms 256mb 400mhz, pa je blo vredu. Pol pa sm sprobal še corsair value 512mb 400mhz in je spet jebalo. Pol pa sm fliknu not twinmose 2*256 400mhz in je blo spet vredu. Mislim da ma sf00kan memory controler, tak da če se da jo menjaj kar se da hitro. Js pa bi ti priporočal NF7-S če boš ostal na socket A... Je pa kar poceni, vsaj js mislim da tistih 20k pa mal več ni tak problem.
I'm back

Primoz78 ::

Tom thx za odgovor...bom kar za A64 menjal...in vzel zgoraj omenjeno konfiguracijo....Proc in rame sem ze prodal...zdaj se plato morem zdilat...:\

Lp Primoz

MEDENA ::

kurba prodaš pa res express :\

Primoz78 ::

Jah no...vceri je bratranec prsu k meni z 2X256MB istega rama...pa je reku, da ga takoj vzame...Proc pa sem prej kontaktiral z enim pa sem ga tudi takoj zdilal...je ze off topic. Plosco pa pride danes kolega pogledat...upam, da jo vzame. MEDENA saj si trgovec...saj ves kako se prodaja verjetno boljs od mene ;) ...

Lp Primoz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geil ONE W BH-5 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
854838 (3756) Primoz78
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134128 (18546) Tilen
»

TCCD pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1479060 (5675) OZZY
»

barton 2500+ in asus a7n8x deluxe

Oddelek: Navijanje
18881 (676) Boki_
»

Barton 2500+ problem pri navijanju...

Oddelek: Navijanje
81052 (998) Primoz78

Več podobnih tem