» »

Zvočna izolacija

Zvočna izolacija

goblin18 ::

Imam problem.In sicer, od kar imam zvočnike genius 5.1 se sosedi stalno pritožujejo, enkrat so celo klicali policijo.Med mojo sobo in njihovim stanovanjem je le 2 mm debel gips (mansarde, bedak od arhitekta ni pomislu, da morda sosedov ne zanimajo naši pogovori in obratno).Uglavnem kot rečeno, če se oni pogovarjajo se v mojo sobo povsem razločno sliši pogovor.
Ker sam uživam v glasbi šele ko je na določeni glasnosti, je rešitev potrebna hitro.Na sliki ki jo prododajam je dobro vidna situacija.Vmes je steber, ki je zelo debel, mislim da je nosilni steber.Na levo od stebra (kot je vidno na sliki) je njihova leva soba, na desni pa desna.Kot je tudi spodaj vidno na sliki iz ptičje prespektive moli steber nekako pol metra naprej od gipsa na levi in desni strani.Steber mislim da je dovolj debel da je sam po sebi izolator, morda bi na njega veljalo prilepiti kos pene ali lesa.Problema pa sta na levo in desno od stebra.
Moja ideja je bila, da bi najprej direktno na gips plošči prilepil 2 cm debel stiropor, nato naredil 1 vrsto pravega zidu (kar bi moral narediti že nesposobni arhitekt), se pravi 1 vrsta opek, pravi zidani zid.Nato pa bi na ta zid nalepil peno, čez pa pribil les.
Razlog da sem se odločil samo za tisti 2 steni je v temu, da edino na tisto stran mejim na sosede, pod mano je mama, vendar v spodnje nadstropje se ne sliši, vrata bom tudi oblepil z nečem, drugo je pa le še nasprotna stena in pa streha (na vsaki strani), vendar se tam čez ne sliši dovolj.

Sam ne vem dosti o tišanju prostorov (razen računalnika), tako da bi res prosil za pomoč.Omenim naj, da denarja nimam, ker sem brez službe.Tako da naj pride v poštev v večini material, ki ga lahko dobim zastonj (les, stiropor, opeka).Vem da je naloga težka, vendar tako kot je zdaj ne gre več naprej.Rad bi končno poslušal glasbo naglas, ne da bi pri tem motil sosede (in seveda nato oni mene še 3x bolj).

Pa naj svetujejo res tisti, ki nekaj vedo o temu, da ne bom neuspel v delu.Računam na vašo pomoč.Lp

Še slika:

goblin18 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitness

Oddelek: Šport
484454 (327) DamijanD
»

Zvočna izolacija

Oddelek: Zvok in slika
103067 (2816) damjan1980
»

Poceni fitness oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812585 (8573) Heisenberg
»

kaj uporabiti pri zidavi stanovanja?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5018295 (17363) madmitch
»

lažje učenje

Oddelek: Šola
395437 (4415) Tilen

Več podobnih tem