» »

Ventilator na grafični crkuje

Ventilator na grafični crkuje

benko ::

Ventilatorček na grafični (Radeon 9000pro) se je začel prav nemarno dreti, kar najbrž pomeni da gre v maloro.

Kakšno rešitev predlagate ? A bi bilo kaj takšnega v redu ? Link Kako pa odstranim prejšnjega ? Ali pa bi grafična morebiti laufala tudi brez auto-pihalca ?

P.S.
Sem relativen novinec predvsem glede šraufanja po drobovju računalnika. Prosim za razumevanje 8-)
  • spremenil: benko ()

kuglvinkl ::

Za punco sem nabavil R9000 PRo (275/275 torej). In nima gor (več) vent.. Zdej, če bi bil sistem obremenjen dalj časa + kišta zelo natrpana, bi spustil clocke.

Drugač pa, ta rešitev je zanimiva, samo IMO glasna. Če imaš ariflow (on demand ;)), potem si snemi Atitool, in za 2D nastavi na recimo 250/250. Ko boš zalaufal špil, zalaufi še ariflow, in za 3D si nastavi na 275/275. Problem solved ;).
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

pow ::

mogoče tole:

grafično dej ven, pol pa ventilatorček odšraufej dol! K boš mel vent. v roki , bo na eni strani nalepkica, ki jo odstraniš in v tisto luko pod nalepko kapni eno kapljico strojnega olja, vent malo zvrti, napopaj nalepko nazaj...

lp

benko ::

Vem, da je malce pozno ampak ... obema hvala za nasvet.

Poiskusil sem "podmazat" pa je bilo dobro samo 3 dni. Potem sem vzel ventilatorček dol in instaliral tole Link

To je bil tudi moj prvi "poseg" v računalniško drobovje in niti ni bilo tako težko. Trenutno vse dela kot je treba. [trk, trk] 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dviganje voltaže

Oddelek: Navijanje
461459 (1111) sirotka
»

Kater USB telefon

Oddelek: Kaj kupiti
212059 (1723) Lincolin
»

Ker procesor ?

Oddelek: Kaj kupiti
81008 (919) jest10
»

Nov računalnik-katerga in kaj

Oddelek: Kaj kupiti
91686 (1587) IceAge
»

Zdej pa res ne vem kakšno grafo kupit

Oddelek: Kaj kupiti
151395 (1036) Climber

Več podobnih tem