» »

ADSL tudi brez ISDN-a

ADSL tudi brez ISDN-a

Boky ::

Kolega, ki dela na Iskratelu in projektira ADSL centrale je rekel, da se bo konec leta oz zacetek naslednjega leta Telekom ponudil ADSL tud brez ISDN-a. Upajmo da res.

[t502] ::

Ja. Enkrat drugo ali se drugo leto. To se pravi leta 2002 ali 2003 :).

Samo meni se ne da cakat tak dolgo.

[t502]

Boky ::

Khm, kolikor sem se jaz z njim pogovarjal je bil skoraj 100% da bo to do konca tega leta ali najkasnej v zacetku naslednjega. Bomo videli, pustimo se presenetiti !;)

ABX ::

Ja in potem bojo povečali naročnino za ADSL.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Quickbeam ::

Če je temu tako potem ga pa še jaz mogoče nabavim :)

pozorhudmaček ::

Problem je ker bi moral Telekom zgradit centralo,ki bi imela podporo spreminjanja analognega signala v digitalnega,ki ga pa ADSL modem potrebuje za svoje delovanje.Klele tut obstaja logika,čemu naj bi moral zraven ADSL modema,nabavt tudi ISDN priključek.Vendar se mi zdi pa čuden tole nerganje,glede ISDN-ja(ki se je od takrat ko sem ga jaz kupil spustil na tretjino cene)in to na zanemarljivih 30.000 sit,kar pa res ni tako velik glede na to da imaš možnost komunicirat istočasno prek dveh sistemov.

Sicer pa komi čakam na svoj izvod ADSL-ja...mljask....>:D

whatson ::

tudi jaz že nestrpno čakam na adsl... ;(

ampak so pa eni tepci ti telekomovci... delajo s takšno hitrostjo, ki je ekvivalentna hitrosti polža, ki se prehranjuje...>:D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

pozorhudmaček ::

1. faza 2-3. kvartal 3. kvartal 4. kvartal
LJ - Center 1
LJ - Center 2
LJ - Bežigrad
LJ - Moste
LJ - Vič
LJ - Šiška
Domžale
Kamnik - Bakovnik LJ - Dravlje
LJ - Nove Jarše
LJ - Bežigrajski dvor LJ - Rakovnik
Trzin
LJ - Črnuče
Kamnik
LJ - Šentvid
LJ - Stegne
LJ - Murgle
Medvode
LJ - WTC ( World Trade Center)
LJ - Savsko naselje
LJ - Fužine
LJ - PoljeMengeš Grosuplje
Vrhnika
Litija
Brezovica
Logatec
Kočevje
Ribnica
Cerknica

Tole mislim da so podatki kdaj bi bil možen priklop na ADSL na različnih koncih Slovenije.Poleg tega ne vem zakaj hudiča imam vedno tako nesrečo glede priklopa-na eni strani imam Telemach-a,ki ga pestijo razni izpadi,medtem ko pri Telekomu namesto da bi izpodrinili tekmece in hitro pokazali moč svoje tehnologije,tipično za njih igrajo bedake.Sicer ne vem,ampak sam živim v okolju,kjer je skupi zbrano 12.000 ljudi(torej 2x več kot v celotnem bežigradu(ok,lažem))in ni mi jasno zakaj bedaki ne postavijo centrale tudi v našem koncu.Zakaj?Premalo uporabnikov.Nehite no...Tole niso Fužine,še manj pa kaka Rakova Jelša,in ima vsaj(poudarek na vsaj)80% ALI VEČ prebivalcev doma hišni računalnik.

Potem ne vem zakaj se je telekom odločil za monopolistično idejo prodajanja ISDN-ja,medtem ko bi se lahko odločil za možnost,ki se sliši na ime ADSL-POTS;več je povedano spodi...


ADSL-POTS kombinacija pomeni,da lahko pri prikljucitvi ADSL linije,uporabimo obstojeco analogno linijo.To pomeni da nam ni potrebno nadgraditi analogne linije v digitalno.To dosezemo s pomocjo ADSL-POTS splitterja-razdelilnika,ki nam loci ADSL od PSTN signala.Pri tem uporabimo obstojeco strukturo telefonov,racunalnik pa prek vmesnika vezemo na ADSL izhod.

Vendar pa se TELEKOM SLOVENIJE ni odlocil za taksno kombinacijo in jo tudi ne bo trzil.

Torej ADSL-POTS kombinacija pri nas NI MOZNA!!!!!
Moje mnenje:Zakaj ne?

Sicer pa nimam kakšnih večjih kritik kot pri Telemachu(ki je zaenkrat čist v kurcu)in ga ne mislim zato dodatno blatit.Izazet sem hotel samo nekaj svojih mnenj o tej zadevi.Sicer pa upam,da se bodo malo zamislili in da bodo čimprej postavil centralo tudi v našem koncu:takrat si ga bom seveda privošču...



















Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
132294 (1939) Gwanaroth
»

ADSL v Ljubljani ni mogoč!?

Oddelek: Omrežja in internet
161366 (878) Tomi
»

ADSL po analognih vodih?

Oddelek: Omrežja in internet
412961 (1864) pivmik
»

Je kdo slišal za ADSL brez ISDNja drugo leto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
545650 (3938) shock
»

Predviden čas postavitve ADSL central (LJ regija)

Oddelek: Omrežja in internet
181854 (1388) blue96

Več podobnih tem