» »

ROME - Total War

ROME - Total War

MaKa ::

Igra je zakon. A imam problem, da če želim izbrat "Senat", enostavno vrže iz igre!?
Probal z patchi, pa ne pomaga! Kakšen predlog??

Mavrik ::

Sem slišal za podoben problem od mojega prijatelja... ki je imel piratsko verzijo. Meni dela brez problema.
The truth is rarely pure and never simple.

MaKa ::

Veš mogoče če je rešil problem in kako?

termitek ::

verjetno ni na cd-ji vseh potrebnih datotek
LP

termitek ::

drugač pa meni dela popolno
LP

spizella ::

Igrica je žal polna hroščov. To, da vrže ven ni nič posebnega, zato so naredili tisti patch 1.1 . Kljub patchu ima igrica še vedno precej napak med temi je težava tudi s stabilnostjo. Na nekem forumu sem zasledil, da je v primeru sesuvanja igrice, le-to potrebno na novo namestiti, drugje pa sem prebral, da je žal stvar povezana z grafiko in ni pomoči.

Vsekakor je igrica zakon, saj je prva ki združuje solidno potezno strategijo in precej dobre bitke. Nekaj napak, ki sem jih zasledil in mi gredo na živce:
- Grupe ne delujejo pravilno. Npr. ukažem grupi 1 da gre naprej, namesto te gre grupa 2.
- Konjenici ukažem, da se hitro umakne (2xklick) in ne uboga, ampak gre počasi.
- Pri begu se sovražnikova enota razprši (del vojakov je že zunaj zemljevida, del jih je notri), vendar moji vojaki ze zablokirajo nekje vmes.
- Če narediš protektorat se dobesedno "zajebeš", ker ti pobere denar, protektorat pa ziher prej ali slej gre spet po svoje.

Pomanjkljivosti:
- Lokostrelci imajo enak doseg, neglede ali so na hribu oziroma obzidju.
- Ni mogoče usuti celotne stene pri obzidju, ampak samo vrata in sredino obzidja (kaj je ostalo narejeno iz titanjuma?)
- Pri diplomaciji nasprotnik ne upošteva tvoje vojaške moči in se nikoli ne ukloni normalnim in sprejemljivim predlogom.

Želje:
- Izboljšano politično prizorišče, manjkajo mi volitve v senat in sprejemanje zakonov.
- Razvoj tehnologij.
- Policijsko (vojaško) upravljanje mesta v priemru upora.

Drugače pa je igrica mega!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spizella ()

Fukomuko ::

Mene pa zanima kdaj se lahk igra shrani ker mi skos ven meče in se sploh ne da igrat;(( :'(. V meniju je shranjevanje igre onemogočeno (sivo).

yaan ::

Meni se zdi da civ3 naseka to igro, če ne upoštevamo bojevanja...>:D

lp
yaan

sinko999 ::

Veš nekaterim nam je pa samo za bojevanje, sicer pa se bo verjetno pojavil/li še kaki dodatki za Rom ... , drugače pa civ3 spada v drugo kategorijo poteznih strategij, rim pa je bolj RTS z malenkost potezne. Če jo že primerjaš jo primerjaj z drugimi RTS. Bulek ali ti nimaš originala ali pa rabiš kaki patch.

LP
Ni? ni ve?no !

destiny ::

bulek pri prologu je najprej posivljeno, kasnej - ne vem točno kdaj, se pa da shranit...

Engineer_SLO ::

jaz pa ne znam blokirati pristanišča....:\

kako bi to lahko izvedel?

drugače pa carski špil...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Fukomuko ::

ja...ko ubrneš prologue lahko shranjuješ, kar je pri meni nemogoče ker mi skos iz igrce ven meče (tudi z 1.1 verzijo);(( :(

destiny ::

@bulek a drugač ti vse ostalo dela normalno (druge igrice, programi npr. 3d mark v loop načinu kakih 12 ur)?

@2fast maš 2 varianti...lahko z ladjo napadeš pristanišče al pa pehoto premakneš na vasico ob pristanišču. V obeh primerih se okol pristanišča pojavi ograda...

Fukomuko ::

@destiny: vse mi dela normalno in stabilno (trenutno je uptime računalnika 5 dni)

Engineer_SLO ::

hvala usoda.... :))

upam da bom imel vnaprej manj težav....
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

destiny ::

@bulek: pol maš pa verjetno kake kompatibilnostne težave med igrico in hardwareom oz. driverji za tvoj hardware.
A si že poskusil zadevo igrat na najosnovnejših grafičnih nastavitvah?

Fukomuko ::

Sej že od začetka igram na najosnovnejših nastavitvah. Drugače je pa v igrci normalna grafika. Ampak ko kliknem na določena mesta v igri nastane za 5 sekund črna slika, potem pa vrže ven. Problem je edino na začetku v meniju, ker se slika sploh ne osvežuje, ampak se slike nalagajo kar eno čez drugo8-O

Fukomuko ::

no, ugotovil sem, da če kliknem na zavihek "senate", mi vrže ven iz igrce:(

Vesoljc ::

ma sej ga ne rabiš :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Xplicit ::

prosim da se drzite pravil, ce ne bo tema zaklenjena

Fukomuko ::

sorry;)
Zdej sem naložil najnovejše gonilnike za grafično kartico ampak mi še vseen ne dela vredu:\

destiny ::

Kašn hardware pa sploh maš?

Fukomuko ::

Athlon 3200+
512 ddr ram 400mhz
160gb disk
Geforce 2 ultra

še kaj?

destiny ::

Lahko poveš še za MB.
A maš kako šanso sprobat zadevo s katero novejšo grafično?

Vesoljc ::

na gf2mx dela kul :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Fukomuko ::

Torej grafična ni kriva. Drugače pa ima 64mb.
Vesoljc: a maš ti windows media player 10 ali 9?

Vesoljc ::

9

?!?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

destiny ::

Tist filmček v senatu nima veze z MP...

Fukomuko ::

Fukomuko ::

http://www.neoseeker.com/forums/index.php?fn=view_thread&t=470627
Js mam isti problem, da na začetku menu ne dela vredu, pa ko kliknem v igri na "senate" se igrca sesuje.:O

jeb ::

Zelo malokrat mi je bilo tako zal, da sem kupu kaksen spil, kot za tegale. CD je star en teden, prodam ga za 6000 SIT, ce interesent ni iz LJ, mu ga z veseljem zapakiram in posljem po posti.

destiny ::

Bulek nisem prebral vseh postov v linku ampak tam namigujejo da je problem v kodekih in ne v samem playerju. Mogoče ne bi bil greh probat odstranit vse kodeke kar jih maš na računalniku in si zinštalirej le mp9 kodeke. sprobaj in če bo vse v redu, postopoma inštaliraj še vse ostale kodeke, ki jih uporabljaš...

MaKa ::

Sam sem začel s to temo... in najdel rešitev , ki pa je prav bedna....8-O
Nanovo sem nastavil Winse, tokrat SP2 in še Direct X 9.3 oz tazadnjega in od
takrat je igra kr druga...
Tisti filmček v senatu se lahko predvaja le z novim playerjem..;(

tudi v meniju je ozadje "živo"....
Nimam pa problemov da bi mi igra metala ven...

lp

Fukomuko ::

Tudi jaz sem rešil problem, in sicer tako, da sem naložil wmp 98-)

d3n15 ::

rome total war itax sux k je prelahka boljša taktična špila na turne je Disciples2. Rome Total War je čist hroščata igra so pa prišli nedavno tega vn novi popravki.

begy ::

no nasrečo je za popestritev prišel 2 add-on rtwja: rtw: alexander:D
hehehe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA 2K11

Oddelek: Igre
292731 (1849) deadeye1
»

Empire: Total War (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20414545 (7785) nejko8
»

Age of Empires III samo za Windows XP

Oddelek: Igre
172233 (1702) dolfi
»

Age of Empires III demo že nared?

Oddelek: Novice / Igre
264218 (3162) Tilen
»

Logitech Z-560?? Kje in koliko

Oddelek: Strojna oprema
171104 (808) LordWorm

Več podobnih tem