» »

Kera grafična je bolš?

Kera grafična je bolš?

EvilGod ::

Ja mene zanima kera grafična pravte d je bolš:
Herkules 3d Prophet 2 Mx 64 MB al
ATI Radeon VE ??
(drgač bi jst rd tv-out ampak me zanimajo druge razlike na katere nj pazm...)
LP
>:D

_Mortal_ ::

Zakaj ti bo Radeon VE a rabiš dva izhoda za monitor če hočeš dobro grafično kartico in hočeš gledat filme ti svetujem Radeon VIVO ki ima in vhod in izhod sam 66k ni pocen lahk pa tud ATI Radeon 32MB TV-OUT 35k obedve lahk dobiš pri www.pchand.si to sem pobral z ATI-jeve strani:

The RADEON™ 32MB graphics board packs tremendous performance with powerful SDRAM memory for incredibly fast 32-bit color 3D graphics. With the advanced technology of the RADEON™ graphics processing unit, RADEON™ brings all your favorite 3D games alive with amazing realism, along with industry-leading DVD playback so you can watch full-screen, full-motion DVD video on your PC.



Awards




PC World
Top Ten Graphics Boards

PC Magazine
Editors Choice Award



Overview

At-a-glance

Powered by the ATI RADEON™ graphics processing unit (GPU)

32MB SDR (Single Data Rate) Memory

The best price/performance in its class

Featuring ATI's CHARISMA ENGINE™ and PIXEL TAPESTRY™ technologies

The most robust and integrated Transformation, Clipping and Lighting (T&L)

Accelerates all of today's top 3D games

Industry best DVD playback

Supports 3D resolutions (32-bit color) up to 2048x1536

Full support for DirectX(R) and OpenGL(R)




Features



Powered by ATI's RADEON™ GPU

RADEON™ graphics boards feature the leading-edge technology of the RADEON™ GPU

The RADEON™ CHARISMA ENGINE™ supports full transformation, clipping and lighting (T&L) at 30 million/second processing capability for a 10-fold improvement in 3D details

Features ATI's HyperZ™ technology that improves memory bandwidth without the added cost of embedded or proprietary memory

3D game characters are brought to life with the CHARISMA ENGINE™ support for other cutting-edge character animation such as vertex skinning and key frame interpolation

PIXEL TAPESTRY™, the RADEON™ 3D rendering engine, powers up to an incredible 1.5 Gigatexels per second for unsurpassed graphics performance





Powerful 3D game support

Full support of DirectX(R) and OpenGL(R)

The most complete implementation of the DirectX(R) feature set

RADEON™ supports more features of DirectX(R) 8.0 than any other graphics board on the market

Instant superior 3D game support right out of the box with full acceleration for today's hottest 3D games

Full support and compliance for powerful and demanding DirectX(R) and OpenGL games and applications





Industry best DVD playback

Process full-frame rate, full-screen DVD or MPEG-2 video

Hardware DVD saves the expense of buying a separate MPEG-2/DVD decoder card

Integrated iDCT and motion compensation allows for DVD decoding with minimum CPU usage

HDTV ready







Specifications

System requirements

Pentium(R) III/II/Celeron, AMD K6(R)/Athlon

Compatible with PCI, AGP 2X or AGP 2X/4X universal slot

Installation software requires CD-ROM drive

DVD playback requires DVD drive



Graphics controller

ATI RADEON™ graphics processing unit (GPU)



Memory configurations

32MB of SDR (Single Data Rate)



Operating systems support

Windows(R) 98/98SE

Windows(R) ME

Windows(R) 2000



Monitor support

CRT Monitor: 15 pin VGA connector

TV and VCR: S-Video or Composite connector



Display support

Register compatible with VGA

BIOS compatible with VESA for super VGA

DDC1/2b/2b+ monitor support

VESA Display Power Management Support

Separate horizontal & vertical syncronization at TTL levels



3D acceleration features

CHARISMA ENGINE™

PIXEL TAPESTRY™ architecture

Integrated Transformation, Clipping and Lighting (T&L)

Twin Cache Architecture

Texture Cache

Superscalar Rendering

Single-Pass Multi-texturing

True Color Rendering

Triangle Setup Engine

Bilinear/Trilinear Filtering

Line & Edge Anti-aliasing

Full screen Anti-aliasing

Texture Compositing

Texture Decompression

Specular Highlights

Perspectively Correct Texture Mapping

Mip-Mapping

Z-buffering and Double-buffering

Hierarchial Z-buffer

Emboss, Dot Product 3 and Environment bump mapping

Spherical, Dual-Paraboloid and Cubic environment mapping

Fog effects, texture lighting, video textures, reflections, shadows, spotlights, LOD biasing and texture mapping

to pa z Herculeseve:


Now in 64 MB format, the 3D Prophet™ II MX offers the user 350 MHz RAMDAC, a core clock of 175 MHZ and can produce 700 million dual-texture mapped pixels per second. With its accolades, awards, and dedicated fans, the MX has proven its abilities already. With increased SDRAM, you'll marvel that such a video can be so price conscious as well.

For 3D Gaming or any 2D imaging, Internet, or business applications, the MX will surely meet - and likely exceed - your expectations.

ampak Prophet nima TV-OUT in njo lahk dobiš pri MALCOMU

Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

EvilGod ::

Jah to sm vidu že prej ... ampak še zmer ne vem kuga ..
Pa ne vem Zakuga ti Radeon VE ni ušeč (drgač se men zdi fajn tut zato k bommel ddr plato, pa še predrag ni).
Jst kj dost več kot 30k ne mislm dat (ok 35 bi še preživu ampak usen)
U čem je prophet bolši od VE in kakšne so razlike med Radeoni?

LP
>:D

_Mortal_ ::

A ti rabiš dva izhoda za monitor VE verzija ima
DUAL-HEAD če hočeš gledat filme prek računalnika vzem ATI-jevo ker ma TV izhod PROPHET pa nima TV izhoda a razumeš
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

EvilGod ::

Jah izhoda z dva monitorja ne rabm ... rabm sam z 1 monitor pa tv
sam sm drgje slišu d VE ni dobra in me zdej zanima kaj...??'

LP
>:D

_Mortal_ ::

Ni dobra zato k ma slabši preformans al kaj že ma to ti bi vedel MAD-MAVRO povedat k on je obseden ATI-jevim karticam kot ani za Nvidine kartice če ti ni problem odrint 5k ti priporočam ATI-jevo 32MB za TV-OUT če pa nimaš keša zanjo si pa kup kakšno Geforce MX z TV-OUT:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

EvilGod ::

Jah sam Radeon 32MB tvout je SDR jst bom mel pa DDR plato...
mislm ddr 32 MB je pa že 52k
Kero Geforsko pa svetuješ pol d bi bla tv/out??

LP
>:D

_Mortal_ ::

sej jih je velik kot pravim kakšno MX z TV-OUT ubodeš sej je velik trgovin v SLO sam mal primerjaš cene in kje je najceneje tam kupiš:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

EvilGod ::

A kkšne razlike med firmam k majo MX z tv/out pa ni??

LP
>:D

EvilGod ::

TOLE se mi zdipa kr zanimiv...
stane pa sam 31k ..

kaj pravte na tole???

LP
>:D

LuiIII ::

Evil God!

Prophet II GTS 64MB stane okoli 70.000 SIT. Verjetno pa si mislil Prophet II MX 64MB. Malo razlike pa je med tema karticama.
Sam sem si kupil SUMA Geforce2 GTS za 50.000SIT. Malce bomo se polotali (Quadro2) in malce navili (230/400) pa bo za razne 3DMAXe, Microstatione,...

Lui

EvilGod ::

jah ... my mistejka
no djte mi povejte kera je najbolš kartica k ma TV/out in je okol 30k..... (aja pa plato mislm met ddr tko d more bit ddr)
prosm ...

LP
>:D

fiki ::

Ma kva ti nekej brbljaš da morš met ddr kartico zato ka boš mel ddr plato. A ti sploh veš kaj govoriš. Pr mx karticah je tko če je gor ddr pol je ram sam 64bitn če je pa sdr pol je pa 128bitn to pa pomen da je Gforcemx čist ist hitra al ma gor ddr al pa sdr. Jest ti priporočam eno MX400 z izhodam (pa 32MB more met ka se NE splača dat tok več dnarja ka ni prou nč bol-to je sam marketinška poteza, Pa ne mi kupt kšno MX200 ta ma pa sdr in 64 bitno vodilo sam te se izogibej) zato ka je cenejša od Atijeve pa v 16 bithih barvah ene tok hitra kot radeon 32. Radeon VEje pa oskubjena ma sam en rendirni cevovod pa nima t&L a zdej kapiraš zakva ne radeon VE a ti morm še narisat.
siki

EvilGod ::

Ja kaperam zakaj ne VE ampak še zmer mi povej točn kero kartica kera firma točn če se da...
sj vem d preveč zahtevam amapk usen 0:)

LP
>:D

_Mortal_ ::

kup ATI-jevo z TV izhodom pa je al pa MX
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

EvilGod ::

Pol to d je ddr ne pomen d je res kj hitrej pr grafični??
(povejte pr keri firmi nj nabavm to sm mislu)

LP
>:D

Paramedic ::

Js ti pa priporočam eno GF2MX (ne 400!), ki jo naviješ na GF2 MX400 (npr. Prophet 2 MX DH). Ali pa Radeon SDR s TV out, razen če maš w2k. Ali Kyro 2 s TV out, če maš kr dober procesor (>900).Vse bo letelo isto hitro, če pa kupiš kyro 2 ali radeona boš mel pa še lepo grafiko.Najceneje je v JAE
End transmission.

_Mortal_ ::

Tm ni aTI-jeve z TV-OUT
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

EvilGod ::

Toseprav je zdej vprašanje med:
Ati Radeon 32 Mb SDR TVOUT k je 35.224 SIT pr Mlacomu)
In med kero
(firma model spomin rak (Tv more bit) cela (podjetje))??
(to pravte d na brzino ne bo uplival če je plata ddr ta pa ne)?

LP
>:D

_Mortal_ ::

Ma vzem ATI Radeon 32MB SDR TV-OUT al pri MALCOMU al pa PCHAND
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

fiki ::

ŠE ENKRAT!
Kup eno najcenejšo MX ka jo boš najdu sam ne sme bit MX200. Če pa najdeš Kyrota2 s tv izhodam ka ti ni predrg pa dega kup. Zdej pa ne mor več Pa mal sam kej naret-poglej cenike pa najcenejšo uzam(če se ne boš odločiu za Kyra, ker ti bo predrg)
siki

_Mortal_ ::

ATI 32MB SDR z TV-OUT ma pa približen enako ceno kot KYRO II z TV-OUT sam ati ma podporo T&L in cel kup drugih Charisma ebgine in tko naprej:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

fiki ::

Mortal_car!
DEj prosm ne zavajej ljudi ka ti BLAGE. MA KAŠN KARIZMA ENĐN to je sam marketinška poteza ka si ji ti nasedu. T&L je samo nadomestek za hitr proc. Pa kašne podpore ti sanjaš, saj vem da ma EMBM pa key frame interpolation ampak to ti nč ne nuca če ni FPSjev v navadnih igrah. Vem da to ni čist neuporabn sam na v današnjih igrah v prihodnjih pa tut ne zarad drugih pomanjkljiviosti
siki

Senitel ::

Hardware t&l NI nadomestek za hiter procesor, ampak je nadomestek ZA TAKO hiter procesor, ki ga še na tržišču ni... >:D

_Mortal_ ::

Fiki mi neki tm pametuje
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

morphling1 ::

Fantje to je dalec najboljsa mx graf. trenutno,Gainward Cardexpert mx400 , se ze zelo pribliza gts-om .Ram 3.5ns, 250mhz gpu 260 memory, VIVO ,skratka zakon.

Mogoce jo lahko zrihtajo pri Iskra Racunalnikih
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_Mortal_ ::

A si ti slep al kva a vidiš kaj piše na TOPIC-u al si sam zvezdice nabiraš;(;((
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

morphling1 ::

Wtf. Mortal, daj malo pomisli, kaj pises, EvilGod sprasuje katera kartica je boljsa v tem primeru primerja propheta mx in atijevo kartico, jaz sem mu pa pokazal se eno dosti boljso varianto, ker je tudi drugje spraseval, katero graficno naj kupi in Gainwardova je dalec najboljsa mx karta na trgu.
(In to mi govori en k**** , ki je v dveh tednih nakladanja prisel do dveh in pol zvezdic, mislim neverjetno)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MaD_Mavr0 ::

Ma Radeon VE je za uporabo 2 monitorjev predvsem namenjen za obdelavo v 2D.... GeSile pa so pure performance in games....

Tako, da smo že predebatirali vse glede ATI-jevih in GeSil sam mislim, da je ATI alternativna konkurenca ostalo pa je vse na strani....kupca....in keša....

Lp;
P.S.
Sori ampak nisem obseden z ATI Radeonom samo mislim, da od vseh tukaj lahko o njem povem največ....
ATI RADEON 64Mb DDR VivO 183Mhz je idealen za igre in 3D programe... 32bit screen je roools....

>>Power of Radeon<<

_Mortal_ ::

OK kaj lahko o ATI-ju poveš
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

EvilK|NG ::

morphling1 tole si dobr mu predlagu pa tut mene si spomnu na to kartico cist sm pozabu da sm jo nekje vidu, res je od te firme ge-forci so najbolši za uporabo kot tudi za navijanje, sploh nism verjel pa da je tolk pocen v iskra computers Cena: 25.610 SIT tudi sam že premišljujem o njem.
Play your Cards Right !

morphling1 ::

Gainward res znajo delat hude graficne, sam a si siguren ,da je prav ta verzija 25ksit , se je treba prepricat na lastne oci v Iskro, drugac ima pa Gainward se en model ki mi je obrnil pozornost Cardexpert Hollywood mx , 4.5ns sdram ,realtime software dvd recording (min pIII700) , hardware dvd playback, onboard tv tuner , vivo, ter software za editiranje videa, skratka pravi mali video studio na eni kartici je pa kar draga 600dem
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

EvilGod ::

Jah a ma ta kartica tv-out...
no ja zdele sm vidu neki:
http://trgovina.iskra-com.si/artikel.ph...
Kuga je tole, ker na hotr gleda kot kabl k bi prklopu u izhod za monitor in bi na tv kazu?
A mi lahko poveste če prou mislm ker sm zdele na morju pa nimam cajt gledat, drgač pa me zanima kakšna slika je tm pol?
A pol se usi strinjate d je to najbolš kartica od 25-40k z tv-out k se jo da dobit pr ns??

LP
>:D

Liker ::

Jo po moje mal preveč komplicirate!!!

Če model rab 2 monitorja, pol nej si kup radeona VE (odsvetujem), ampak ker skor zagotovo ne rab dveh monitorjev, ampak eno dobro grafično, k bo mela TVout, bi jst priporoču ene dva artikla:
1. Yuan GF2GTS/PRO TVout - pr mlakomu vsega 45000SIT (če ti ni škoda 45kSIT) :)!
2. Leadtek GF2 MX max - pr JAE ga majo za 34,5kSIT - ma pa 64MB ram-a, TVout, pa še dobr pomnilnik, in odlično hlajenje :)
3. Powercolor PowerGame MX ali pa MSI Starforce 818 - ta dva mata poleg S-video (TVout) še navaden video izhod. Cena je za oba 29kSIT pr Megahitu, sam razlika je da je prvi navaden MX, drugi pa MX400!

Upam da sem ti dodal še kakšno dodatno izbiro (vsi namreč preveč propagirajo Hercules, s katerim pa imam jaz osebno malce preveč težav;()!
LP!

EvilGod ::

Ok morm račt d mi je tole kr fajn ... ampak zdej še zmer ne vem kaj je najbolš :8)

zdej sm iz dveh dost bednih varijant pršol na 10 zlo dobrih ampak odločitev je težja še bl.. tko d bi še kkšn komentar tut hotu...:D

LP
>:D

_Mortal_ ::

Poglej zdej:

ATI Radeon 32MB TV-OUT 35k
Gainward Cardexpert mx400 VIVO
Kyro 2 Z TV-OUT okrog 35k
Yuan GF2GTS/PRO TVout 45k MALCOM
Leadtek GF2 MX max 34.5k JAE

Če nočeš dat več kot 35k pol ne kupt Yuan GTS če nočeš kartico čez 2-4 mesca zamenjat ne kupt Kyro zdej so že začele izhajat igre z T&L podporo jaz mam opis ostaneta še dve kartici Gainward kartice doma po sliki sm mal primerju in mislim da je to ta in stane 42.6k pri pchand pol lahk tud to črtaš če ne misliš dat več kot 35k
Ostaneta še dve kartici Leadtek winfast MX MAX stane 34.5 k Pri JAE ima 64MB pomnilnika ventilator in še pomnilniški čipi so hlajeni ampak je slabša od MX VIVO in še zadnja je ATI-jeva Radeon 35k pri pchandu je še zame najboljša izbira za svoj denar samo če maš keš kup GTS z TV-OUT tko zdej se pa odloč
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Liker ::

Se čist strinjam z Mortal_car-jem, tko da Radeončka, al pa tistga MAX-a. Razlike po rezultatih mislm da skor ni, ampak če hočeš dobro kvaliteto slike, pol kup Radeona, če pa rabiš sam zlo hitro grafično, pol pa Leadteka!
LP

EvilGod ::

To se prav d, ker bom verjetn pr mlacomu uzel so zanimive nasljenje:
ATI RADEON 32MB SDR TVOUT 29900 35581
YUAN 600S GF2PRO 64MB DDR TVOUT 37700 44863

in ker mislm ornk pc nabavt se mi najbl splača nabavt yuana ane?
no ja pa sm se že skor čist na sigurn odloču ...
Hvala z izčrpna informacije :D

LP
>:D

zlickon ::

GF2PRO 64MB DDR TVOUT

EvilGod ::

ja sj zdej sm se pa odloču d bom to pa kr uzel ...

LP
>:D

EvilGod ::

Aha zdej pa mene še sam zanima kako se zvok prek grafične oddaja
mislm to z filme pa to kakšn zvok vn pride ??
(a je to treba slučajn še kj drgač povezat?)

LP
>:D

_Mortal_ ::

Misliš na TV to pa rabš iz zvočne povezat
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

EvilGod ::

jah a se pol iz zvočnika do modulatorja to povezat?

LP
>:D

D.J. ::

Mortal_car:
dej ne nalagat! Igre z podporo T&L?? Naštej mi jih 5!!Kyro 2 ne bo treba menjat čez 2 meseca ampak bo kartica sigurno držala dlje kot kakšen MX!;((;((;((

_Mortal_ ::

Debi en a ne vidiš da smo to temo obdelal in se več ne govori o tem pa bod tih da te ne počm
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

D.J. ::

ha-ha ne me smejat!:P:P:P
dej k vidm kakšne poste delaš, kmet;(

_Mortal_ ::

Kmet si ti GO FUCK YOURSELF;((
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cenejše grafične

Oddelek: Kaj kupiti
81189 (876) kuglvinkl
»

ATI RADEON

Oddelek: Kaj kupiti
121162 (916) Shadowman-x

ATI vs Hercules vs Matrox

Oddelek: Zvok in slika
401766 (1425) EvilK|NG
»

3D MARK 2001

Oddelek: Pomoč in nasveti
411950 (1334) krneki
»

Radeon/Kyro/Matrox/Mx

Oddelek: Kaj kupiti
181239 (996) Brody

Več podobnih tem