» »

ATI RADEON

ATI RADEON

promocija ::

Mene pa zanima, kakšna je razlika med radeon VE, Radeon DDR in Radeon SDR?

Vsi so približno malce pod 30k, kakšna je razlika med njimi? Ima kdo kaj izkušenj z njimi? Kakšni so v primerjavi za MX400?

LP
tnx

_Mortal_ ::

V višji resoluciji so hitrejši v nižji pa počasnejši od MX 400. VE je dual head in ja slabši za igre. Ati Radeon 32 MB DDR ni manj od 30k ampak okrog 40-45k SDR je pa okrog 28-30k ampak slednja ima enkrat manjši bandwith DDR 5.8 GB SDR 2.9 GB ampka DDR ti ne bi priporoču preveč stane rajš kup Yuan GeForce ča pa maš 30 k pa kup Ati Radeon SDR z Tv-Out
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

promocija ::

Kakšna je pa potem razlika med 32mb VE DDR in 32mb SDR, razen v tem da ima VE dual head?
DDR bi ja moral hitreje delovat kot SDR?

LP
tnx

novinaR ::

Bi moral, ampak je pri VE procesor rahlo počasnejši, pa mislim, da so ene funkcije izklopljene. Po mojem se da to s tweak programčki (RaidOn) izboljšat. Možno pa je, da ima kakšen cevovod manj. Nisem čist zihr, ampak v osnovi je definitivno počasnejši od navadnih Radeonov.
Sicer imam Radeona SDR (že skoraj eno leto) in sem z njim zadovoljen. Je pa res, da bi se lahko počasi malo pocenil, sploh glede na to, da je že zunaj 7500 in tudi 8500.

Paramedic ::

DDR je povsod hitrejši od DDR.
VE je brez nekaterih funkcij in počasnejšo frekvenco mislim da tudi ima. Vsekakor je Rad. SDR hitrejši od Rad. SDR VE.
End transmission.

_Mortal_ ::

Jz mam Radeon Sdr 3 mesce pa sem zadovoljen z njo
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

jRk0 ::

Radeon VE za igre sploh ni, ker nima niti t&l engina Charismo, ki ga obadva druga imata. Je bolj za kako resno uporabo, ker ma pac dva vga izhoda.
You fuck up once, you loose two teeth.

yjj ::

Po moje je najboljše da kupiš Yuanovega proja64

Shadowman-x ::

SDR ram deluje na 128 bitnem vodilu (večina novejših, pustimo staro šaro na strani), DDR ram pa na 64 bitnem ali 128 bitnem vodilu (to velja tudi za nove kartice oz. ram module).
Sedaj pa k izračunu - DDR ram na 64 bitnem vodilu ima res dvojni prenos, vendar je 2x64=128, kar pomeni teoretično, da je prenos podatkov enak SDR ramu. Slika pa se popolnoma spremeni, ko grafika uporablja 128 bitni DDR ram, kar znese glede prenosa podatkov SDR ram x 2. Današnje igre pa potrebujejo velike prenose podatkov zato se nakup grafike z 128 bitnim DDR ramom vsekakor izplača, če želite hitrost pri višjih resolucijah.
Sam sem imel Geforce-I DDR in je deloval hitreje kot katerikoli Geforce 2 MX.
Sedaj pa še testiram (dobil včeraj) Ati Radeon Vivo 64 MB 128 bitnega DDR rama. Ko bom opravil osnovne teste vam sporočim.

mobisuxguru01 ::

kaj pa 7200 64 MB verjetn SDR za 27 kSit

sm na Anandtechu gledu pa se je kr kul odrezou

Shadowman-x ::

Poglej malo oglase pa boš dobil za kakšnega jurja več Radeona z DDR ramom.

promocija ::

Kje ste videli da lahk dobiš Radeona 7200 za 27 čukov?
Grem kr ponjega! :D

Shadowman-x ::

Nisem govoril o Radeonu 7200, saj ta uporablja SDR ram, ampak o rabljenem Radeonu z DDR ramom!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje GeForce MX/MX 400 LeadTek

Oddelek: Navijanje
371456 (1008) Blue22
»

radeon ali mx

Oddelek: Kaj kupiti
181198 (916) Daishi
»

RAZLIKA MED MX200 IN MX400?

Oddelek: Kaj kupiti
171540 (1268) Daishi
»

se ena o testu grafikulj

Oddelek: Zvok in slika
251240 (873) BaTeMaN
»

Radeon

Oddelek: Kaj kupiti
81194 (1044) Paramedic

Več podobnih tem