» »

ISDN telefoni...?

ISDN telefoni...?

Roadkill ::

Torej problem je sledeč. Nameravam iz kabla prestopit na ADSL in zato rabil ISDN (no shit).
Problem pa nastane pri stroških. Torej uzame se najcenejši ISDN paket kar pride 25k in se dobi en vrvični telefon.
Problem je pa, ker je familija navajena poleg tega imeti še 2 brezžični slušalki. Zdej, da bi nabavil ISDN paket z 2ma brezžičnima slušalkama bi dal ene 70k, kar je totalno nesprejemljivo. :)

Zanima me, kako najceneje priti skoz, da bo na koncu v bajti ISDN + 1 žična in 2 brezžične (lahko tudi 3 bezžične) slušalke.
Enkrat mi je en nekej bluzil, da lahko stare telefone priklopiš na ISDN preko nekih konverterjev, pa me zanima, če kaj takega res obstaja...

Pa zanima me, če je še kak dodaten strošek, poleg ISDN (25k + telefoni) in priključitev ADSL (9,78sit)?

Roadkill ::

Hmm pa še tole se mi zdi vredno dopisat:

Zdej imamo 3 povsem solidne brezžične telefone in me ubistvu najbolj zanima, če se da te tri kako priklopit na ISDN linijo. Če obstaja kak konverter (isdn-analog) in koliko stane. Zdej problem je, ker so "baze" teh treh telefonov n apovsem različnih koncih bajte in se ne mislim zajebavat s kabli...

Tukej se mi zdi kul razčistit še tole... kaj vse mi priklopijo, ko nabavim ADSL... ISDN "zadeva"je priklopljena na telefonsko omrežje bajte, in potem na poljubnem mestu (telefonski kabli po celi bajti) priklopiš adsl modem in nanj router/AP/pc?
Ali to pomeni, da lahko tudi na poljubnem mestu priklopiš ISDN-Analog converter (če tole sploh obstaja)?

Pa sorry, ker vas sprašujem stvari, ki so bile aktualne pred dvemi leti. Eni smo pač vztrajali na kablu do britkega konca. :)

MadMicka ::

Vzameš ISDN ab2 (mislim, da se tako reče) in potem maš lahko gor priklopljene navadne telefone.

Drugač ti pa prlopjo ISDN in ADSL škatlo, pa še ADSL modem dobiš zravn. Prklopjo ti v tisti sobi, kjer ti rečeš, pač tm verjetn, kjer imaš računalnik. Itak kable potegnt levo desno ni problem.

Roadkill ::

Hvala za info ampak nisem še čist potešen :)

Zanima me namreč to. A kabli k jih mam trenutno po bajti potegnjene ostanejo? Kabli za analogno telefonijo namreč.
Če ostanejo - ali to pomeni, da lahko jaz povežem tistle ab2 z hišnim kablovjem in ISDNjem in bodo že kar vsi trije telefoni delovali? Namreč problem imam z vlečenjem kablov in me prej zanima, če moram zraven naročiti še zalogo persenov. :)

Jaz bi najraje videl tako:
ISDN---ADSL---hišno omrežje---------ADSL modem
  |              ^   |-telefon         |-AP-comp.....
  v------AB2-----|   |-telefon
                     |-telefon 


note to self: nikoli več probavati narisati česa ASCII style na slo-techu.
Upam, da si predstavljate... ubistvu me zanima, če je tole možno. :)

MadMicka ::

Tko kot si reku. Kabli v hiši ostanejo. Ne bo se ti treba matrat :)

p.s.: edin skica ni najbolj točna.... tistle ADSL modem je povezan direkt na ADSL škatlo, pa itak ni problema, ker ti bodo s Telekoma zrihtal tko kot je treba, še predn boš reku keks

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619124 (8567) Nejc Pintar
»

ADSL + analogni telefon

Oddelek: Pomoč in nasveti
202400 (2037) oversc0re
»

adsl povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
81018 (953) Z-lot
»

Koncno je prišel moj čas.Oča bodo kupili ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
131555 (1108) Blue22
»

Od razcepnika do ADSL modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
201965 (1721) danielka84

Več podobnih tem